Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

Gcam ne pravi čuda, jedino popravlja softverski rezultate već dobre kamere
Po dnevnom svetlu su prilično slične sve kamera aplikacije, gcam je primetno bolji u lošijim svetlosnim uslovima i zato se toliko portuje.
 
To i kažem. Plus HDR+ Enhanced.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Kako ukljucujem sirokokutnu opciju? Kad fotkam, hvala

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Na stock kameri ovdje, dok na gcam ne radi.
d0d78fa383189e4188d5d6e253fe2170.jpg


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Koji twrp da flešnem?
Malo sam zbunjen pošto sam ih našao 3 kom....
 
Da li telefon ima neke skrivene mane ili sve radi kako treba bez nekih zamerki. Prosto rečeno ima li kakavih bagova sa notifikacijama ili tome slično?
 
Lockscreen notifikacije jesu problem i dalje. Osim toga jedino kilav Gcam ali daleko od toga da smeta ičemu.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Da li je dostupan GCAM za ovaj fon?
 
Radi za Mi 9 SE (ali ima jako malo opcija) i ima par polu-ispravnih verzija za CC9/Mi 9 Lite na kojima ne radi stabilizacija videa i ultrawide kamera.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
@Roy Fokker,Moze SS SOTa?Kako traje baterija u toku dana kad ga izlazes nekom normalnom koriscenju i nekom laksom igricom par puta dnevno,ako ga koristis na taj nacin?Generalno kako si zadovoljan telefonom posle nekog peroda od kako je kod tebe?Moguce da je ovo dobar dil za preporuku ljudima koji ne zele da daju nesto mnogo novca a opet dobar fon da imaju,sad je nekih 215e,model 64gb.
 
Telefon je super za te novce. Baterija je fenomenalna, punimo je svakog drugog dana, OLED ekran super, gcam nam nije potreban za porodicnu upotrebu, fotke izuzetno upotrebljive.

Za 220 evra odlican dil.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Da pitam u vezi notifikacija, da li redovno prijavljuje poruke od aplikacije kupujem prodajem?
 
Poslednja izmena:
Ne znam za tu aplikaciju, ali za ostale nisam primetio problem.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Da pitam u vezi notifikacija, da li redovno prijavljuje poruke od aplikacije kupujem prodajem?
Meni su uvek stizale instant. Smao moraš da daš dozvolu za prikazivanje na lock screen. Za razliku od note 7, ovde se notifikagije pojavljuju i pored notcha out of the box

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Da se prijavim u Xiaomi društvo :) stavio bih silikonsku foliju monster ali nisam siguran da je ima kod nas.
ae50af353bf67259545f367073a0f770.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pitanjce kako da podesim da mi bude jezik srpski latinica?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Play сторе ne ide nikako *mjau**mjau**mjau*. Onda ću morati da ostanem na eng jeziku [emoji17] jer mi je i to bolje od bosanskog i hrvatskog, bar da su uradili opciju i serbian latin pa ko kako hoće. Možda u nekoj budućnosti urade nešto više po tom pitanju.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zar ne piše "Play продавница"?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da da piše play продавница moja greška ali je poenta u toj naopakoj kombinaciji koja mi bode oči ...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja na svakom telefonu gde može i koliko može podesim da bude ćirilica, i sms/viber poruke pišem ćirilicom.
Nisam neki "jezikočistunac", samo volim da nerviram ove što im je ćirilica "fuj".
A kad me pitaju zašto postavljam ćirilicu kad je lakše koristiti latinicu (i jeste lakše), ja kažem - because I can.
 
Nadam se da ti prijaju užasni prevodi svega i grozomorni fontovi i dizajn softvera na ćirilici.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nemam ništa protivu ćirilice nije mi fuj draga mi je isto koliko i latinica ne pravim razliku između ta dva pisma ali me nervira na smartfonu ta kombinacija srp/eng više sam za ili ili varijantu... moram da kažem da na huawei-u ipak izgleda kulturnije prevedeno, a možda je i stvar navike jer do sada nisam imao telefon na ćirilici.
 
Nisam imao nameru da vas lično prozivam, govorio sam uopšteno.

Istini za volju, ni meni se najčešće ne sviđa kako je urađena lokalizacija koja je ponuđena, pa radno okruženje ostavljam u originalu (engleski), ali podesim tastaturu da mogu lako i brzo jednim klikom da tokom kucanja teksta šaltam između latinice i ćirilice, tako da tokom pisanja poruka to ide glatko, i imenik mi je u ćirilici.


Nego, kad smo na ovoj temi - kako to da ovaj telefon (Mi 9 Lite) nije ušao u izbor za, ako ne najbolji u kategoriji a onda bar primećen ?
Ja ga ozbiljno razmatram za kupovinu još od kad se pojavio tamo po Aziji kao cc9.
Ima sve najbolje, ili bar optimalno što imaju konkurenti u ovoj cenovnoj klasi.
 
Ljudi više vole šljašteće modele koliko god da su kompromitovani. Zlatna sredina ne osvaja nagrade, nažalost.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Baš mu je pala cena. Trenutno je 225 eur na KP. Mislim da je za taj novac odlična kupovina.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno