Šta je novo?

win7 nece da upamti rezoluciju

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Win7 nece da upamti rezoluciju ekrana 1680x1050, Monitor samsung i to mu je naveca rezolucija, graficka AMD R9 200, DVI-VGA konvertor toliko znam od podataka. Kad se podize digne se sa suzenim rekranom a onda mora da se udje u setovanje i ponovo namesti rezolucija i sve je ok do sledeceg podizanja.
 
Vjerovatno adapter pravi problem, zamijenite ga za bolji (originalni).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vjerovatno adapter pravi problem, zamijenite ga za bolji (originalni).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Originala nema, emmi kad prodaje to pola robe je u kesicama , nema originalnih kutija. Kod mene je original Aus adapter dosao u pakovanju i plus kabl za spajanje dve video kartice. Imam adaptera pa cu probat drugi.
 
Promenio dva adaptera opet isto, jednom uhvati pravu rezoluciju, sledeci put ne
 
Raspakuj ovo negde, prečicu do skripte ubaci u startup, i to ti je to.
 

Prilozi

  • QRes1680.7z
    2.7 KB · Pregleda: 11
Očisti drajvere lepo, DDU-om. Po propisu, restart...bla la. Pustiš da Win odradi svoje (ne nađe adekvatne)
Pa onda instaliraj potreban drajver. R9 200 ne postoji već je to serija, vidi koji je tačam model. Ako je neka specifična, skini ih sa sajta proizvođača.
Proveri VGA kabl (promeni ga) i da konektori isu rasklimani (i na grafi i u monitoru)
Ako se problem opet ponovi, onda je elektronika monitora defektna.
 
Očisti drajvere lepo, DDU-om. Po propisu, restart...bla la. Pustiš da Win odradi svoje (ne nađe adekvatne)
Pa onda instaliraj potreban drajver. R9 200 ne postoji već je to serija, vidi koji je tačam model. Ako je neka specifična, skini ih sa sajta proizvođača.
Proveri VGA kabl (promeni ga) i da konektori isu rasklimani (i na grafi i u monitoru)
Ako se problem opet ponovi, onda je elektronika monitora defektna.

Problem je sto je to cerkin komp i ja veze nemam sta ona radi, DDU sigurno ne treba jer je win7 stavljen na glanc nov disk, stari disk je obrisan.
Za graficku veze nemam, adaptere sam probao, kontakti nisu klimavi, VGA kabl glanc nov dao sam cerki a njeno je da radi dalje.
Kad se pravi mnogo pametna ja tu nemam sta da trazim, kad uprska onda zove i onda na osnovu nicega treba da odredis dijagnozu.
Ja mislim da je do monitora, imao sam bolji monitor od ortaka kome maltene ne treba al nije htela da ga zakaci umesto ovog koji nema ni full HD.
U svakom slcaju hvala na savetima. Ja ima win10 update sa win7, legale insajder program i legale registracja. Retko koristim win 10 jer ja teram linux.
 
Nazad
Vrh Dno