Šta je novo?

ASUS G551JM problem sa displejem

kriket

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,264
Poena
360
Naime, pre nekoliko dana je počeo da se pojavljuje neki flicker, trzne horizontalna linija preko displeja na tren, tu i tamo, da bi onda displej pocrveneo, izgleda kao da ima crvenu foliju preko, i ne samo to već zaostaje prikaz na ekranu, kad sklonim prozor on se i dalje delimično, providno vidi. To se prvo pojavilo tako pa se nakon pola sata vratilo na normalno, a nakon 5-6 dana je opet pocrveneo i sad tako stoji. Meni to deluje na neki kontakt, jer sve radi ok inače, samo eto to na displeju.

Ima li neko ideju šta je i gde i kako to da rešim, a da mi ne nude zamenu displeja ako ne mora, tj. da me ne vozaju serviseri? Dosad nisam imao nekih kvarova na laptopovima pa ne znam pouzdane servise.

Nisam još probao na eksternom monitoru kakva je slika, nemam nijedan pri ruci, ali probaću čim prije, mada verujem da je normalna.

To je laptop sa dve grafike, integrisanom Intel i dedicated nVidia GF860GTX. Integruša radi redovno a nVidia kad se igraju igrice i tako to. Znači grafika valjda nije. Može biti neki kontakt, inverter šta ja znam, ili displej. Al pošto displej radi ako ne računamo te smetnje, onda valjda nešto drugo... Imam utisak da nije displej sam po sebi riknuo al ne mogu biti siguran.

Hvala unapred za pomoć i savete.
 
Moze biti flex kabl tako da proveri na eksternom prvo da iskljucis grafiku iz price.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Hvala. Jel znate možda, u slučaju da je taj flet kabl, da li to može da se zameni lako ili mora da se juri baš poseban deo za taj model laptopa? Tj. da li moram da jurim ovlašćeni servis ili može i drugde?

Znate li možda da preporučite nekog?
 
Ja sam poručivao sa aliexpress-a mislim da je bio oko tri evra.

Možda ćeš morati da rastaviš lap da bi video tačnu oznaku flex kabla, ali pre toga poveži lap sa drugim monitorom ili tv-om da isključiš mogućnost grafike/monitora.
 
Poslednja izmena:
Baš za taj isti/sličan model ili neki random flet kabl?

Naravno da ću prvo morati da postavim konačnu dijagnozu, ali pošto displej sam po sebi radi, prikazuje sliku makar bila crvena, a grafičke kao što rekoh ima dve, valjda nisu obe riknule odjednom pa valjda može da se uradi fallback na geforce, mada ne znam kako bi Intel grafika crkla onda bi valjda i Intel procesor crko jer je grafika unutar CPU? procesor je Core i7
 
Našao sam za moj lap sa dve oznake na aliju i tek kada sam otvorio video sam jednu od te dve oznake da se podudara (razlika je bila u dužini kabla tako da treba voditi računa pri kupovini).
 
Imas polovne delove na KP, porucis, rastavis sve zamenis i resis problem
 
Pod pretpostavkom da ja to ne bih sam mogao ili želeo da čačkam, koja mi je sledeća najbolja opcija? Ovlašćeni servis (Kimtek), ili nešto drugo (neki drugi servis)?

Ili je i dalje srpska posla - parola "snađi se"?
 
Odneo sam laptop u neki servis po preporuci jednog drugara iz neke firme, i onaj tamo čim je pogledao odmah kaže displej je, kao ne mora ni da otvara. Ja pitam kolko bi koštalo da se zameni/stavi isti takav displej (IPS FHD 15,6"), to je inače neki Asus ROG laptop, displej u njemu je neki Samsung ili LG, kaže on €300-400 ako hoću baš takav originalan ili €120-170 ako hoću neki koji "vrši pos'o" po njegovim rečima. Ja sam se iskreno zgranuo, 300-400 evra to se ne isplati servisirati a i nema šanse da tolko košta displej, to je skoro pola novog laptopa.

Elem ostane na tome da ja nabavim displej a on ga ugrađuje kaže za 2500 din.

Odmah sam pogledao na Guglu "asus G551JM display replacement", ima ih od 50-ak evra do €100 na tih prvih par sajtova koji izađu na pretrazi. Ne znam kako da znam da li taj od €50 ima iste specifikacije, piše da je isto mat, FHD, IPS, al ne znam jel no-name il je brand name itd. No dobro pogledaću to malo podrobnije. Uglavnom nije "€300-400" kako mi je rečeno.

Inače ovo mi je drugi Asus uređaj koji se kvari, prvi je bio neki tablet ćerkicin koji se pokvario u garanciji pa su ga kao popravili pa je posle par meseci opet crko, ali tog puta van garancije, i više ga nisam ni popravljao, kupio joj Samsunga.

Sad i ovaj laptop nakon 4 i kusur godine, kvar displeja je major malfunction na laptopu koji nije budžetski već je koštao €1000, tako da mislim da ću ubuduće zaobilaziti Asus kad su u pitanju gotovi uređaji/gedžeti. Možda ja nisam imao sreće, ali 2/2 pokvarena uređaja istog brenda u kratkom roku mi je signal da nije to za mene.
 
Poslednja izmena:
Sve to uz kaficu ili sok mozes i sam da resis, imas na YT https://www.youtube.com/watch?v=C9RqRZgJa7I ceo postupak zamene, vodi samo racuna da izvadis bateriju i punjac kada sve to budes radio. Okani se servisa za sitnice, iskren savet.

Ima drugi video gde je u naslovu ista oznaka, mada u samom video nije crni ROG laptop već izgleda da je N551, pošto su oni 99% isti s tim što N nije rog serija. Elem on je u tom video rastavio ceo laptop i potpuno odvojio poklopac laptopa od ostatka, što mi nije jasno zašto ako je u tvom video zamenio displej bez rastavljanja celog laptopa. Nema audio komentar te se ne može čuti zbog čega je to rađeno.

https://www.youtube.com/watch?v=lXgA8c3x2GU
 
Evo ovaj lik prodaje delove za tu seriju, uzmi od njega displej jer sumnjam da ce traziti 400 evra i nek ti ugradi covek.

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...551Ja--85727879-oglas.htm?filter_id=507941112

Kaže nije proverio dal je ispravan displej, pa će javiti ovih dana kad stigne to da obavi. Mada ne znam kolko je pametno kupovati taj polovan za €50-ak kolko on kaže da bi bila cena, ako za slične novce može da se dobavi nov. Jedina pogodnost je što je tu blizu i što je izvađen iz iste serije.
 
Pa pitanje je kakav je taj nov, ako je zamenski ko zna kakav je, ako je nov original onda je super.

Ako je sve ok s ovim polovnim original displejem ja bih uvek uzeo pre taj nego neki random iz Kine.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa da, s tim što ne znamo da li je "sve ok" sa tim polovnim, a ovi što sam ja gledao nisu baš random nego su kao odgovarajući delovi za taj model, bar according to tim sajtovima. Valjda imaju i neku garanciju. E sad ko ih proizvodi ne znam konkretno, nisam podrobno gledao, više me je zanimala okvirna cena isprva. I ovaj moj što je riknuo je isto original, pa eto...

No svakako hvala ti za info, taj displej dolazi u obzir, samo ne znam kako ovaj nije siguran dal je ispravan... i kako misli to da ispita.
 
Poslednja izmena:
Od garancije nema nista ako su inostrani sajtovi, uzimas na rizik. Radice to verovatno ok ali verovatno nece biti isti kvalitet.

Za ispitivanje nemam pojma, mada vidi se da lik ima dosta ocena pa valjda preprodaje, mozda ima nekog ko moze da mu proveri to. U svakom slucaju sacekaj ga a u medjuvremenu pogledaj po oglasima ima li jos kompatibilnih ekrana sa neispravnih ROGova na KP, mozda ima jos neki.

Inace mozda ne bi bilo lose da probas na jos nekom mestu, ti sto ofrlje pogledaju mi nikad nisu 100% pouzdani.
 
Jedino što ova slika sa tog oglasa ne obećava. Vidiš kako je iskrivljen taj poklopac napred, ne znam baš dal bih rizikovao. Jes da lik ima 500 pozitivnih..
kpasus.JPG

Nego šta mislite o ovm sajtu?

https://www.screencountry.com/index.php?section=products&model=ROG G551JM-CN SERIES&brand=ASUS

Cene su, da kažem ekstra povoljne, a u About sekciji kažu da isporučuju isključivo displeje koje ugrađuju laptop vendori, drugim rečima oriđinale. Imaju vrlo detaljnu pretragu po modelima (npr. za ovaj moj koji je G551JM-CN094D, imaju baš u pretrazi G551JM-CN, što inače nigde nisam video, obično se zadrže na G551J, što je verovatno i dovoljno pošto verovatno svi podmodeli imaju isti tip displeja, ali opet..). Bave se samo isporukom displeja, nikakvih drugih delova itd.

Meni je cena ($54 osnovna cena, bez dodatnih par dolara osiguranja i šipinga) delovala nisko, ali kad sam pogledao opis i objašnjenje zašto i kako, zvuči mi uverljivije.
 
Poslednja izmena:
Poklopac moze da stavi uvek od tvog ROGa ako se skida, tebi je bitan panel i elektronika. Mada ovo izgleda kao da ga je dobro zveknuo neko.

Sto se tice ovog sajta, vidim na netu da kazu da su ok.
 
Cisto iz znatizelje, jel si i definitivno iskljucio mogucnost da je u pitanju eksterna graficka?? Problem koji si opisao veoma lici na problem koji sam imao sa grafikom na jednom od ranijih (flickering i horizontalne linije po ekranu, kao i gubitak neke od boja na displeju).

Definitivno ne lici na problem sa fletom, da je do prekida u fletu ne bi dobijao nikkakav output. Moze biti do panela ali moj ti je savet da 100% iskljucis prvo opciju da nije do grafike. Najprostije tako sto ces probati eksterni monitor (ako radi regularno, onda je do displeja na lapu) ili mozes skroz da iskljucis ge force iz biosa, da vidis da li ce integrusa pokrenuti ok.

Tek kada budes siguran kreni u dalji troubleshooting i potrazi misljenje vise razlicotih servisera. Iskreno, taj serviser koji ti je s vrata 'dijagnostifikovao' problem ne uliva mnogo poverenja [emoji846]

Javi sta si napravio
 
Pa dedicated grafička (geforce) ni ne radi, ona se pali samo kad je potrebno inače desktop i to sve vuče integruša. Nosio kod ortaka na eksterni ladno nije hteo da uđe HDMI u monitor. Ima ulaz al nije hteo da se ugura, nisam hteo da silujem previše jer je u laptop normalno ulazio. Tako da potražiću drugi monitor.
 
Saga o pokvarenom displeju se završila tako što sam na jedvite jade uspeo da naručim sa eBay-a displej na adresu u Nemačkoj gde mi ga je sestra pokupila jer je išla u Berlin na 5 dana. Inače sa svih onih (uglavnom engleskih) sajtova gde prodaju displeje, prihvataju samo narudžbine na adresu koja je na platnoj kartici, znači ne možeš da platiš narudžbinu na drugu adresu/zemlju. Tako mi je izbor bio drastično sužen, ali sam ipak našao prodavca na eBay koji isporučuje na bilo koju adresu, bitno da mu legne novac. Nije mi jasno zašto ovi drugi to neće, ali šta im ja mogu.

Elem, displej je koštao €60, isti kakav je bio, FHD, IPS. radi isto kao i prethodni. Ima minorni "bleeding" i jednom uglu, ništa strašno, imao je i prethodni.

U servisu sam ugradnju platio 1500 din, tako da je cela akcija koštla 8700 din.

Inače u tom istom servisu, najjeftiniji odgovarajući displej košta 11000, ali ako hoćeš IPS onda je 15000. Ne znam dal se ugradnja plaća kad kupiš kod njih, al nebitno.

Eto, prošao sam nekih 6300-8000 din jeftinije, što je skoro duplo, ali sam čekao mesec dana dok nisam nabavio taj displej iz Nemačke. Za to vreme sam se patio sa Core2 Duo laptopom iz 2008.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno