Šta je novo?

Microsoft Flight Simulator

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
Uz napomenu da, za razliku od arkada gde komande deluju trenutno, u simulacijama se teži realnom ponašanju.
Avion ima puno tona i treba neko vreme da sile opstrujavanja vazduha oko zakrilaca krenu da ga okreću.
 
Hvala bmibmc :)

REŠIO :)

Evo pojašnjenja za noob-ove poput mene.
Ja u startu nisam razumeo osnovne opcije i podešavanja.
Setovao sam džojstik na Ailerons left i right rool, a to je u korenu pogrešno, jer onda ne vraća kormilo u centar, već ga drži na tu stranu. Pogrešno.
Džojstik se mora setovati na Ailerons, i Elevator, i Rudder AXIS opcijama.
Znači ovako treba da izgleda setovanje:
https://imgur.com/XwWga7V

Drugi problem koji sam imao, a koji vi verovatno nećete imati, ali ću napisati za svaki slučaj,. ako neko ima.
Provalio sam da mi džojstik u samom Win-u nije podešen kako valja. Levo mi nije radilo, odnosno radilo je, ali kada odem levo, on registruje kao dole.
Pokušao sam neuspešno da ga kalibrišem, a onda sam razmišljao gde da ga mapiram, i onda mi pade na pamet da promenim usb gde sasm ga utakao.
Promenim usb - i BAM - radi sve kako valja. :)

Evo sada sam malo probao - letim kao soko. :) Izvanredno i lako. :)
 
Da li u igri možda piše koju verziju imam? Vidim da je medju zadnjim 1.8.3.0 ali ne znam koja je kod mene (narodna :) )
 
pojavio se (besplatan?) custom made scenery za Beograd, može se naći na poznatom steam community forumu. Izgleda više nego dobro
FS2020BG.jpg
 
Poslednja izmena:
Može li neki link ?
 
Da li neko zna rešenje kako skinuti celu igru ne samo 1.2 gb preko Game Pass Ultimate na PC ?
Igra se pokrene i ugasi posle par uvodnih scena.
Igra je teska preko 100gb a skine samo 1.2 gb
2022-01-13 (1).png
 
Poslednja izmena:
Skineš tih gigabajt i kusur i pokreneš. Onda se unutar same igre skine ostatak.
 
Da li su ti Game Pass i računar na istom regionu?
 
Hocu da kupim igru al ine znam koju verziju. Moze se naci win 10 za 50$, ali je procedura da me glava zaboli. Moram paziti od MS lokalnog profila do nekih dozvola za diskove, za C: i za onaj na kojem je igra.

Moze li neko potvrditi koliko je gnjavaza da se koristi legit igra ?

 
Poslednja izmena:
@Glenn Ne razumem, kakva gnjavaza, kakva procedura za kupovinu? Igra kao i svaka druga.
 
Ne znam eto pogledaj video. Zato i pitam.
 
Kupiš, instaliraš i to je to
Kao i svaka druga igra. Ili ako imaš Game pass, otvoriš xbox, instaliraš i igraš
 
Zna li neko da li je ovo bug ili feature (xbox SX kontroler). U desno stranu okrece normalno, ali kada kliknem Left Triger, polako se podje okretati. Ali nekad ako se jace zarotiram u desno stranu, i pritisnem LT, on se podje u desno stranu jace okretati. Na 2:00min:



Ovo na 2:23 nema nikakvog smisla. I dalje se polako okrece u desno. Medjutim, na 2:42 uopste nece da reaguje na LT. Pomjeraju se nozne komande ali nece helikopter da se okrene. Samo reaguje na desnu stranu. Znaci nece ono ni polako kao s pocetka videa. Na 2:50 se najbolje vidi. Drzim LT ali nista.

Na 4:20 sam uzeo avion i radi sve super. Znaci registruje helikopter komande jer se vidi po kokpit "hardverskim" komandama. Ali brljave.

Da li treba nesto podesiti, aktrivirati, ili je bug ?

Igra je original. Steam verzija. Sve je up to date.
 
Sorry na duplom postu. Drugi model helikoptera radi savrseno. Taj je ocito ubagovan.
 
Nazad
Vrh Dno