Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

Kako hoces, znam da vakum nije garant sam po sebi, kao sto rece clan gore, ali znam da ih tako pakuju. Mozda jedino da ih nazoves prvo i upitas.

Kao sto rekoh, kada ga otvoris bitnije je da vidis pravilno nalepljene fabricke folije, A sto se tice kutije, odluci sam, ali svakako nazovi prvo cisto da se informises.
 
Cuo sam se sa prodavcem,navodno je telefon otvaran pred kupcem u radnji posto nije mogao da se odluci koju boju da uzme.Ponudili su se da im vratim ali tek nakon prijema da mi uplate novac na racun.Nisam pristao na to posto su me vec jednom preveslali.Sve u svemu jako lose iskustvo i neprijatna komunikacija.
Nemam zelju ni da otvorim fon... :(
 
Krajnje neprofesionalno.

Mislim u praksi stvarno ne mora da znači da ti pravi razliku, jer možda je stvarno telefon samo jednom pokazan, ali opet...

Bar su rekli, nisu mutuli. Ja bih ga vratio, ne verujem da bi se zezali baš sa tim da ti ne vrate pare, prodaće ga nekom drugom svakako ko ni ne konta ništa.
 
Pozdrav svima. Zelim da kupim novi telefon i razmisljam izmedju Mi9 Lite i Redmi Note 8 Pro. Istrazivao sam malo i uglavnom svi preporucuju Mi9 Lite. Zanima me vase misljenje posto su telefoni dosta slicni. Takodje mozete mi preporuciti neki drugi Xiaomi telefon u ovom cenovnom rangu 200-230e(izaslo je dosta slicnih modela u poslednje vreme).
P.S. Znam da sam malo omasio temu ali kako sam najvise zagrejan za Mi9 Lite, mislio sam da ovde postavim i cujem vase misljenje.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta ti je P9 Lite ali sam siguran da nije Huawei telefon iz 2016-te...
 
Pa za te pare Mi 9 Lite jeste najsveobuhvatniji izbor... Osim ako nisi neki gejmer pa ti ne treba nesto sirovija snaga 8 Pro. Nisu preterano razliciti telefoni, ali uz 9 Lite imas ipak prednost SAMOLED ekrana, nesto manje dimenzije i sve ukupuno laksi uredjaj, ako ti je to bitno.
 
Pa u principu telefon najvise korstim zbog interneta pritom ne mislim na drustvene mreze. Sto se tice gejminga najcesce igrana igrica je slagalica tako da nisam neki hard core gejmer ali skinem sa vremena na vreme poneku igricu ne previse zahtevnu. Ono sto mi je najbitnije kod telefona jeste da je brz, efikasan i da ne baguje posle odredjenog vremena koriscenja.
 
Izaberi koji ti se više sviđa, oba su dobra, brza, pouzdana i zaokružena telefona. Ako ti nije pitanje nešto više para, onda kupi Mi 9 Lite jer prosto imaš SAMOLED koji je bolji ekran sam po sebi.
 
I ja sam bio u ovoj situaciji mi 9 lite ili rn8pro,ali posle puno istrazivanja po netu i you tube-u ipak sam se odlucio za mi 9 lite.
MediaTek vs. Snapdragon processor.
O tebi je odluka.
 
Nisi pogresio,Mi 9 lite je ipak bolji uredjaj od N8pro.Samo pomen da ima bolji i prakticniji procesor i ekran je dovoljno da se Mi9L izabere..Nije ni skup za ono sto nudi,cena mu oko 220e na KP za verziju 64gb.
 
Da li bi neko mogao u Pm da mi posalje koji su najpouzdaniji ljudi na kp,citam da je dosta ljudi imalo negativnih iskustava sa prodavnicama u balkanskoj...
 
ne treba ti ničija preporuka,posložiš po ceni,proveriš starost naloga i ocene i kreneš redom da zoveš,biće ti jasno u 5min sa kim imaš posla.
 
ne treba ti ničija preporuka,posložiš po ceni,proveriš starost naloga i ocene i kreneš redom da zoveš,biće ti jasno u 5min sa kim imaš posla.
Pitaj onda te bilo koje prodavce kolika je garancija na ekran i maticnu plocu :)
 
a to ti treba za?plus ovi ovde tačno će šaomiju da šalju na zamenu,a tek će da se polome da ti daju nov fon u celofanu...na kraju svodi ti se na isto,čak ovih par normalnih će pre da ti reše nego servis.
 
Poslednja verzija hypercam e4 radi extra! Flashnite prvo buffer fix u twrp-u pa instalirajte apk i učitajte ovaj hml ,)
Na androidu 9 sve radi bez greške, na androidu 10 nakon flešovanja buffer fixa hoće stock kamera da brljavi.
Pogledajte prilog E4-cc9.zip
Ne kažem da stock kamera nije dobra ali mislim da su sa google kamerom za nijansu bolje slike pogotovo astrophotography mod.
 
Poslednja izmena:
a to ti treba za?plus ovi ovde tačno će šaomiju da šalju na zamenu,a tek će da se polome da ti daju nov fon u celofanu...na kraju svodi ti se na isto,čak ovih par normalnih će pre da ti reše nego servis.
Naravno da ti treba, na KP skoro niko ne daje garanciju na plocu i ekran.

Naglasak na skoro ;)
 
Jedina garancija za telefon koja vredi jeste ona koja pokriva ekran i plocu, sve ostalo je beskorisno.

A o tome sta treba i cemu sluzi garancija na bilo sta je suvisno diskutovati :)
 
Naporan si, ako smatras da garancija na jedine bitne delove uredjaja ne znaci nista, to je tvoj problem, ne moj.

Uglavnom, ko kupuje preko oglasa obavezno nek pita da li se daje garancija na pomenuto (ekran i plocu), ako se ne daje, to je prakticno uredjaj bez ikakve garancije.

Hint: ima ljudi koji daju :)
 
Poslednja izmena:
naravno da sam naporan,ne možeš tek tako da širiš dezinformacije i daješ paušalne izjave da te neko ne prozove da ih potkrepiš.ispada da ti nekako znaš mimo svih nas da mi9l ima problema sa pločom i ekranom (nema naravno,prodalo se na stotine komada,nema niti jedan slučaj) pa nekom zapravo i znači takva garancija,što nema naravno veze sa mozgom.

svaki poluozbiljan prodavac sa kp-a će da pokrije bilo kakav problem u par dana a fon ih neće imati posle,tako da je ta mufte garancija u suštini samo način da se valorizuje nečija paranoja.za takve kupce tu je standardan mi šop,ili u gorem slučaju domaće maloprodaje i njihovi nadriservisi poput nepo sistema i sl,pa prijatno i lep provod želim.

a preko toga naravno tu je i realnost i kako se većina ljudi odnosi prema telefonu pa čak i super premium nemam pojma kakva garancija nema nikakve svrhe.

tldr priče je dok je fon u vakum pakovanju a prodavac nije od juče sa 50 pozitivnih biće sve okej,nema razloga za paranojom i mufte garancijom na panel i ploču na telefon koji nema probleme sa panelom i pločom od godinu dana ali 30e većom cenom.
 
Nema to veze sa Mi 9 Lite, nego sa bilo kojim telefonom, kad je vec rec o telefonima.

Kome ne treba garancija, slobodno nek kupuje od random prodavaca na osnovu ocena, kome treba nek se raspita sta i kako ko nudi, prosto i jednostavno :)

Nema nikakvih problema sa Mi 9 Lite, daleko od toga, telefon je fantastican i za svaku preporuku :)
 
Poslednja izmena:
Ovo je cena iz oktobra i sada je potpuno ista za 6/64.

Nije tacno da je potpuno ista cena od 235e za verziju 6/64,Trenutno na oglasima KP najniza cena se krece od 215e-220e za model 6/64,nemoj pisati dezinformacije.Naravno ima oglasa i sa cenom od 235e kao i 240e,250e za verziju 6/64,ali uvek se gleda donja najniza cena a ne obrnuto.
 
^ Dao sam cenu iz Balkanske koja je reper.

Da li je sređen problem sa notifikacijama? :)
 
Ko kaze da je cena iz Balkanske reper??Kad si napisao da je i dalje verzija 6/64 235e,nasao sam nekoliko oglasa sa cenom od 215-220e a ni jedan nije iz Balkanska.Za Novu Godinu su smakli cenu na 215e posle nedelju dana podigli,evo sad je 227e.Oni su poznati hostapleri,ne daj Boze da ti se pokvari telefon a kupio si kod njih.Ja sam ranije imao srece kod kupovine u njihovoj radnji,izasli su mi u susret,ali mali je broj onih koji su prosli kao ja..
 
^ Dobro, razlika između cene u oktobru i sada je vrlo mala, na to sam mislio - 15€ kako ti kažeš.
Balkansku sam uzeo kao reper jer očito svi znaju za to mesto i imaju veliku ponudu i jeftiniji su od subotičana. :)
Ima li još problema sa notifikacijama?
 
Nazad
Vrh Dno