Šta je novo?

Microsoft Flight Simulator

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
Ovo sacekati par godina i uz tada neku najnoviju graficku odigrati ko covek. Mene Flight simulator nikada nije zanimao, ali ovaj me je kupio zbog grafike i autenticne mape. Tako da sto rece precise, ili ultra ili nista.
 
Ovo ce biti dugo na racunar. Nije ni cudno sto je toliko dugo trajao razvoj. Ovo moze napraviti neko ko nema $ limit.


 
Lebdeo malo nad BG i odradio par prolaza medju zgradama i ispod mostova. Enjoy.. :d





Sutra cu okaciti let nad Nirburgringom :S:
 
Steta sto nije Srbija detaljnija, ovo je kao da malo sporije prevlacis misem preko google maps satellite view. Kontam da je Amerika mnogo bolje odradjena. Hram Svetog Save da bude flat tekstura, bas lose
 
Nema ni Genexa, proleteo si između dva generička solitera koji nisu spojeni. Al dobro, tržište za Srbiju je verovatno dvocifreno.
 
Nije to do tržišta, oko 400 svetskih gradova je rađeno detaljno pomoću fotogrametrije, ostali poput Beograda je valjda samo AI postavljao zgrade na osnovu satelitskih snimaka, tako da je samo površina objekta realno prikazana. Biće hvala Bogu modova koji sređuju dodatne gradove, bilo bi kul kada bi mogli nekako da se importuju modeli zgrada iz Gugl mapa, BG je tu odrađen odlično.
 
Ako neko ima 32Gb ram-a neka napiše koliko igra proždire :D
 
kod mene jede oko 12200MB.
 
Jel pricate to za legalne verzije, jel ako je ona za dz, mozda ne povuce sav taj download koji treba da skine sa servera, da bi bilo u punom kvalitetu?

Zar nije neko reko da legalna vuce sve sto treba, a da je ona za dz osakacena na tom polju, to jest da skida manje i u losijem kvalitetu?
 
ja upravo instalirao ovu svedsku verziju da isprobam posto nikad ne verujem mikrosaftu.
igra radi dobro na high podesavanjima, mada sam tek krenuo tutorijal.
ali su mi zato kontrole totalno shebane, isto na k+m i na ps4. moracu da vidim sta ga zeza pa ako mi se svidi tek onda kupovina.

ipak ovo ne moze bez dzojstika ne bas mi se nesto i ne kupuje dodatna oprema samo zbog ovoga.
mislim da ipak ovo nije igra za mene posto sam mislio moze da se igra uz k+m.

dobro je da sam probao pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Jel pricate to za legalne verzije, jel ako je ona za dz, mozda ne povuce sav taj download koji treba da skine sa servera, da bi bilo u punom kvalitetu?

Zar nije neko reko da legalna vuce sve sto treba, a da je ona za dz osakacena na tom polju, to jest da skida manje i u losijem kvalitetu?

Nelegalna verzija vuce realne vremenske uslove , u to sam siguran. U podesavanjima postoji polje gde se sve to moze cackati , sta i kojim bandwidthom da skida, tako da mozda i to radi.
Gledajuci klipove koje su drugi ljudi kacili po yt , vidim da ni kod njih situacija nije mnogo bolja, iako ne sumnjam da su originali u pitanju i da imaju jak net (youtuberi).
Verovatno ce se to sve srediti vremenom, za sad je igra po meni Bing maps sa mogucnoscu letenja 10ak aviona po najrazlicitijim vremenskim uslovima.

kod mene jede oko 12200MB.

Za svaki grad je drugacije. Kod mene je bilo isto toliko za BG , ali za Minhen recimo se jako priblizio kapacitetu od 16gb.

Steta sto nije Srbija detaljnija, ovo je kao da malo sporije prevlacis misem preko google maps satellite view. Kontam da je Amerika mnogo bolje odradjena. Hram Svetog Save da bude flat tekstura, bas lose

To je i moj utisak. Smederevo je uzasno uradjeno. U bg su svi iole kompleksniji objekti (hram , stadioni, ...) texture. Za SD sam ocekivao da bar tvrdjava bude 3D. Ma jok , textura sugava ,isto kao Kalemegdan.
 
Uradjena je kompletna planeta. Nemoguce je imati detaljno sve gradove. A poenta igre nije letenje 20m od zemlje cak ni sa cessnom. Sa ove visine i više je to, ocemu pricate, totalno nebitno:

image.png


A nije fer reci da je ovo bing simulator ako su ovako Pariz ili NY detaljno uradjeni:

image.png


image.png


Dovoljno je da su manji gradovi sa 100K populacijom geografski 100% tacni zajedno sa ulicama. A kako izgledaju zgrade i kolio imaju spratoiva je bitno koliko i oblaci u racing igrama.

Flight Simulator nije obicna igra i nije za svakoga. Nije world map simulator. Ovo je više za geekove koji vole avione. Meni je zanimljiva zbog geografije. Uzeti custom departed i arrival lokacije, ili krenuti sa jedne tacke prema gradu i koristiti samo kompas, i prepoznati grad/mjesto dok mu prilazis je meni epic.
 
cime igrate? ima li nekoga da igra na m+k ili svi imate neke djojstike i posebne kontrole za letenje?
 
imam ds4 ali su kontrole uzasne i sve je totalno poremeceno pa zato i pitam cime ostali igraju jer mi se iskreno ne kupuju neke dodatne skalamerije :)
 
Da , na joypadu je sasvim igriv. Osetljitvost se malo podesi i to je to. Sve sto ti treba da poletis-letis-sletis je tu.

Nurburgring is up. Preporucujem muziku iz uvodnog intro-a filma "where eagles dare" uz klip :)

 
kod mene je na ds4 totalno neigrivo, tj komande su skroz poremecene i polovina ih ne radi. trebalo bi 3 dana setovanja, dugme po dugme.
takodje mi uopste ne ocitava ds4 u podesavanjima, pise samo default i ne moze da se bira ili menja.
verujem da je ovde skroz drugaciji osecaj letenja uz neku opremu ali mi se ne kupuje niti je imam gde.
hteo sam samo da probam igru da vidim da li je za mene.
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao koristiti onaj x360 emulator, kako se vec zove? Nije ti gamepad prepoznat kako treba. Kod mene je xbone v3 gamepad i radi savrseno ali je i ocekivana nativna MS podrska za MS uredjaj.

Nisam probao na M+K ali ne vidim zasto ne bi moglo. Letenje sa gamepadom me najvise podsjeca na warthunder. Brzinu i ostale stvari podešavas iz samog aviona. Na gamepadu samo jednu palicu koristim. Druga je za okretanje kamere, pustanje kočnice i sitnih stvari sto je opet sve moguce preko tastature. Probaj podesiti za miš komande da valja, Q i E neka budu L i R trigger itd ako tako DS4 brljavi.
 
za ds4 koristim ds4 drajver koji radi odlicno u svim igrama.
mis je ok ali je zato na tastaturi sve izmesano. takodje nemam ni numericki deo zbog TKL tastature pa i tu imam problem.
ne znam, batalio sam za sada. mozda nekad i uzmem neku palicu za probu ako me bas zaintrigira da malo letim.
 
Onda je najjeftinije rjesenje neki polovan x360/xbone gamepad. Mozda nekad' izbace podrsku za DS4 ali je to trebalo na izlasku biti. Jer gledma ovaj video i poprilicno je agonija mapiranje komandi za DS4: https://www.youtube.com/watch?v=7oVZw3T3gag
 
tako je, bukvalno je nemoguce igrati na ovom mom setupu :)
pre bih uzeo neki xbox kontroler, taman da malo jos ispeglaju igru do tada pa da poletim i ja :)
 
Ja sam ovaj jako davno koristio ali je radio kao x360 u svim igrama. Ako te ne mrzi, probaj: https://www.x360ce.com/
 
hvala drugari, ipak cu sacekati da odaberem neki poseban kontroler za ovu igru ako mi se i dalje bude letelo.
videh neke trustmastere, ima ih raznih i verujem da ce moci na njima normalno da se igra.
 
90% igraca ce ovo jako brzo ostaviti. Zbog toga treba paziti sa kupovinom. Ovo je isto kao i svaki simulator. Za uži dio igraca. Da vas ne ponese hajp ;)

Mozda za pocetak neki Trust a na Thrustmaster :D Šalu na stranu, i podrsku kontrolera treba provjeriti prije kupovine.
 
ma znam, ja nikada nisam bio fan letenja niti sam igrao takve igre, posebno ne simulacije.
ali mi se svidela sloboda u igri pa mi deluje kao da je dobra za opustanje ali cu zato i sacekati neko vreme da vidim hoce li me drzati hajp.
odavno se ne zalecem kupovinom :)
 
Meni X52Pro cuci u ormaru a igra ceka tmurne i kisovite dane :D

Za pocetak domaca verzija, pa ako mi bude zanimljiva uzecu sve kako treba. Taman oko Nove bude valjda i na nekom popustu.

@ericm
XBox 360 wireless retko koristim, ali kad zatreba zlata vredi. Bilo kakva Dark Souls like igra, ili eto simulacija letenja na primer... odlican kontroler i skroz ok investicija po meni.
 
zato i drzim ds4 pored kompa jer koliko god da ne gotivim kontrolere neke igre je stvarno bolje i lakse igrati na njima.
recimo trenutno igram Dos2 sa ortakom i totalno je drugaciji UI u igri i mnogo se lakse igra i upravlja.

mozda na kraju uzmem ipak neki xbox kontroler da bi ga win video kako treba.
 
Thrustmaster flight hotas 4(x) lepo radi , meni je to neki minimum za taj doživljaj simulacije a to je 70-ak evrova otprilike. Ali ja sam igrao i fsx i x-plane 11 i kada letim krećem od paljenja baterija na gejtu do ručnog unosa putanje u kompjuter, komuniciram (i slušam što je najtužnije) sa atc-om generišem flight plan i štampam prilaze na sletne piste,imam g-plan, litllenav map da pratim putanju preko laptopa,simbrief i ne znam ni ja šta još od dodatnih aplikacija. Dakle može se reći da sam da kažemo malo ozbiljniji casual sim igrač. Nisam hard-core barem dok ne nabavim rudder pedale,spojim tri monitora i neki flight yoke system :D
Tako da ja sigurno uzimam preko steam-a nisam samo još odlučio koju verziju,trenutno nisam baš ubeđen da u ponuđenom sistemu vrede tih 50 evra razlike između standard i premium deluxe, tj zbog par lepših aerodroma i praktično jedino drimlajnera koji me mami jer ostalo mi ne znači od ponuđenog.
Odleteću još malo na gamepass, možda i produžiti sa novim vaučerom pa videćemo. Ovo će se igrati 5+ godina sigurno zato bez žurbe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno