Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

Jos jedna stvar koju sam primetio u vezi Audio segmenta na Fonu.

Kada prebacite sa nase regije na npr Indiju (nista se ne gubi na funkcionalnosti/satu, samo mozda par app sto mogu se obrisu, i dobija se pristup Mi pay servisu) Reklama nema razlog za ovo je sto indija nema Eu regulacije za software limitere outputa.


Dobijate jos prodorniji Izlaz na Dzeku i glasniji je u takvom slucaju od A1 koji ima Maxim 98927 Amp dakle govorimo kad su oba bez ikakvih modifikacija xml-a, bez Eq podesavanja sve na Off samo cist hardver.

A A1 je na april 2020 Pie patchu stock.

Doduse i Mi 9 Lite ima izgleda jedan amp, to niko nigde na netu nije spomenuo, radi se o Tas2562 navodi se da je zaduzen za speakers ali mislim da on zapravo sluzi za sav audio i za 3.5mm jack . Tas2562


Kalibracija zvuka Mi 9 Lite je sjajna (kad se sve drzi na Off od efekata), mnogi modeli ili imaju jak audio hardware al djubre fabricku kalibraciju ili super neutralnu cistu prezentaciju ali patetican izlaz i mediocre hardware pa onda i zvuci average ili terrible.


. Oba telefona su vrh kad su u pitanju gore navedeni detalji u reprodukciji, separacija, sama glasnoca (pogotovo ako koristite manje zahtevne sluske npr 32-50 OHM i 100-106 Sensitivity , neobojenost svih frekfencija generalno, rezolucija, soundstage.



Slika

A Dac je od Snapdragona 670, koji u sebi ima i Qualcomm Aqstic audio slicno ko Mi Mix 2 npr. Link
Bez obzira sto je Snapdragon 710 u Mi 9 lite, platforma tih Cryo Jezgara je ista.

Sve ovo sam testirao sa Fostex Tr 80 od 80 Oma vrlo zahtevne za telefone (testirao sam i sa Isk Hf2010 i Audio Technica M30x i malim Sony Ex 110 Apb In Ear), sa Google Play music, sa Playerpro, sa Vlc Plejerom sa OPEN SL izlazom umesto audio track (ovako dobijate najvise voltaze na izlazu, zaobilazite sve 3rd party efekte od sistema kad je 3.5jack u pitanju. ) Topao savet za Vlc ili Stellio npr koji ima tu funkciju.

Tako da thumbs up sto se tice upotrebe, za portable plejer svrhe i za multimediju generalno kad se ukombinuje sa tako sjajnim ekranom .

Vecina Reviewera nema 2 veze da analizira ovaj segment kod telefona, ili nemaju sa cime da porede ili referentnu tacku.
 
Poslednja izmena:
Pa kad i dalje rade poređenje "brzine" tako što paralelno otvaraju aplikacije i štopuju. :D

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Naravno da nije tajna, preko KP, ali je u pitanju radnja iz BG-a.
Ispali su maksimalno korektni, u petak su mi javili da je u pitanju matična ploča, da ne može da se popravi i da biram da li da mi vrate novce ili da mi pošalju drugi novi uređaj.
Izabrao sam da mi pošalju novi uređaj, pa čekam da se to desi u toku sledeće nedelje kako smo se dogovorili.

Драго ми је што нико нема озбиљне проблеме са телефоном и ако га имате као овај момак уредно се све на обострано задовољство одради.
Дефинитивно ћу поручити овај тел. само да момак који продаје почне да ради. :)
 
Jos jedna stvar koju sam primetio u vezi Audio segmenta na Fonu.

Kada prebacite sa nase regije na npr Indiju (nista se ne gubi na funkcionalnosti/satu, samo mozda par app sto mogu se obrisu, i dobija se pristup Mi pay servisu) Reklama nema razlog za ovo je sto indija nema Eu regulacije za software limitere outputa.

Da citiram sam sebe, ovo ipak nije tacno bar kad je u pitanju Srbija Vs Indija u nivou jacine na 3.5mm jacku, egal su po tome, nisam do sad radio A/B test. Ali zato jeste tacno da npr kada prebacite sa Regije Italija na Srbiju il Indiju, dobijate osetnu razliku u output.

Ne bih ovo ni tolko cackao nego kad sam posao da pravim Mi account posle mi je izaslo da kasnije necu moci da menjam regije.


Razlog pa nismo deo EU punokrvni clan ,samim tim nema regulacije od strane EU na jacinu izlaza dakle ko ***^ nase usi.:D Dakle samo sam proizvodjac kad su u pitanju uredjaji za globalnu upotrebu a da dodju na nasu regiju, mogu biti manipulisani u nivou izlaza jack-a(ne racunajuci hardverske limite vec software/kernel tweaks), ali ne radi Eu odredbi.

@Stojsha Za kolko ti nudi Mi 9 Lite lik sa KP, sto ne probas ako ti nije frka od Online kupovine, ovu radnju gde sam ja nabavio moj, dobijas i fiskalni, garantni list klasika, i pecat uvoznika sve full pack global. Ako nije razlika u ceni neka naravno.

Posto ovi azuriraju lager stvarno, al zato imaju manje modela no KP.
 
Poslednja izmena:
@sale941
Gde si kupio tel. i jel si ga platio 30.000 din ?
Da li je bio vakum, sa sve nalepnicama ?
 
@sale941
Gde si kupio tel. i jel si ga platio 30.000 din ?
Da li je bio vakum, sa sve nalepnicama ?

Kupio sam ga preko sajta koji se vodi na sombor. Platio sam ga 29600 + dostavu.
128gb Aurora Blue model Global. Sve full pack, 3 nalepnice preko, folija, garantni list. 2 pecata jedna nalepnica uvoznika, fiskalni racun.

Odusevio sam se jos bolji deal sa njima, su oni nego npr jedan mobshop gde sam kupovao Mi A1 pre god dana, jes da je i tamo sve bilo full pack i garantni list njihov i garantovani delovi, i jos za americko trziste, ali samim tim nije bilo fiskalnog racuna.


Ovde imas i slike na zadnjim slikama je tacan naziv same radnje. Ali se sajt zove drugacije. u pitanju je (nadam se da necu imati problema radi ovog )



LINK Za poruku


Post 479# je taj moj

Slike
 
Poslednja izmena:
Kupio sam ga preko sajta koji se vodi na sombor. Platio sam ga 29600 + dostavu.
128gb Aurora Blue model Global. Sve full pack, 3 nalepnice preko, folija, garantni list. 2 pecata jedna nalepnica uvoznika, fiskalni racun.

Odusevio sam se jos bolji deal sa njima, su oni nego npr jedan mobshop gde sam kupovao Mi A1 pre god dana, jes da je i tamo sve bilo full pack i garantni list njihov i garantovani delovi, i jos za americko trziste, ali samim tim nije bilo fiskalnog racuna.

Hvala..
Deluje mi baš dobra, povoljna cena.
 
@Stojsha Za kolko ti nudi Mi 9 Lite lik sa KP, sto ne probas ako ti nije frka od Online kupovine, ovu radnju gde sam ja nabavio moj, dobijas i fiskalni, garantni list klasika, i pecat uvoznika sve full pack global. Ako nije razlika u ceni neka naravno.

Posto ovi azuriraju lager stvarno, al zato imaju manje modela no KP.

230е 64/6 верзија.
Овог момка су ми сви препоручили, па ми делује сигурније.
Можда буде и мања цена, не знам још ништа јер није почео да ради због ванредног стања.
 
230е 64/6 верзија.
Овог момка су ми сви препоручили, па ми делује сигурније.
Можда буде и мања цена, не знам још ништа јер није почео да ради због ванредног стања.

Tesko da moze da bude manja cena, moze samo da bude veca! Ja sam pre nekih 20 dana kupovao sebi telefon i prvo sam bio zainteresovan bas za Mi 9 Lite i zvao sam dosta njih su ga imali po tim cena, ali vrlo brzo su cene otisle gore, pa sam onda reko pa ako vec dajem 230 evra za telefon dodacu jos 20 i uzeti Mi 9T kojeg sam tada platio 250 evra, da bi par dana kod istog lika 6/64 gb Mi 9T bio 265 evra, a nedelju dana kasnije cene su im otisle cak na 280 evra za osnovni model a za te pare se pre pandemije prodavao 6/128 gb model. Sada Mi 9T ne moze nigde da se nabavi a kako mu je Mi 9 Lite najbliza alternativa verujem da ce mu cene skoce drasticno.
 
Ja sam uzeo Mi 9 Lite 6/128 za 30,000rsd na KP krajem oktobra 2019.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Jel ima neko problem da prilikom poziva tj nakon prekida poziva kada se vratim na početni ekran nestanu sve aplikacije i svi vidzeti? I onda moram da zaključam fon i nakon otključavanja sve apk su opet tu.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Tesko da moze da bude manja cena, moze samo da bude veca! Ja sam pre nekih 20 dana kupovao sebi telefon i prvo sam bio zainteresovan bas za Mi 9 Lite i zvao sam dosta njih su ga imali po tim cena, ali vrlo brzo su cene otisle gore, pa sam onda reko pa ako vec dajem 230 evra za telefon dodacu jos 20 i uzeti Mi 9T kojeg sam tada platio 250 evra, da bi par dana kod istog lika 6/64 gb Mi 9T bio 265 evra, a nedelju dana kasnije cene su im otisle cak na 280 evra za osnovni model a za te pare se pre pandemije prodavao 6/128 gb model. Sada Mi 9T ne moze nigde da se nabavi a kako mu je Mi 9 Lite najbliza alternativa verujem da ce mu cene skoce drasticno.

Као што рекох не знам која ће цена бити након Короне јер још не ради.
Од 1.6. би требало да почне, па ћу знати.
Али свакако сам решио да узмем баш овај модел, па ако не буде нека превелика разлика узећу њега.
 
Posto planiram da uskoro kupim ovaj telefon, zanima me koji region na kraju izabrati. Da li US, UK, India, neki iz EU... Prevashodno me interesuje zbog reklama u aplikacijama.
 
Ja sam isključio opciju u settings i sad samo vidim baner kad instališem aplikaciju s Play Store, nisam primijetio ništa drugo. Nikakva posebna lokacija, sve standardno.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
^где се искључује та опција у сетингсу?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Traži na search "Ad services".

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Posto planiram da uskoro kupim ovaj telefon, zanima me koji region na kraju izabrati. Da li US, UK, India, neki iz EU... Prevashodno me interesuje zbog reklama u aplikacijama.

Najbolje varijante su ti Global verzija (iz razloga sto nemas preteranih nedeljnih sitnih updates i slicno koji znaju da urnisu neke vitalne stvari cist primer, moj drugar koji je zadnjih meseci vlasnik Xiaomi A3 modela za Eu trziste imao je dosta problema gde su mu azuriranja unistavala kvalitet bluetooth zvuka i kodeka, zezali podrsku za neke opcije u 3rd party camera apps, i sad zadnji bag sto ima je da mu samo osvetljenje pada na 10% bez da dira slajder od kako je na android 10.

Imam Mi 9 Lite od skoro globalnu verziju i drzim ga na verziji iz decembra prosle godine, radi ko sat, optimizovan sistem nema reklama, od klasicnih dodatih aplikacija sve moze skoro cak i kroz fon direktno da se obrise .

Da ne govorim o Adb Debloat metodama.


Kad je flesovanje u pitanju globalna verzija je uvek najprilagodljivija raznoraznim alatima, i najvise tutorijala se i radi bas na global modelima.

Druga najbolja varijanta ti je USA radi stabilnosti updatova, najmanje ljudi znam da po forumima se zale da im je neki update rasturio osnovne stvari u fonu,tipa battery drain, jacinu zvuka slusalice za razgovor i sl. Mogu bar da posvedocim za Mi A1 imam ga godinu i nesto, koji mi je za americko trziste, svaki update je mahom samo poboljsavao stvari dok recimo India verzija istog update-a je pravila raznorazne gluposti ljudima dok nisu radili hard reset.
 
Poslednja izmena:
... Imam Mi 9 Lite od skoro globalnu verziju i drzim ga na verziji iz decembra prosle godine, radi ko sat, optimizovan sistem nema reklama ....

Druže možeš li tačno da mi napišeš koja je verzija u pitanju? Ili da mi slikaš onu stranu "All specs"
 
Novembar 2019 Pie Update. Global Verzija 11.3.4.0 PFCMIXM

Screenshot_2020-05-23-09-19-49-105_com.android.settings.jpg



Nudi mi npr Update na Februar 2020 za Android 10 al za sad nisam azurirao .


Link ka Rom-u kome zatreba.
 
Poslednja izmena:
Као што рекох не знам која ће цена бити након Короне јер још не ради.
Од 1.6. би требало да почне, па ћу знати.
Али свакако сам решио да узмем баш овај модел, па ако не буде нека превелика разлика узећу њега.

Послах поруку момку, па ћемо знати данас с којом ценом се продаје овај модел.
 
Nema na cemu nisam ja nista epohalno otkrio, samo moja neka zapazanja subjektivna mada i donekle objektivna.

Vrlo je bitno reci i da uprkos tome sto sam naveo ne znaci, da je svaki model koji izadje za EU trziste los sa softverom. Ne to znaci samo da imaju vise obicaj, da namerno ceprkaju i modifikuju softver nego USA verzije il global.

Indijski su jos gori po tome i cesto uticu na losije perfomanse i samog Cpu/Gpu sa kasnijim updatovima, pun primer takvih je npr za Pocofone F1, mada u njegovom slucaju je to rasireno na sva trzista.
 
Poslednja izmena:
235e је верзија 64/6! :)
Hmm, ja sam u februaru platio 230e. Po meni msm da je 235e previše. Izašao je mi note 10 Lite i još brdo drugih modela ostalih kompanija. Sigurno će cena pasti u narednom periodu samo sve zavisi od granica i carina

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Moglo je da se nadje jeftinije tipa 5-10e,ali pre vanrednog stanja,tu se poremetilo sve i cene su skocile malo.Petljancija je oko uvoza malim preprodavcima koji nemaju jake veze u Madjarskoj.Ovi sto su jaci ne dobijaju vece kolicine iako placaju kesom jer je malo povuci potegni i kod Madjara.Takva je za sad situacija?Pricao sam sa jednim jacim prodavcem sa KP pa prenosim delimicne podatke..Sigurno ce biti pad cena jer prirodno je ta filozofija,dolaze i novi modeli,ali eto,za sad je tako,kome se ne zuri neka priceka malo..Inace ovaj telefon je ok i odlicna je kupovina za te novce kad pogledas sta nudi..
 
Hmm, ja sam u februaru platio 230e. Po meni msm da je 235e previše. Izašao je mi note 10 Lite i još brdo drugih modela ostalih kompanija. Sigurno će cena pasti u narednom periodu samo sve zavisi od granica i carina

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Не верујем да може да буде јефтиније од 225 евра поготово код ових продаваца са КП-а због царине и превоза робе, а и то ко зна када ће бити.
 
Da se zahvalim @sale941 što je rekao gde je kupio svoj tel., jer sam i ja na kraju kupio kod istih i mislim da sam im kupio poslednji model. Barem su mi tako rekli, a i odmah posle moje porudžbine ga više nije bilo na njihovom sajtu.
Tako da hvala @sale941!!! :wave:

Btw, jedan prodavac mi je rekao pre par nedelja da se, po njegovim informacijama, ovaj model više ne proizvodi i da će ga sve manje biti u ponudi. Mislim da ima logike, jer sam ga i sam jedva nalazio, teško ga je naći.
Imao sam taj slučaj da sam kupio nov tel., ali mu je bila pokvarena matična i iako smo se dogovorili da mi zamene uredjaj zvali su me posle nedelju dana iz te radnje iz BG-a da ipak ne mogu da nabave drugi telefon i vratili su mi novce.
 
Drago mi je da si ga ugrabio dok jos ima. Verujem da ce mozda povremeno da se vraca na stanje kod pojedinaca, a taj sajt/radnja bas azurira stanje lagera realno za razliku od Kp prodavaca, i ovih manjih radnjica po Bg-u.

Jel si i ti dobio sve regularno pecate, nalepnicu uvoznika i racun, pored garancije.

Kako si zadovoljan modelom za sad.
 
Da, da, sve je isto kao što si i ti već prikazao na slikama. Iskreno, kada sam kod tebe na slikama video fiskalni račun to mi je bilo WOW :)
Ispali su i ovi iz BG-a maksimalno korektni, ali sam imao samo neku priznanicu na kojoj piše samo model, cena i potpis, bez ikakvog imena, pečata, ...
Jednostavno nisam bio potpuno miran dok nisam video novce na računu, iako su do tada bili maksimalno ljubazni i profesionalni.

Čitao sam dosta o ovom modelu ranije, u teoriji sam ga dobro upoznao, ali sada prelazimo da se upoznajemo i u praksi. Za sada sam prezadovoljan, nije me izneverio :)
 
Nazad
Vrh Dno