Šta je novo?

Microsoft Flight Simulator

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
Options / Assistance / Navigation Aids / City Marker on/off

Hvala, to je to. Ali majkrosoft je komotno mogao na balkan da opali crnu rupu. Pa majku mu, nema oznake ni za Beograd, ni za Zagreb ni za Sarajevo. Kontam ja da smo mi nebitni, ali ne mozes biti toliki *****.

Prvo letim iznad manjih gradova po 100K stanovnika i vidim nema nista, kontam ne radi. Ali onda odem po glavnim gradovima i samo aerodnrome ima oznaceno. One kao marikacije za bitne stvari i geografska podrucja nula bodova. Nije ni cudo sto na stadionu moga grada imaju zgrade.

image.png


image.png


image.png


Letio sam iznad Italije i isti problem. Imam osjecaj da su oznaceni gradovi koji su svima prepoznatljivi.
 
Kada sam probao prvi Flight Simulator pre 20tak godina, prvo sam pročitao knjige Zorana Modlija.
Dovoljno za snalaženje oko instrumenata, fizike leta, navigacije, prilaza.... bar u simulatoru.

Sada vidim da ima i procedura startovanja mlaznih aviona, check liste, taksiranje, radio-komunikacija... itd.

Da se rodio negde u nekoj sretnijoj zemlji, Zoran Modli bio bi milioner i celebrity. Ovako.. ovde je bio omiljen medju entuzijastima za kompjutere i letenje.

Ima njegova odlicna knjiga, https://www.delfi.rs/knjige/69198_pilotska_knjiga_knjiga_delfi_knjizare.html

Samo vodite racuna da je poslednje izdanje. To je ujedno i Zoranova najbolja i na zalost, poslednja knjiga.

FS2020 je 1/1 vrhunski simulator letenja sa apsolutno svim mogucim procedurama kao kod pravog aviona i za entuzijaste je ovo nesto sto se cekalo 30 godina!
 
Hvala, to je to. Ali majkrosoft je komotno mogao na balkan da opali crnu rupu. Pa majku mu, nema oznake ni za Beograd, ni za Zagreb ni za Sarajevo. Kontam ja da smo mi nebitni, ali ne mozes biti toliki *****..................................
..................................................

Realno, jako mali broj kupaca ce biti sa ovog regiona. Da budemo iskreni, evo i ovde se uglavnom spominje "narodna" verzija ili taj pass za 1$ tj za 5$.
Koji je njihov interes da se razvija Balkan u ovom momentu.

Imam neku inside informaciju, da ce se stalno raditi popunjavanje scenarija a da ce takodje neke lokacije biti prepustene content maker-ima da ih obogate i prodaju... Solidan Beograd vec postoji u ORBX izdanju, pa ne sumnjam da ce se ubrzo pojaviti i za FS2020
https://orbxdirect.com/product/lybe
 
Realno, jako mali broj kupaca ce biti sa ovog regiona.

Ovo se moze mapirati direknot sa koordinata sa Bing maps. Nije problem ubaciti pinove u igru. Ovo je za mene cista ljenost. Mogu da hoce ubaciti imena ulica a ne gradova. A oni nisu mogli ubaciti imena glavnih gradova. Nema opravdanja, iskreno.

A mislim da region kupaca nije relevantan jer se radi igri gdje putujes cijelom planetom. Nama ce mozda biti zanimljiva zapadna evropa, drigima istocna itd.
 
I jedno pitanje za sve FS2020 fanove.

Koliko vas bi ovo kupilo?

https://flyhoneycomb.com/collections/honeycomb-flight-sim-hardware/products/alpha-flight-controls

Nemojte za cenu da me pitate... koga ovo zanima, taj ne pita za cenu :) a mora biti min 100 evra u plusu na cenu sa sajta, zbog cene transporta i carine/poreza???
Njihova centrala je u HK i odande se salje. U HK nema poreza na tehniku. Sve je tax free!

Ja evo ganjam vec mjesec dana ali ovaj sajt samo salje u ameriku. Imas na aerosoft on salje kod nas. mada sam ja u CG, ali trebalo bi da je i srbija tu. S tim sto ovo nece biti u stock zbog nestasice svega barem jos mjesec dva
 
Ja evo ganjam vec mjesec dana ali ovaj sajt samo salje u ameriku. Imas na aerosoft on salje kod nas. mada sam ja u CG, ali trebalo bi da je i srbija tu. S tim sto ovo nece biti u stock zbog nestasice svega barem jos mjesec dva

Pricao sam ja sa proizvodjacem... pitali su me koliko bih komada uzeo... ja ne znam.. besmisleno mi je da uzimam komad ili deset komada za nepoznate kupce... Mada sada vidim da ovi nemci nisu skupi, ali ako ide DHL-om za srbiju, nije bas ni jeftino.

https://www.aerosoft.com/en/hardware/flight-simulation/yokes/2567/honeycomb-alpha-flight-controls

210 evra + 42 evra DHL postarina, to je 252 evra, na to ide 10% carina i 20% PDV. Ukupno 332 evra sto opet nije lose jer bih tesko mogao da nabavim za ispod 360... interesantno, kada se googla aerosoft, izbaci, barem meni, US shop na kome nema hardvera, a EU shop (EN) ima Hardware tab...
 
Pricao sam ja sa proizvodjacem... pitali su me koliko bih komada uzeo... ja ne znam.. besmisleno mi je da uzimam komad ili deset komada za nepoznate kupce... Mada sada vidim da ovi nemci nisu skupi, ali ako ide DHL-om za srbiju, nije bas ni jeftino.

https://www.aerosoft.com/en/hardware/flight-simulation/yokes/2567/honeycomb-alpha-flight-controls

210 evra + 42 evra DHL postarina, to je 252 evra, na to ide 10% carina i 20% PDV. Ukupno 332 evra sto opet nije lose jer bih tesko mogao da nabavim za ispod 360... interesantno, kada se googla aerosoft, izbaci, barem meni, US shop na kome nema hardvera, a EU shop (EN) ima Hardware tab...

Da, to je to. Vjerujes li mi da sam obisao sve sajtove po svijetu i nema ih nidje (a obilazim po par puta dnevno), bilo ih je malo u kanadu ali to sve plane. Nema vise ni ovih preskupih joystika, yoke i sve. Ja sam planirao da uzmem i bravo quadrant koji izlazi valjda u oktobru/novembru. Ali mi rekose ovaj preorder sto pocinje sledece sedmice je samo za US opet.

Izgleda da sto se tice yoke, dolazi im sredinom septembra tek i to u US. A za aerosoft tek u oktobru
 
Prvo oko 200 evra za pregled za Class 2, koji mozes i da ne prodjes, ako imas neke srcane mane i sl., a za koje nisi ni znao.
Onda oko 1200-1400 evra za upis, teoriju i polaganje pred Direktoratom.
Moras dobro da znas engleski... ima sada vidim i na srpskom opciju, ali sve knjige su na engleskom i uopste, engleski je jezik avijacije.

Imas da polozis, po secanju.... Air Law & Operational Procedures, Navigation & Radio, Aviation Meteorology, Aircraft General & Principles of Flight, Flight Performance & Planning, Navigation, RT Communication, tj oko
9 predmeta koje moras da naucis dobro da bi polozio test i imao preko 90% tacnih odgovora (sada vidim 75%). Imas oko 150 pitanja po oblasti... dakle preko 1300 pitanja..

Pitanja uopste nisu naivna a sa druge strane avion nije auto da mozes da se parkiras pored puta ako ti se ugasi ili ne znas da ubacis u brzinu :) Gines ako se zeznes i moras dobro da savladas teoriju, tj. da shvatis principe letenja!

Kada sve to prodjes, sledece je letenje. Imas oko 45 casova koji te kostaju oko 150-160 evra po casu. (ovako je bilo pre 15-ak godina)
To naravno nije dovoljno za prosecnu osobu, pa se moze desiti da te letenje kosta i preko 10.000 evrica, prosto jer te instruktor nece pustiti da letis sam dok se ne uveri da si dovoljno savladao letenje i da mozes samostalno da poletis i sletis.

Sve ovo podrazumeva barem 80-100 voznji do Vrsca i nazad ili spavanje tamo (30 evra dan plus klopa)
(Sve ostale skole u zemlji su gubljenje vremena i novca, jer je bez veze da poleces sa livade ili da placas skupu taksu da bi poletao sa Nikole Tesle, ali i to moze.) Takodje i ultra lake letilice su gubljenje novca i vremena, jer kosta preko 7000 evra realno a nemas PPL!

Mana Vrsca je sto ces leteti u avionima starim 40 godina i vise., mada dobro odrzavanim. Ali tek su ostale skole po tom pitanju katastrofa! Jedna recimo ima Cessnu iz 64-te godine. Ima na sajtu direktorata PLOVIDBENOST/REGISTAR VAZDUHOPLOVA i tu se za svaki registrovani avion u Srbiji, moze videti godina proizvodnje... svi su penzioneri odavno! (Da, menjaju se delovi, sve je novo unutra sto se delova i motora tice... ali 40 godina je 40 godina...) A tek 56 je uzas!

Imaju u Vrscu i Cesne sa Garmin G1000 ali su one rezervisane za kandidate koji se skoluju za ATP licencu i na njima mozes leteti par sati ako bas insistiras.

Najzad, kada dobijes tu famoznu dozvolu, ti si zapravo samo VFR (visual flight rules) pilot, sto znaci da mozes da letis samo kada je nebo plavo i bez oblaka.

A kada navrsis 40 godina, za PPL, Private Pilot Licence, ili dozvolu sportskog pilota, moras imati pregled na svakih 6 meseci. Ako ne odes.. nemas vise dozvolu.

Dalje, da bi sacuvao dozvolu, godisnje te sati naleta kostaju preko 2000 evra sa gorivom za odlazak na aerodrome... ovde moze biti resenje da ides da budes instruktor a ima jos nekih opcija... dalje mozes polagati za IFR (instrumentalno letenje) i za dvomotorni avion. Recimo, Diamond DA 42 MK IV, dvomotoras sa mercedesovim CDI dizel motorima, jeftin za letenje, ali moras ici u Austriju za tako nesto, posto kod nas postoje samo (pre)skupe dvomotorne Cessne 310T, na kojima se sat letenja isplati samo pilotima koji se skoluju za dalje.

Sve u svemu, ovo je sport za ljude koji ne pitaju za cenu, zdravi su, imaju nesto u glavi (u prevodu sem pameti imaju solidno obrazovanje iz fizike, matematike, mehanike...) i jako dobro znaju engleski.

Zar ne mozes da letis sa onim motornim zmajevima i tako odrzavas sate naleta za PPL ili mora bas avion?

I na kraju PPL se uzima zbog ovoga :D

https://www.controller.com/listings/for-sale/north-american/p-51-mustang/aircraft

Samo jos da se resi taj sitan problem oko novca :D
 
Poslednja izmena:
I za motorni zmaj mora da se polaze po pravilima... ali posto letis sa livada i van dometa radara si, jer letis na maloj visini u reonu aero kluba, niko i ne zna za tebe dok ne pogines.... za sada je potrebna neka mala obuka za upravljavanje... uglavnom se to radi sa instruktorom, posto ni motorni zmaj nije jeftin.. ali veze to nema sa PPL-om. Eventualno moze da se podvede pod ultra lake let. ali u njih uglavnom spada nasa "Sila" i recimo Pipistrel slovenacki...
 
Ako skupim porudzbine, imacu za desetak dana u HK, pa onda jos 6-7 dana do Srbije.. ali kao sto rekoh, cene transporta su uzasne... po kilogramu je preko 12 evra trenutno na vecu kilazu... a odande nema druge opcije.
 
 
image.png


Gods of modding strikes again. Ovaj mi je nedostatak bio #1 problem.

 
Malo da dignem temu koja je zamrla... jel neko mozda probao ovo:

[YOUTUBE]ZdCP11rqpVk&ab[/YOUTUBE]

Ovo moze biti sansa da imamo Beograd kako dolikuje, a mozda je i "rupa" koju je MS namerno ostavio da izokola dodje do Google 3d asseta???
 
Uzeo 14 dana trial Gamepass da probam igru. Juče pustio instalaciju, vratio se kući kad ono gotovo, piše play... upalim igru, birajte folder gde će da skine 90GB?! Ajd danas pustim i odem na posao. Dolazim posle 9 sati, skinuo 10GB i stao, kaže dostigli ste limit koji ste postavili u opcijama. U istim tim opcijama do kojih nisam mogao ni doći jer odmah na startu igre traži da skida 90GB :D Ma sjajno MS iskustvo

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Citiracu sebe sa jednog komentara na YT:

"MS FS nije "igrica" ,nije kao druge da je cilj "zacrtan" i da sibas sve zivo i ajde cao.. FS je kao sto mu samo ime kaze "simulacija " u ovom slucaju letenje (avioni). Ljudi (vecina njih) vidi ovo kao dobru simulaciju pilotiranja i/ili kontrole leta. Tako da biste zaista uzivali u ovome i da bi vam se "ulozen novac u kompjuter" isplati morate voleti ovo. i znati sva pravila o letenju,frazeologiju , kontrola leta itd... Cinjenica je da ovu igru privlaci sve vise ljudi njen izgled realnih tekstura i kako je sve to odradjeno,ali sami DEFAULT avioni su go k.... ne mogu ni da prismrde ponasanju i realnosti avionima koji su uradjeni od strane PMDG, Aerosofta (Airbus Extended X) , iFLY i slicno... tako da ako zaista hocete da "letite" onda se i upustite u sve cari pilotiranja kad naucite procedure kod startovanja aviona,pravila saobracaja avionskog, kontrola leta itd... za to imate VATSIM i IVAO ,pa birajte :) poyyy p.s: no hejt, samo kazem"
 
Joj živote...
Nije da sam neki ultra fan flight simulacija, ali volim da odigram, još iz vremena Amige i F/18 Interceptora i Birds of Pray.

Ovo me kopka još od kako je izašlo.
I mislim se nešto... krajnje je vreme da nadogradim svoju mašinu, koju koristim za freelance posao, sa nekim SSD-om od 1TB, i nekim džojstikom i finom tastaturom (zli jezici bi rekli da je sve to zbog FS-a, ali ja sam sebe ubedio u suprotno). Al' reko, daj makar neki najgori džojstik, i poručim onaj Thrustmaster usb joystick za nekih 3k dinara.
(ostalo bi trebalo ok da potera igru makar na medium settingsima (i7, 32GB Rama, Gtx 1650 4GB))
Ali avaj, zove me žena iz firme - kaže ovo sa SSD i tastaturom sve ok, ali džojstik nema i neće biti.
Googlam ja ostale firme, googlam oglase, nigde nema.
Onda skontam da ima onaj THRUSTMASTER T.Flight Stick X malo napredniji za oko 5k.
Ima ga po oglasima, okrećem brojeve - ali niko nema - sve rasprodato!
Jedan mi reče da ima onu još skuplju varijantu Thrustmaster T-Flight Hotas X Flight Stick, za oko 8 ili 9k, i ja rekoh: "jok" (misleći naivno da predhodni mogu da nađem), i posle par sati, evo me gde mu u očaju pišem sms da mi proda taj Hotas, i čekam njegov odgovor ko ozeblo sunce.

Msm, ne kukam, samo eto kažem, ko se bavi hardverom, i imao je nos da namiriše koji će flight simulator džumbus da napravi, taj je mogao da se obogati samo na džojsticima.
Ako se ovaj ne javi za Hotas, zahvalan bih bio za predloge (ako ovde nije dozvoljeno (mada ako se ne pominju firme, valjda je ok), onda na pm).

Napomena: Samo Džojstik, ne Joypad, dolazi u obzir
(em' fizički ne mogu joypad, em' mi je jadna zamena za "upravljačko kormilo").

A vi srećnici što već igrate, kačite screenove i videJe,i ložite nas i dalje. :)
 
Kupio Thrustmaster Hotas - nadam se da će biti ok za ovo.

Nego razmišljam nešto, koliko bi cool bilo da igraš Elite Dangerous, i kada letiš ka zemlji, i uđeš u atmosferu, igra svičuje na FS2020 :D
 
image.png
 
Nikad do sad nisam leteo ili jesam nesto malo na FSX i to VFR.

Zbog ovog čuda sam pljunuo preko 1000e za novi PC.

Kupio dzojstik, pošto ga nema NIGDE u srbiji cimao sam se sa poručivanjem iz Madjarske. Bukvalno nigde nema nišsta da se uzme.

I na kraju provodim sate čitajući i gledajući tutorijale za IFR letenje. Posle mesec dana i ko zna koliko sati uspeo sam da poletim sa cold&dark do sletanja, doduše sa 500fpm.

Slobodno mozete obrisati sve sto ste imali na PC, jer od ovog zaista vise nista ne treba. 10/10
 
Nikad do sad nisam leteo ili jesam nesto malo na FSX i to VFR.

Zbog ovog čuda sam pljunuo preko 1000e za novi PC.

Kupio dzojstik, pošto ga nema NIGDE u srbiji cimao sam se sa poručivanjem iz Madjarske. Bukvalno nigde nema nišsta da se uzme.

I na kraju provodim sate čitajući i gledajući tutorijale za IFR letenje. Posle mesec dana i ko zna koliko sati uspeo sam da poletim sa cold&dark do sletanja, doduše sa 500fpm.

Slobodno mozete obrisati sve sto ste imali na PC, jer od ovog zaista vise nista ne treba. 10/10
Samo 1000 evra :D
 
Ajde mala pomoć drugari.
Igram (ili pokušavam da igram) na ovom Thrustmaster Hotas X, već 3-4 sata.
Kontrole su PREosetljive, pogotovo kada radim rolling. Odeš levo, džojstik ne reaguje, držiš levo, on ne reaguje sekundu celu, i onda brzo spiči levo (isto i za desno). Užasan osećaj.
I kada ga jednom okrenem, skoro nikada ne uspem da ga vratim i normalizujem da stoji na sredinu.
Stavio sam sad assistance na easy, ali ne vidim neku razliku.
Ja koliko vidim sa youtube, ljudi se uopšte ne muče ko ja, i mogu da izvode svakojake vratolomije, o kojima ja trenutno samo mogu da sanjam.

Sensitivity settings ne radi (bug posle patch-a 2, koji će biti ispravljen). Ima neki workaround da se promeni neki xml file i tu da se setuje sensitivity, ali nikako ne mogu da ga nađem
(putanja po forumima je za Steam verziju igre, a ja imam klasičnu Microsoft verziju).
Ako neko zna i oko toga, gde mogu da nađem taj fajl, i probam da smanjim senzitivity, bio bih zahvalan.

Ili bilo koji savet, možda nešto najbanalnije propuštam.
Verujte mi da je noćna mora ovako voziti... lakše mi je bilo DCS na tastaturi 100 puta, nego ovo.
 
I ja batalio da letim dok ne srede taj sensitivity tab u podesavanjima, sledece nedelje izlazi neki update pa se nadam da ce to resiti, stvarno nezamislivo za igru u koju je ulozeno toliko para.
 
Bojim se samo da ni sensitivity (kada ga vrate), neće puno pomoći.
Na primer, zar ne treba taj (virtuelni) yoke da se sam vrati u centar nakon pomeranja?
Ja odem levo, on ostane levo, i onda moram desno, ali bukvvalno kao da klikćem, i da probam da ga vratim na centar... a do tada, avion je već pao.
Za šta služi trim opcija? To ne mogu u tutorijalu da skontam. Kaže mi da koristim džojstik da odradim taj trim, ili numeričke tastere 1 i 7.
Kad klikćem na numeričke tastere ništa se ne dešava.

Nešto ja opasno propuštam ovde, ali ne mogu da skontam šta.
Nemoguće da je ovako zamišljeno da se leti.
Pre koju nerdelju sam isto odvozio par letova onog starog flight simulatora X, i to na tastaturi, i nije bilo lako, ali kudikamo lakše od ovoga.
 
Trim je određivanje nulte pozicije upravljača. Postoje dva trima. Prvi je trimovanje samog džojstika koji može da vuče na neku stranu iako ništa ne pipaš. To radiš u windowsu, u podešavanju uređaja.
Drugi trim je kad prilagođavaš nultu poziciju upravljača da ne bi stalno držao džojstik. Recimo, letiš heli i morao bi da držiš palicu gurnutu sve vreme horizontalnog leta. Ili imaš neki konstantan vetar pa kompenzuješ trimom da držiš pravac leta.

Osetljivost (ta kriva) se može podešavati i u podešavanju džojstika. Neko voli linearnu osetljivost, neko logaritamsku (prvih xx% pomeraja lagano, pa onda izraženije) . Takođe, podešavaš i minimalne zone pomeraja posle kog reakcija uopšte počinje, pa onda se podešavaju i krajnje tačke itd

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno