Šta je novo?

Microsoft Flight Simulator

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
ljudi su postali previse osetljivi u danasnje vreme.
 
Nisam upucen, jel ovo cela planeta modelovana i igriva? Kapiram neki delovi manje detaljni od drugih ali nije valjda da mozes da letis po celoj planeti sa realnim razmerama..
 
Ako previse krši pravila, briši post.. nadam se da nece biti bannana man :)

Da li je neko probao narodnjak obzirom da mi se ne kupuje ako download time racuna kao gameplay time pa ne mognem odraditi refund? Da li je relevantno probati prvo tako obzirom da downloaduje i loada mape "on the go"?

"Now I am unable to get a refund because I need to keep the game open to download the game in the first place."

"The is a absolute scam as the game will download around 500 MB on steam and after launching the game it will download 91 GB ingame data in order to play."

Zar igra nije na Game Pass-u gde bukvalno mozes da je probas i igras mesec dana za 1$?
 
Nisam imao pojma da je tako.. ne znam sto sam se iznenadio toliko to je prakticno igrivi Google Earth/Maps, al opet bas dobar fazon :)
 
Nešto se pominjala i veza sa realnim saobraćajem i vremenskim prilikama, ko je probao...
 
Kupis negde dopunu za nalog (ako je US), onda sacekas US sate kada mozes da kontaktiras chat podrsku i trazis da ti oni plate sa tim novcem koji imas na kreditu. Ja sam tako vise puta uzimao ranije, jedino ne znam da li mozes da uzmes dopunu od 1$ ili mora minimum 5$ ali svakako taj kredit ti ostane na nalogu i mozes uvek da ga iskoristis za te stvari. Meni tako isto jos stoji neiskorisceno nesto manje od 10$ od prosle godine koji uskoro planiram da upotrebim da ponovo reaktiviram GP.
 
Stvarno nisam znao da tako ide. Hvala. Probat cu.
 
Nešto se pominjala i veza sa realnim saobraćajem i vremenskim prilikama, ko je probao...

Ima i toga, saobraćaj je doduše koliko sam primetio ograničen na komercijalne mlaznjake, primetio sam ih par puta na mapi ali ih nisam viđao jer se još vozim malim sportskim avionima na nižim visinama i razgledam.
 
Ako previse krši pravila, briši post.. nadam se da nece biti bannana man :)

Da li je neko probao narodnjak obzirom da mi se ne kupuje ako download time racuna kao gameplay time pa ne mognem odraditi refund? Da li je relevantno probati prvo tako obzirom da downloaduje i loada mape "on the go"?

"Now I am unable to get a refund because I need to keep the game open to download the game in the first place."

"The is a absolute scam as the game will download around 500 MB on steam and after launching the game it will download 91 GB ingame data in order to play."

Probah ja, da vidim dal ce da mi radi uopste, tako da nisam proveo previse vremena u njoj. Koliko vidim i narodnjak definitivno nesto dl-uje tokom igre (i to ne malo, ima tracker u igri i skinuo je 200+ MB za par minuta), ne znam dal je full ili ne ali radi i live weather. Kako videh jedan komentar ranije, igra je u tom pogledu potpuno "funkcionalna".
 
Ako previse krši pravila, briši post.. nadam se da nece biti bannana man :)

Da li je neko probao narodnjak obzirom da mi se ne kupuje ako download time racuna kao gameplay time pa ne mognem odraditi refund? Da li je relevantno probati prvo tako obzirom da downloaduje i loada mape "on the go"?

"Now I am unable to get a refund because I need to keep the game open to download the game in the first place."

"The is a absolute scam as the game will download around 500 MB on steam and after launching the game it will download 91 GB ingame data in order to play."

Objavili su da se DL time neće računati kao igranje
 
Hvala na komentarima. Danas čitam to i ako mi nije jasno kako racunaju koliki je zapravo download time. Ili su promjenili pa se ne broji dok se zapravo "gameplay" ne pokrene.
 
Na mojoj prilično outdate mašini radi besprekorno. (Da kucnem u drvo)
Zabo je samo prvi dan prilikom instalacije. Restartovao i sve je išlo kako treba...
Setovanja na medium. Kuleri se znoje ali radi bez greške.
Što se tiče modelovanja mape - naš "regiJon" baš i nije nešto odrađen ali to je i za očekivati. Vidim da su koristili satelitske snimke i od pre deset godina.
Sve u svemu - fantazija! :)
Odo sada izduvati prašinu iz mašine pa krećem sa Čeneja na put oko sveta. ,)
 
Poslednja izmena:
Na 4k Ultimate podešavanja sa 2080ti, zuji oko 35 FPS, ponekad potone ispod 30fps a ponekad je iznad 40fps.
Svakako zrelo sa sledeću generaciju grafika,a izgleda odlično.
 
Upalio dvadesetak minuta onu prvu "lekciju" sa malimn aviončićem gdje ga trebam spustiti. Neki miks medium podesavanja i neke opcije sam smanjio poput shadows na low. Vrti se oko 60-65. Ne pada nize. I sa takvom grafikom je meni na prvu jako zaniljiva. A obzirom da nije "akcija", mišljenja sam da ovo moze na lokanih 30fps imati fin gameplay obzirom da vise instrumente gledas i ispred sebe nego sto se leti 5m od zemlje.

Ja sam mislio imat cu performanse gore od Horizona. A igra zapravo radu 2x bolje.
 
Poslednja izmena:
Meni sa Ryzen 3600X i Radeon 480 8gb, na medium radi na 45 fps, u 2560x1080.
Iznenađujuće dobro, kad vidiš recenzije na Youtube...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
gamegpu ne testira sve te karte, već interpolira rezultate. Tako da njih ne treba uzimati baš kao verodostojan izvor rezultata. Ok su kao neka polazna tačka, ali samo to.
 
To verovatno na vrlo niskim grafickim postavkama izgleda priblizno kao na xbox 360...:D

Nema druge, igra je verovatno u prve tri po grafickoj zahtevnosti, cak je mozda zahtevnija i od Metro Exodus i Redemption 2, da li je i lepsa, pitanje je, ali ono sto sam video, igra je zaista prelepa :

https://gamegpu.com/racing-simulators-/-гонки/microsoft-flight-simulator-test-gpu-cpu

Kolega Marko, ta tvoja 480 neka vanzemaljska ;) kartica....:)
Ja ti kažem, na medium detaljima, 2560x1080, radi tako oko 45 fps. Onaj deo sam probao sa Cesnom.
Pusti te sajtove i probaj lično.
Bloom sam isključio, i DOF smanjio malo.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ok, ako je tako.

Onda bih ja imao sa ovom 1080ti oko 115fps,..... (i, ona je onda neka vanzemaljska....:d)
 
Ok, ako je tako.

Onda bih ja imao sa ovom 1080ti oko 115fps,..... (i, ona je onda neka vanzemaljska....:d)
Mislim, sad ispada kao da te lažem, zato što si pogledao par grafikona na tim besmislenim sajtovima za poređenje gpu.

b9dda19cee3a29a995317aa5186635f8.jpg
f9bcc63416495271e076ffa05d34ae29.jpg
1304be03e79bd62a510fc6f000ad7c10.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Moraces da pokazes i napolje fps. Koliko vidim ima razlike izmedju indoor i outdoor, pa to je poznato da je u svim igrama tako :

https://www.youtube.com/watch?v=_WLWezsK1ww

Koliko vidim ima i fps pikova i odkud znam koji je tvoj prosecan fps, kao i minimum ?
 
Poslednja izmena:
Moraces da pokazes i napolje fps. Koliko vidim ima razlike izmedju indoor i outdoor, pa to je poznato da je u svim igrama tako :

https://www.youtube.com/watch?v=_WLWezsK1ww

Koliko vidim ima i fps pikova i odkud znam koji je tvoj prosecan fps, kao i minimum ?
Slikaću posle, probao sam i outdoor pogled, ne pada nešto specijalno fps, 40-tak. Ima dosta ljudi sa sličnom mašinom, pa probajte, trebalo da radi na medium...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nema potrebe za prozivkama. Ko ne vjeruje neka proba sam. Razlika in-out ima veze i do aviona i da li gledas samo kroz prozor ili instrument ili u nebo. Zavisi da li u kadru ima objekata. Ako pogledas u grad kao Pariz, FPS strasno dropa sto je logicno.

image.png

image.png


image.png

image.png


Ultra - Low poredjenje:

https://i.ibb.co/kJqLYV4/image.png

https://i.ibb.co/tJPQ177/image.png
 
Nema ovo svrhe igrati na bilo kom drugom podesavanju, osim na ultra... ali ok je malo da se proba.
 
Ma nema prozivke, nego, mislim da je problem u tome sto gamegpu.ru meri onaj najnizi fps u svakoj igri koju testira, nadju takvo mesto u igri i testiraju i onda se dobije minimalni fps, ne neki prosecan avg. I, taj minimalni ne mora da bude kroz celu igru i ne mora stalno da bude takav,ali postoji i nekima znaci, recimo meni, posto igram na lock 60fps.

Evo ovaj video, GTX 1080 Ti OC & R5 3600, grafika ultra :

https://www.youtube.com/watch?v=_WLWezsK1ww

Na pocetku cesna indoor u kabini fps do 55fps, outdoor kada je kamera izdnad cesne i pravo bude oko 50fps. Cim se kamera pomeri ili cesna skrece, mimimum fps moze da padne i do 40 - 45f., sto je 20 - 30% razlika u odnosu na kabinu.Da ne pricamo da je 1% Low i 0,1 Low jos i manji, sto se moze primetiti u povremenim sitnim kao neki, kako da ga nazovem micro trzanje slike.

Necu vise da dosadjujem, uzivajte u igri.
 
Poslednja izmena:
Najbolji efekat za osjecaj prostora je podici detalje drveca pa ostalo smanjivati da se povrati FPS:

image.png


image.png
 
Nazad
Vrh Dno