Šta je novo?

Preporuka za wireless miš

blackmore1911

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2017
Poruke
342
Poena
70
Pozdrav svima!

Naime od kako sam počeo da radim patim se sa žičanim mišem na poslu, nepraktičan mi je zbog prenosivosti i brojnih sastanaka u toku dana (često se menjaju kancelarije, konferencijske sale itd.) Pale su mi 2 ideje na pamet:

1) Kako kod kuće "vozim" Razer Deathadder Elite sa kojim sam apsolutno prezadovoljan, palo mi je na pamet da njega ipak prodam i uzmem 1 miš koji ću koristiti i na poslu i kod kuće, mada to nije nužno jer budžet neće biti problem kada se odlučim koji miš želim da kupim.

2) Da kupim odvojeno miš samo za posao a da Deathadder ostavim kod kuće gde mu je i mesto.

Razmišljao sam o najnovijoj Razer Mambi ili o Logitech MX Master 3jci, random onako nekako. Razer pominjem ponovo jer je Mamba slična Deathadderu po obliku, pritom Chroma integracija funkcioniše sjajno sa budućim Razer proizvodima (takođe moram da upgradeujem tastaturu, mada ne znam da li ću se odlučiti za BlackWidow Elite ili neku kvalitetniju TKL, o tom potom).

Od igrica igram FPS igre, pa mi je svakako potreban precizan miš (BFV, CSGO itd.), a i svakako ne bih "downgrade" sa Deathaddera. Kao što već rekoh, budžet nije ograničen (a nije kao da miševi ionako idu preko 200e :) ), tako da pišite predloge ako ste u mogućnosti.

Izvinjavam se ako već postoji sličan thread, ali ako ne, hajde da prodiskutujemo o ovome malo ovde :)
 
Ja već neko vreme koristim Logitech G305 i prezadovoljan sam. Odlična baterija i senzor. Miš je malo manji a ja imam baš velike šake i trebalo mi je samo par dana da se naviknem. Pre njega sam koristio G903 a pre njega G502 i prelazak mi nije teško pao. Čak sam uzeo punjive AAA baterije i plastični konverter na AA i 3D štampao lakšu gornju oblogu baterije da bi smanjio ukupnu težinu miša na ~80g.
 
Ja već neko vreme koristim Logitech G305 i prezadovoljan sam. Odlična baterija i senzor. Miš je malo manji a ja imam baš velike šake i trebalo mi je samo par dana da se naviknem. Pre njega sam koristio G903 a pre njega G502 i prelazak mi nije teško pao. Čak sam uzeo punjive AAA baterije i plastični konverter na AA i 3D štampao lakšu gornju oblogu baterije da bi smanjio ukupnu težinu miša na ~80g.
Taj G903 mi je delovao intrigantno, ja stvarno ne volim male miševe, čak ni lagane. Znam da je sad postao trend da miševi budu što lakši (Glorious mi prvi pada na pamet), ali to nije nešto što se meni dopada. Možeš li mi reći nešto više od G903 modelu?

1) Zlatno pravilo, ako si prezadovoljan ništa ne diraj.
2) Kažu da je LOGITECH G Pro odličan ko želi skuplji bežičan za igranje.

1) Amen to that, tako da će DA verovatno ostati u kućnoj radinosti.
2) To sam i ja čuo međutim meni je taj miš nemoguće ružan, imaću priliku da ga istestiram uskoro pa ću preneti impresije.

U suštini ako ne menjam DA, onda mi uopšte nije potreban "gejmerski" miš.

Trenutno naginjem najviše ka MX Master 3.
 
Poslednja izmena:
Ako je za posao, onga mx master 3. Imam 2 a imao i 1. Za rad ( cad, max, bim, premier, ps...) ne treba dalje traziti trenutno. Ja necu menjati za 3 sada, nemam potrebe ali za sledeci model verovarno hocu. Ako si bas navikao na jako osetljiv gejmerski mis ovde ces osetiti malu razliku ali lako ces se prilagoditi, a za produktivnost i nije idealno imati preosetljiv mis - sem ako ti posao nije da profesionalno igras CS :D.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
U pravu ste, onda će svakako biti MX Master 3, realno je skroz bolja ideja imati miš za productivity i miš za gaming, preosetljiv miš mi svakako nije prioritet za posao :)

Hvala društvo!

Pogledaj dave2d pre par dana je napravio lep video o novom razeru vs mx master 3

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Odgledao, MX Master 3 se idalje nameće kao logičan izbor, pritom mi je taj miš estetski apsolutno prelep.
 
Poslednja izmena:
I moj glas ide Masteru 3, s obzirom da sam koristio (i sahranio :D ) sve redom od Revolutiona, preko Performance-a i jednog Mastera, sad sam trenutno na nekom Redragonu koji sam maznuo klincu dok ne pazarim trojku ;)
 
Znači vidim da je koncenzus jednoglasan za MX Master 3, pitam se kakav je za gejming, možda bi mogao i Deathadder da zameni :D
 
Imate li preporuku gde (ili preko koga) je najisplativije nabaviti MX Master 3, za nas obične smrtnike u Srbiji? :)
 
Hajde da ne otvaram temu pa da postavim pitanje ovde o wireless mišu koji bi ste preporučili, cenovni rang do max 6500 dinara, isključivo novi u prodavnici.

Miš bi koristio ja sa rukom srednje veličine za sve i svašta uključujući i povremeni gaming ne mnogo zahtevnih igara (RPG-ovi tipa Witcher, Dragon Age, LotR etc.), dok bi ga koristila i supruga isključivo za office i surf. Znači poželjno da ima ergonomski grip ali ne i najbitnije i da ne bude prevelik.

Takođe poželjnije ako može da se za te pare nađe laser ali nisam gadljiv ni na optiku.

Da li je samo wireless ili je i BT, odnosno da li su zamenjive AA/AAA baterije ili su punjive pomoću kabla isto nije toliko bitno.

Svaki predlog je dobrodošao.
 
Nazad
Vrh Dno