Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

Oni koji su updateovali fon na android 10,kakvi su vam utisci?Koliko drzi bateriju,bugovi?

Baterija ne primetim neke razlike, ali mi se od updatea pojavio problem da kad god u nekoj aplikaciji koristim kameru (Messenger, Instagram, Viber itd.) se javi zvuk prilikom okidanja. U kamera app (nisam ništa update, kamera je sistemska) mi je shutter sound ugašen i kad slikam tamo nema tog zvuka, ali jako nervira da ne mogu direktno iz ovih ranije navedenih aplikacija da slikam, nego moram prvo u kameru, pa tek onda slika da se pošalje preko njih, tj. ako želim slikanje bez zvuka..Ima li neko rešenje za ovaj problem i da li se kod vas to pojavilo?
 
https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900374

Službena stranica za download globalnog roma za Mi9 Lite. Od tuda sam ja pred nekih 15 dana skinuo globalnu stable verziju 11.3.4.0 PFCMIXM
Sada piše da je verzija 11.0.1.0. QFCMIXM (MIUI11)

Valjda je to sada na androidu 10, a ja imam skinuti verziju sa androidom 9. Ali svakako bezveze daju brojčane nazive romovima.
 
Kod mene opet krene da skida apdejt i stane. Odustao sam od abdejta za neko vreme...

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Pa skini ga sa linka iznad, i uradi update. Samo vodi računa koju verziju treba da da skineš.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Moj odradio danas.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Da li je potrebno uraditi factory reset nakon update telefona?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Добра ствар коју је донело ово ажурирање и Андроид 10 је та што се сада апликацијама може дати дозвола да користе локацију само док је апликација у употреби. Једна од ствари која ми је недостајала са iOS-a.
 
I zato me stalno sad zeza MiFit u kombinaciji sa Mi Band 4, ako nije stalno odobren location access prekine se konekcija i ne osvježava podatke.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Da li se još nekom brzo prazni baterija prilikom gaminga?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Koristim Lawnchair i lokovan je u memoriju, i opet mi se dešava da se restartuje kad izađem iz neke aplikacije, posebno ako je dugo bila otvorena a zaključan telefon. Ima li iko slično iskustvo?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Postavi Lawnchair za default launcher, ako već nisi. Stavi ga na autostart i no restrictions na battery saver. Moguće da je do samog Lawnchaira, možda ne radi dobro sa MIUI. Ja takvih problema sa Novom nemam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radio je na Android 9 savršeno.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo, stigo danas Mi 9 lite sa Android 9 pie i miui 10, da li ima negde da se skine miui 11 ali onaj za pie 9 a da ne prelazim na android 10 i da se istalitra preko tri tackice?
 
Danas sistem update AOD,sad su obavestenja u boji [emoji846]

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Face unlock je smiješan, otključava mi i kad stavim masku, naočare i pokrijem jedno oko. Kapiram da proba neko s fotkom ili ako imalo liči na mene da bi otvorio.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Face unlock je smiješan, otključava mi i kad stavim masku, naočare i pokrijem jedno oko. Kapiram da proba neko s fotkom ili ako imalo liči na mene da bi otvorio.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Pa probaj,nek proba prvi do tebe,nije bas tako,bolji je od samsunga sigurno


Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Sad sam s fotkom otvorio, stavio sam selfi na iPad i uspio. :D

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Naravno, samo mi je smiješno koliko je lako.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Najsigurnije otključavanje je putem otiska prsta, al face unlock je brži ako biram između te dve opcije brima ovu drugu [emoji3]

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Pozdrav drustvo, stigo danas Mi 9 lite sa Android 9 pie i miui 10, da li ima negde da se skine miui 11 ali onaj za pie 9 a da ne prelazim na android 10 i da se istalitra preko tri tackice?

Izgleda da službene stranice sakriju sve romove osim najnovijeg, što je bezveze. To je i jedan od razloga zašto ne volim raditi update ako mi sve radi ok na romovima koje koristim.

https://www.getdroidtips.com/miui-11-3-4-0-mi-9-lite/
Evo po datumu bi to trebalo biti to, Miui 11 sa androidom 9. Nisam našao neku službenu stranicu za download, valjda je i sa ove ok
Ne znam da li može downgrade i po kojim uvjetima, nisam guglao
 
Poslednja izmena:
Moze downgrade bez problema. Bar sa twrp-om :D
 
Izgleda da službene stranice sakriju sve romove osim najnovijeg, što je bezveze. To je i jedan od razloga zašto ne volim raditi update ako mi sve radi ok na romovima koje koristim.

https://www.getdroidtips.com/miui-11-3-4-0-mi-9-lite/
Evo po datumu bi to trebalo biti to, Miui 11 sa androidom 9. Nisam našao neku službenu stranicu za download, valjda je i sa ove ok
Ne znam da li može downgrade i po kojim uvjetima, nisam guglao

Cim sam ga upalio on mi je ponudio update za miui 11 ali nisam bio siguran tacno sta je, ali sam onda video da je tezak 900mb tako da to definitivno nije mogo da bude android 10, instalirao miui 11 Pie 9 i radi super,za 10 cu da pricekam.
Hvala u svakom slucaju.
 
pozdrav ljudi. razmišljam da uzmem sestri ovaj telefon. zanima me imate li problema sa proximity senzorom? jel to radi okej?
 
pozdrav ljudi. razmišljam da uzmem sestri ovaj telefon. zanima me imate li problema sa proximity senzorom? jel to radi okej?
Meni sve radi ok. Stvarno super telefon. Dvoumio sam se između njega i RN8Pro ali ovaj telefon je jednostavno lepši i bolji, kamera je odlična, ekran isto, brz, sve pohvale :)


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nema bolji i lepši za ove a i veće novce. Uzimaj slobodno.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno