Šta je novo?

Microsoft Flight Simulator

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest


Razbili su, ovo izgleda mnogo dobro graficki, koje su sve efekte ubacili... deluje mnogo zahtevno...
 
Brutalno izgleda i jedva cekam da izadje :banana: Okacio sam i jedan malo stariji video gde se vidi sta su jos sve spremili. Mozda cak i pazarim neki dzojstik za simulaciju :)

 
Pratim, živo me interesuje kako će realizovati komande na Xboxu.
 
Jedva cekam ovo da izadje, stvarno prelepo izgleda.

 
Stvarno brutalno izgleda, ali vise mi se isplati da kupim avion nego da budzim komp i monitore za ovo :D
 
Poslednja izmena:


"much of game quality will be based on net speed, a good pc will be required for loading and texture processing. The testers were on a 25mbps connection. Microsoft Azure does all the conputations."

Dakle igra ucitava texture sa neta, ceo svet je na serveru, ne smem ni da zamislim kolkih gabarita je sve to.
 
Poslednja izmena:
Mind blown sa kolicinom novih tehnologija u ovoj igri. Zivo me zanima kako ce to sve raditi u paketu kad igra izadje. :)
Planiram da uzmem igru ali verovatno tek tamo par meseci kasnije kad lepo ispeglaju sve kako treba.

Nego, ima li neki sim znalac da preporuci aktuelni simulator gde postoji neka dobra virtual school za osnove letenja? Moze i YT link za tutore ako su lepo napravljeni.
Blage veze nemam ni sa najosnovnijim pojmovima i instrumentima a voleo bih malo da se pripremim.

Ovo malo sto gledah po netu vidim da ima flight school u X-Plane 11, jedini problem je sto je igra full price pa je za sada u Steam watch listi. :)
 
Koriste istu tehnologiju koju koristi Google u 3D prikazu na Google maps, samo su teksture i broj poligona na Google maps primetno bolji. Pitam se kako će ovaj sistem raditi u ruralnijim krajevima (kakav je nivo detalja). Kažu da je ukupna količina podataka na serverima preko 2 Petabajta (2000 terabajta).
GM2.jpg
FS2.PNG
 


Covece, neverovatna je kolicina rada ulozena u ovu igru.
 
00081-ADA-B213-4-A8-E-B540-4-F8-FDF01-E965.png


Na papiru nije toliko zahtjevna kolik ose ocekuje da bude, ali su mozda zahtjevi za 30FPS.
 
Dobio sam pristup Alphi, ali iz nekog razloga izbacuje error pri instalaciji. Tehnicka podrska ne moze da pomogne. Mozda je zato sto je Windows instalacija na Macu, nemam PC da probam :)
 
Resio sam, kupio PC :D

Simulacija je neverovatna, ne smem mnogo da pricam, ali je daleko ispred svega sto postoji i u ovakvom alpha stanju. Cak je odlicna i sa Xbox One kontrolerom, mada bez ozbiljnog joysticka a najbolje Yokea ne treba ni instalirati je. Nije nezahtevna, ali radi lepo sa i7 i GTX1070 u 1080p sa medium podesavanjima i dosta podignutim world detail, izgleda slicno vecini snimaka koji se mogu videti.
 
Poslednja izmena:
Ooo nice! Nisam ni znao da moze negde da se prijavi za alpha/ beta program

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Otkud to da si ti flight simmer™ guru? :)

Ja sam sve u vezi sa realnoscu i simulacijom, u igrama mi je to najbitnije, nista coveculjci, zmajevi i vestice :D A letenje sam uvek voleo, planiram uskoro private pilot licence, samo da odem iz ovog bunara od zemlje :)
 
Poslednja izmena:
Ooo nice! Nisam ni znao da moze negde da se prijavi za alpha/ beta program

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Pa da, moglo je od pocetka, mozes i sada, svakih 10-15 dana salju inviteove mada vidim da puno njih nije dobilo pa ne znam po kom kriterijumu biraju, ali ne kosta nista da se proba :) Ja sam sa prvim informacijama prepoznao kvalitet i bio sam u pravu, X Plane je daleko iza ovoga, nije ni nova beta sa Vulkanom mnogo pomogla. I nije tu pitanje "lepe grafike" koliko detaljnost i tacnost celog sveta za VFR letenje, i u kombinaciji sa vrhunskim zvukom osecaj je kao da si stvarno u avionu, sad mi treba neki FFB Yoke setup od 3000e :D

Fazon je i sto ce ovo biti odlicna "igrica" za one koji nisu bas zagrizeni za simulacije, a onda im se mozda svidi toliko da krenu ozbiljnije, jer sve se moze isljuciti i ukljuciti, od autopilota koji sve radi a ti si bukvalno gledalac, do full simulacije od checkliste u A320NEO. Fali samo simulacija budjenja pilota u hotelu sa dve stjuardese pored :D
 
Poslednja izmena:
Pre-Purchase Microsoft Flight Simulator osnovna verzija od $60
na steamu postaje 70 Eura, a u microsoftu 7700 dinara.
Ima li neka varijanta da se ovaj "porez" izbegne? 70 eura je već previše...
 
Teško je starog konja naučiti nove trikove. :)
DOS-uuuuu - vrati se.... sve ti je oprošteno
I one diskete kada deveta pukne pa moraš ponovo kod drugara po nju su bile bolje od ovog smaranja sa karticama, adresama, vpn-ovima....
Cenu da ne spominjem. :)
 
Teško je starog konja naučiti nove trikove. :)
DOS-uuuuu - vrati se.... sve ti je oprošteno
I one diskete kada deveta pukne pa moraš ponovo kod drugara po nju su bile bolje od ovog smaranja sa karticama, adresama, vpn-ovima....
Cenu da ne spominjem. :)
Nemaš tu da šta misliš, Gamepass ti je 4£ mesečno, pored Flight S dobiješ i gomilu drugih igara, za cenu jedne kutije cigara.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja ne mogu ni da skinem. FlightSimulator.exe stopped working
Skinuo je 1gb na gamepass,stavio je u moje igre i dao znak da može da se pokrene dođe do cesne,izvrti onaj kružić i napiše grešku onu gore i crash. Od sinoć se zamajavam, sve je apdejtovano, novi drajveri,brisao cashe,popravljao ne znam ni ja sve šta...ispratio gomilu "rešenja" jer brdo ljudi ima ovaj problem i ništa. Inače totalno random rešenja,nekome deluje drugom ništa,kao da je svako za sebe....samo još nisam našao svoju kombinaciju. Pada mi na pamet da instaliram taze windows na taj novi ssd gde sam hteo samo igrui odatle podignem čisto da probam.
Sreća u nesreći je da sam uzeo vačer za gamepass od par dolara na ebayčisto da probam da li mi je standard verzija dovoljna pa se nisam zajebao da uzmem preko steam-a za punu cenu tako da je barem "šteta" iskontrolisana za sada.
 
Poslednja izmena:
Update-uj Windows na poslednju verziju i potvrdi da ti je i xbox app updated, onda probaj da startujes kao admin igru i bez ukljucenog joypada.
Ja se prilicno napatio, ali sam uspeo konacno da pokrenem.
Ako ti crashuje, baci pogled u Event Viewer, pa onda googlaj po kodu greske.
 
Poslednja izmena:
Sinoc nije radio Steam, mozda to ima neke veze, drug mi se zalio da je zbog FS-a... mada ne znam kakve to ima veze sa game pass-om.
 
Igra je stvarno prelepa, ali i zahtevna do zla boga. Na High sa ultra texturama sam na oko 40fps na visinama, dok se vrti oko 30fps kad se spustim blizu gradova, sa učestalim dipovima ispod 10fps. Za par sati igre je 2 puta crashovala, ispeglaće je valjda još malo.

Uopste nije teško za igranje na default kontrolama(Xbox One gamepad + tastatura i miš), nakon dve tutorijal lekcije sam postao nestrpljiv i lagano sam nadletao Srbiju. Potrošiće se sati ovde definitivno.
 
Update-uj Windows na poslednju verziju i potvrdi da ti je i xbox app updated, onda probaj da startujes kao admin igru i bez ukljucenog joypada.
Ja se prilicno napatio, ali sam uspeo konacno da pokrenem.
Ako ti crashuje, baci pogled u Event Viewer, pa onda googlaj po kodu greske.

Sve sam to uradio i još štošta pride,praktično sve što san našao na reddit i po forumima. Na kraju sam uradio clean instal w10 na novi ssd, apdejtovao ga i drajvere za grafiku i game pass aplikaciju i sada hoće. Potrajaće taj dl a dok je na gamepass držaću ga tu kada ga kupim na steam-u za mesec dva valjda će ovaj nproblem biti rešen pa ga vratim na stari sistem a do tada dual boot. Jeste cimanje ali stvarno sam izgubio živce bio sam na ivici da batalim sve.
 
Novi Sad ;)

photo5900125849192084379.jpg
 
Ako previse krši pravila, briši post.. nadam se da nece biti bannana man :)

Da li je neko probao narodnjak obzirom da mi se ne kupuje ako download time racuna kao gameplay time pa ne mognem odraditi refund? Da li je relevantno probati prvo tako obzirom da downloaduje i loada mape "on the go"?

"Now I am unable to get a refund because I need to keep the game open to download the game in the first place."

"The is a absolute scam as the game will download around 500 MB on steam and after launching the game it will download 91 GB ingame data in order to play."
 
Nazad
Vrh Dno