Šta je novo?

Microsoft Flight Simulator

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
:D

 
Ovo ce u VR-u biti perverzija. Sto se tice koliko kosta upgrade na basic verziju, ne znam da li su govorili o nadoplatama. Svaka simulacija je preplavljena paketima za mape i vozila. Ne bi bilo lose da se moze kupiti detaljan model grada/regiona koji zelis da bude na nivou recimo NY.
 
Ja vec gledam 4x Ozon 55", 39.000 po TV-u na vise komada. 3x panorama i 1x instrumenti.

https://www.bcgroup-online.com/televizori/ozon-h55z6000-led--smart-uhd-4k-63274

I u suteren to da metnem.. taman za drugi talas korone od oktobra...
Rudder pedal i Alpha flight HoneyComb Yoke ce stici.. samo me muci jedna stvar koju nisam procitao nigde... sta je sa multi monitor podrskom, vidim da se svi muce nesto i najbitnije, kako radi SLI i CrossFire????
RX 580 se moze naci za 100 evra od rudara.. imam tri takva i nista im ne fali... nisam nasao review mutli GPU sistema sa FS2020??

Any thoughts?
 
SLI / Cross godinama nisu zanimljivi developerima. Ja to ne bi ulagao nade o optimizaciji. A problem je i 4K. Igra je prezahtjevna.
 
Kako sam gledao review-ove u poslednjih godinu dana, vecina igara, pogotovo u vecim rezolucijama ima solidan napredak.. oko 60% u proseku a negde ide i solidno preko.

Ima dosta testova po netu.

Ali niko, a da ja to znam, nije napravio FS 2020 review SLI/Croissfire konfiguracije. Pa mozda nisam pravilno guglao... sta znam???

Trenutno nemam vremena to da radim, ali mora da ima napretka za male pare.
2x RX580 recimo mora da donese solidno ubrzanje za smesne pare...
 
Jok, SLI vec 3+ godine nije isplativ. Umesto dve 580, za slicne pare uzmes jednu 1070(Ti) ili ako si raspolozen nesto jace.
 
Poslednja izmena:
Koliko vam svedjanin zauzima prostora, kad igra svuce dodatne fajlove u toku igre?
 
Jok, SLI vec 3+ godine nije isplativ. Umesto dve 580, za slicne pare uzmes jednu 1070(Ti) ili ako si raspolozen nesto jace.

trenutno imam 3x RX 580 8GB, kupovao jeftino kad vidim u oglasim od minera... ponekad se pojavi na KP neka sa fiskalnim, koriscena par meseci... i ja to kupim... Dakle, imam ih.
 
Onda si u jos boljoj situaciji.

Prodas sve tri i kupis RX 5700 ili 5700XT. Ili jos bolje, polovnu 1080Ti.
 
Poslednja izmena:
Koliko vam svedjanin zauzima prostora, kad igra svuce dodatne fajlove u toku igre?

Igra je 95GB i onda imam osavljeno 70GB za keširanje fajlova. Znaci zavisi koliko odredis prostora jer ne moze downloadovati kompletnu planetu.
 
Znaci trebace poseban 3TB HDD za igru :d
 
Igra mi je potpuno okupirala mozak, izađem sa društvom i razmišljam o sledećoj ruti. Zadnja dva dana gledam tutorijale i učim da koristim autopilota i IFR letenje, a kad se vinem u nebo - katarza.

Počeo sam i da istražujem šta je potrebno za dobijanje licence za letenje sportskim avionima :D
 

Prilozi

  • Desktop Screenshot 2020.08.25 - 03.24.19.80.jpg
    Desktop Screenshot 2020.08.25 - 03.24.19.80.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 145
  • Desktop Screenshot 2020.08.25 - 02.45.07.82.jpg
    Desktop Screenshot 2020.08.25 - 02.45.07.82.jpg
    116.2 KB · Pregleda: 138
  • Desktop Screenshot 2020.08.23 - 20.55.34.40.jpg
    Desktop Screenshot 2020.08.23 - 20.55.34.40.jpg
    312.4 KB · Pregleda: 142
Hahaha, sta je potrebno :D 5000 EUR koliko se secam :D
 
Igra mi je potpuno okupirala mozak, izađem sa društvom i razmišljam o sledećoj ruti. Zadnja dva dana gledam tutorijale i učim da koristim autopilota i IFR letenje, a kad se vinem u nebo - katarza.

Počeo sam i da istražujem šta je potrebno za dobijanje licence za letenje sportskim avionima :D

Je l ima igra nekakakv story? Skupljas pare za bolji avion npr?
 
LMAO :D Story je u tome ako volis letenje, a nemas para za pravu stvar :D
 
Znam da je rano i da fanboj simulatori nece ni da cuju, ali ima li govora o modovanju naziva gradova, brda, drzava, ili neke konekcije sa nekom mapom, google-om ili cime vec? Zaista me nervira sto su na krati samo i iskljucivo samo imena aerodroma.

Kontam da je sim, ali ipak pricamo o video igricama. Letiti preko nekih lokacija i ne znati ime grada je isto igrati moderni FPS bez zvuka.
 
Pa možeš da uključiš da se pojavljuju markeri sa nazivima gradova dok letiš, video sam to negde u opcijama
 
Ja mislim da nema. Ako nadjes, javi u kojim opcijama.
 
Mislim da ima u opcijama (filter) ali ne radi.

Mozda se to bude ispravilo nekim patchom.
 
Filter opcije vidim samo za kontrole ali nema nista slicno. A sumnjam da ima jer su rekli da nemaju imena: “The only thing that’s legally problematic, really, is borders, country names – and we have none of that. We just have the pictures. And the pictures are true.”
 
Može da se iz Google i drugih mapa učita geografska pozicija (long/lat) ili postavi avion u željenu tačku.
 
Mislim da on pita da se vide imena gradova i naselja kako se prelecu. Inace to sto si rekao stoji. Ja pola sveta obisao na taj nacin.
 
Znam uzeti koordinate za custom lokacije. Mislim na imena geografskih pozija, lokacija, gradova, drzava itd.
 
Options / Assistance / Navigation Aids / City Marker on/off
 
Poslednja izmena:
..................
Počeo sam i da istražujem šta je potrebno za dobijanje licence za letenje sportskim avionima :D


Prvo oko 200 evra za pregled za Class 2, koji mozes i da ne prodjes, ako imas neke srcane mane i sl., a za koje nisi ni znao.
Onda oko 1200-1400 evra za upis, teoriju i polaganje pred Direktoratom.
Moras dobro da znas engleski... ima sada vidim i na srpskom opciju, ali sve knjige su na engleskom i uopste, engleski je jezik avijacije.

Imas da polozis, po secanju.... Air Law & Operational Procedures, Navigation & Radio, Aviation Meteorology, Aircraft General & Principles of Flight, Flight Performance & Planning, Navigation, RT Communication, tj oko
9 predmeta koje moras da naucis dobro da bi polozio test i imao preko 90% tacnih odgovora (sada vidim 75%). Imas oko 150 pitanja po oblasti... dakle preko 1300 pitanja..

Pitanja uopste nisu naivna a sa druge strane avion nije auto da mozes da se parkiras pored puta ako ti se ugasi ili ne znas da ubacis u brzinu :) Gines ako se zeznes i moras dobro da savladas teoriju, tj. da shvatis principe letenja!

Kada sve to prodjes, sledece je letenje. Imas oko 45 casova koji te kostaju oko 150-160 evra po casu. (ovako je bilo pre 15-ak godina)
To naravno nije dovoljno za prosecnu osobu, pa se moze desiti da te letenje kosta i preko 10.000 evrica, prosto jer te instruktor nece pustiti da letis sam dok se ne uveri da si dovoljno savladao letenje i da mozes samostalno da poletis i sletis.

Sve ovo podrazumeva barem 80-100 voznji do Vrsca i nazad ili spavanje tamo (30 evra dan plus klopa)
(Sve ostale skole u zemlji su gubljenje vremena i novca, jer je bez veze da poleces sa livade ili da placas skupu taksu da bi poletao sa Nikole Tesle, ali i to moze.) Takodje i ultra lake letilice su gubljenje novca i vremena, jer kosta preko 7000 evra realno a nemas PPL!

Mana Vrsca je sto ces leteti u avionima starim 40 godina i vise., mada dobro odrzavanim. Ali tek su ostale skole po tom pitanju katastrofa! Jedna recimo ima Cessnu iz 64-te godine. Ima na sajtu direktorata PLOVIDBENOST/REGISTAR VAZDUHOPLOVA i tu se za svaki registrovani avion u Srbiji, moze videti godina proizvodnje... svi su penzioneri odavno! (Da, menjaju se delovi, sve je novo unutra sto se delova i motora tice... ali 40 godina je 40 godina...) A tek 56 je uzas!

Imaju u Vrscu i Cesne sa Garmin G1000 ali su one rezervisane za kandidate koji se skoluju za ATP licencu i na njima mozes leteti par sati ako bas insistiras.

Najzad, kada dobijes tu famoznu dozvolu, ti si zapravo samo VFR (visual flight rules) pilot, sto znaci da mozes da letis samo kada je nebo plavo i bez oblaka.

A kada navrsis 40 godina, za PPL, Private Pilot Licence, ili dozvolu sportskog pilota, moras imati pregled na svakih 6 meseci. Ako ne odes.. nemas vise dozvolu.

Dalje, da bi sacuvao dozvolu, godisnje te sati naleta kostaju preko 2000 evra sa gorivom za odlazak na aerodrome... ovde moze biti resenje da ides da budes instruktor a ima jos nekih opcija... dalje mozes polagati za IFR (instrumentalno letenje) i za dvomotorni avion. Recimo, Diamond DA 42 MK IV, dvomotoras sa mercedesovim CDI dizel motorima, jeftin za letenje, ali moras ici u Austriju za tako nesto, posto kod nas postoje samo (pre)skupe dvomotorne Cessne 310T, na kojima se sat letenja isplati samo pilotima koji se skoluju za dalje.

Sve u svemu, ovo je sport za ljude koji ne pitaju za cenu, zdravi su, imaju nesto u glavi (u prevodu sem pameti imaju solidno obrazovanje iz fizike, matematike, mehanike...) i jako dobro znaju engleski.
 
Prvo oko 200 evra za pregled za Class 2, koji mozes i da ne prodjes, ako imas neke srcane mane i sl., a za koje nisi ni znao.
Onda oko 1200-1400 evra za upis, teoriju i polaganje pred Direktoratom.
Moras dobro da znas engleski... ima sada vidim i na srpskom opciju, ali sve knjige su na engleskom i uopste, engleski je jezik avijacije.

Imas da polozis, po secanju.... Air Law & Operational Procedures, Navigation & Radio, Aviation Meteorology, Aircraft General & Principles of Flight, Flight Performance & Planning, Navigation, RT Communication, tj oko
9 predmeta koje moras da naucis dobro da bi polozio test i imao preko 90% tacnih odgovora (sada vidim 75%). Imas oko 150 pitanja po oblasti... dakle preko 1300 pitanja..

Pitanja uopste nisu naivna a sa druge strane avion nije auto da mozes da se parkiras pored puta ako ti se ugasi ili ne znas da ubacis u brzinu :) Gines ako se zeznes i moras dobro da savladas teoriju, tj. da shvatis principe letenja!

Kada sve to prodjes, sledece je letenje. Imas oko 45 casova koji te kostaju oko 150-160 evra po casu. (ovako je bilo pre 15-ak godina)
To naravno nije dovoljno za prosecnu osobu, pa se moze desiti da te letenje kosta i preko 10.000 evrica, prosto jer te instruktor nece pustiti da letis sam dok se ne uveri da si dovoljno savladao letenje i da mozes samostalno da poletis i sletis.

Sve ovo podrazumeva barem 80-100 voznji do Vrsca i nazad ili spavanje tamo (30 evra dan plus klopa)
(Sve ostale skole u zemlji su gubljenje vremena i novca, jer je bez veze da poleces sa livade ili da placas skupu taksu da bi poletao sa Nikole Tesle, ali i to moze.) Takodje i ultra lake letilice su gubljenje novca i vremena, jer kosta preko 7000 evra realno a nemas PPL!

Mana Vrsca je sto ces leteti u avionima starim 40 godina i vise., mada dobro odrzavanim. Ali tek su ostale skole po tom pitanju katastrofa! Jedna recimo ima Cessnu iz 64-te godine. Ima na sajtu direktorata PLOVIDBENOST/REGISTAR VAZDUHOPLOVA i tu se za svaki registrovani avion u Srbiji, moze videti godina proizvodnje... svi su penzioneri odavno! (Da, menjaju se delovi, sve je novo unutra sto se delova i motora tice... ali 40 godina je 40 godina...) A tek 56 je uzas!

Imaju u Vrscu i Cesne sa Garmin G1000 ali su one rezervisane za kandidate koji se skoluju za ATP licencu i na njima mozes leteti par sati ako bas insistiras.

Najzad, kada dobijes tu famoznu dozvolu, ti si zapravo samo VFR (visual flight rules) pilot, sto znaci da mozes da letis samo kada je nebo plavo i bez oblaka.

A kada navrsis 40 godina, za PPL, Private Pilot Licence, ili dozvolu sportskog pilota, moras imati pregled na svakih 6 meseci. Ako ne odes.. nemas vise dozvolu.

Dalje, da bi sacuvao dozvolu, godisnje te sati naleta kostaju preko 2000 evra sa gorivom za odlazak na aerodrome... ovde moze biti resenje da ides da budes instruktor a ima jos nekih opcija... dalje mozes polagati za IFR (instrumentalno letenje) i za dvomotorni avion. Recimo, Diamond DA 42 MK IV, dvomotoras sa mercedesovim CDI dizel motorima, jeftin za letenje, ali moras ici u Austriju za tako nesto, posto kod nas postoje samo (pre)skupe dvomotorne Cessne 310T, na kojima se sat letenja isplati samo pilotima koji se skoluju za dalje.

Sve u svemu, ovo je sport za ljude koji ne pitaju za cenu, zdravi su, imaju nesto u glavi (u prevodu sem pameti imaju solidno obrazovanje iz fizike, matematike, mehanike...) i jako dobro znaju engleski.
Sa ovakvim predznanjem se igra Flight Simulator :) Svaka čast za post :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Kada sam probao prvi Flight Simulator pre 20tak godina, prvo sam pročitao knjige Zorana Modlija.
Dovoljno za snalaženje oko instrumenata, fizike leta, navigacije, prilaza.... bar u simulatoru.

Sada vidim da ima i procedura startovanja mlaznih aviona, check liste, taksiranje, radio-komunikacija... itd.
 
Nazad
Vrh Dno