Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

Super je telefon, to mu je i realna cena, na sredini izmedju A3 i 9T. Sjajnu ponudu imaju sa A3, 9 Lite, 9T i 9T pro.

Klasika kod Xiaomi-ja, vrlo malo marketinga za 9 Lite. Isti slucaj je bio i za 8 Lite, bolji telefon od RN7, retko ko je kupovao zbog prevelikog hajpa za RN7, samo sto je sada jos veca razlika u korist Mi modela, ali ljudi vole brojke na papiru, 64MP + Antutu skor = fatalna kombinacija :)
 
Poslednja izmena:
Kada sam ga upalio i probao, imao sam primedbu za malo tanji zvuk, spikerfon itd ali sve ostalo stvarno bez greške, svaki dan ga koristim pet, šest, sedam sati, ne znam šta bi više trebalo, šta bi više tražio od telefona mada i Note 7 sam promenio realno ni zbog čega.

Senzor blizine mi radi gotovo i skoro uvek kako treba što je za Xiaomi... :)

Imam samo jedan problem već treći Xiaomi, nisam nešto ni guglao, jednostavno mi se dialer uspori, sporo poziva i sporo prekida, isti telefon posle ide kćerci, radi normalno kod nje, pronađem da me zeza neki kontakt koji sam upisao sa našim slovima, koristim SwiftKey tastaturu, obrišem ga iz recent, preimenujem, jedno vreme radi normalno, posle ga opet nešto uspori. Imao je ko ovakav problem ?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Super je telefon, to mu je i realna cena, na sredini izmedju A3 i 9T. Sjajnu ponudu imaju sa A3, 9 Lite, 9T i 9T pro.

Klasika kod Xiaomi-ja, vrlo malo marketinga za 9 Lite. Isti slucaj je bio i za 8 Lite, bolji telefon od RN7, retko ko je kupovao zbog prevelikog hajpa za RN7, samo sto je sada jos veca razlika u korist Mi modela, ali ljudi vole brojke na papiru, 64MP + Antutu skor = fatalna kombinacija :)

MI 8 Lite niko nije hteo da kupi zbog ružnog notch-a.
 
Najbolja opcija je bez nocha ili bilo koje rupe na ekranu,poput OP7pro ili M9t..Zakonom zabraniti nocheve i naruzivanje displeja.[emoji3]
 
Ipak sam se odlučio za Mi 9 Lite, a hteo sam RN8P. Sad kad mu je cena pristojna (oko 213e). Gde preporucujete da se kupi? Jel kupovao ko od ove Mobi Group na KP? Posto ovde ne sme pisite u pp.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I mene isto zanima?
U NS ladno niko ne nudi 64gb!:wall:
 
Mozes slobodno tamo da kupis.Moj poznanik pred N.Godinu kupio Mi9t i sve ok.Pakovanje normalno sa celofanom kao da si bilo gde kupio od zvanicnih radnji..Imas garanciju od 1god.
 
Pitanje je koliko oni postuju tu garanciju koju daju, ako su k'o Logic, onda nije bas ok :)
 
Niko ti od ovih sa KP ne garantuje 100% da ce ti izaci u susret ako ti bude nesto sa telefonom.Nisu to pisane garancije sa fiskalnim racunima iz zvanicnih radnji..Neko ima dobra iskustva sa Logic neko losa,sve je to normalno..I na KP imas ljude koji ce ti zameniti telefon ako mu nesto bude kroz neko krace vreme a ima i onih koje boli uvo bez obzira sto imaju dosta pozitivnih ocena.Sve je individualno i kakve se srece da ti zapadne..
 
Garantuje jedan jedini prodavac, necu da reklamiram ovde, koga zanima nek se javi na PM.
 
Kako da podesim da mi prikazivanje videa ide od ivice do ivice telefona? Neću da zumiram sliku videa nego bih da ona bude razvučena bez da se gubi na kvalitetu fotografije, kao na benčmark prezentaciji gde se video reprodukuje od ivice do ivice.
 
Benchmark snima kamerom koja podrzava 18:9 format, a vecina drugih videa na yt je u 16:9 formatu pa zato tako i izgleda, a i na telefonima koji su u 19:9 formatu ono sto snima benchmark nije skroz od ivice do ivice.
 
Koja je tolerancija na mrtve pixele kod Xiaomi?
Edit : folija koju sam stavio preko ekrana je ipak bila felerična
Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima! Jel to na ovom telefonu ne radi gašenje ekrana kad se prisloni obrazu kod razgovora ??? Neki trenutni bug kod poslednje off verzije?
 
Pozdrav svima! Jel to na ovom telefonu ne radi gašenje ekrana kad se prisloni obrazu kod razgovora ??? Neki trenutni bug kod poslednje off verzije?

Otkrio sam da sam namagarcen :wall: kada sam kupovao zastitno staklo nije bilo za mi 9 lite i devojka me ubedila da odgovara staklo od mi 9. i stvarno staklo je super, ekstra lezi, pokriva od ivice do ivice ali izgleda da ona crna traka na ivici stakla prekriva senzor blizine i samim tim ne gasi se ekran prilikom poziva :S:
 
Dobro je znati u svakom slučaju, da se neko drugi ne zezne, mada si mogao dodati u prvi post da nisu dva zaredom, po pravilima foruma.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Wallpaper carousel ne mogu da nađem kako da pokrenem vidim da mi se updatovao ali nemam u opcijama da pokrenem da radi. Hteo sam da namestim da se menjaju fotografije na zaključanom ekranu.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Wallpaper carousel ne mogu da nađem kako da pokrenem vidim da mi se updatovao ali nemam u opcijama da pokrenem da radi. Hteo sam da namestim da se menjaju fotografije na zaključanom ekranu.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
U podešavanje>Allways-on displeju i zaključavanje ekrana možeš naći opciju.
 
@robert01 Hvala ali ne vidim da ima ta opcija, možda zbog MIUI 11
03e20d4a2722b3a49336e6d7b83b93fb.jpg
 
Poslednja izmena:
Пошто сам скоро купио овај телефон, имам два питања. Прво: видео сам да на miui 11 постоји динамички wallpaper који се мења како се мења који део дана, али не могу да га нађем, па молим за помоћ ако тако нешто уопште постоји за овај телефон. Друго: Како укључити приказ обавештења на always on екрану? Хвала
 
Пошто сам скоро купио овај телефон, имам два питања. Прво: видео сам да на miui 11 постоји динамички wallpaper који се мења како се мења који део дана, али не могу да га нађем, па молим за помоћ ако тако нешто уопште постоји за овај телефон. Друго: Како укључити приказ обавештења на always on екрану? Хвала

Dinamički wallpaper je u settings->wallpaper
a ima i u settings->aod&lock screen
a prikaz obaveštenja na AOD je u
settings->aod&lock screen->
 
Dinamički wallpaper je u settings->wallpaper
a ima i u settings->aod&lock screen
a prikaz obaveštenja na AOD je u
settings->aod&lock screen->
Конкретно сам мислио на овај wallpaper, али не могу никако да га нађем тамо у подешавањима. Исто и за always on, приказује ми обавештења само за Messenger.
54461eb893e784644feb3154b2496ef1.gif
 
jel se isplati doplata za 9t od oko 50e ako izuzmemo taj ekran bez notch-a znacinpre svega mislim na procesor.. sd 710 vs 730?
 
Ako ne planiraš da igraš igrice, ne vidim razlog davati više para, čak nisam ni siguran koliko se tu razlikuju. Za svakodnevno korišćenje je 710 dovoljan.
E sad, za tih 50e više dobijaš bolju široku kameru, s tim da to nisam testirao, telefoto, bolji soc, malo bolji zvučnik.
 
Poslednja izmena:
Za 50 evra vise, gubis notch....To za mene vredi svaki cent da je sve ostalo isto, a nije.
 
I dobijaš bangavu motorizovanu kameru, samo da su ostavili kameru tu gde i treba da bude bio bi best buy. Ovako je odvratio deo ljudi.
 
Nazad
Vrh Dno