Šta je novo?

Monitor 144 Hz

AcaPop

Cenjen
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruke
14
Poena
155
Došlo je vreme da se promeni monitor, uzeo bih neki 144 Hz, pošto bi išlo preko firme mora biti domaća radnja, budžet nije određen ali ne bih uzimao nešto preskupo pošto nisam zahtevan korisnik, okvirno do 250/300 eur. Ili neki 75 Hz ukoliko imate pojašnjenje zbog čega nema smisla uzimati 144 Hz
Svi predlozi su dobrodošli,

Hvala i pozdrav!
 
Ako ne igras fps multi,cenim da ti ne treba 144hz i da trebas da se koncentrises na svrhu/namenu monitora, pa iz nje "izvuces" tehnicke potrebe,a ne da odredjujes tehnicke parametre zanemarujuci za sta ti monitor treba.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Slažem se sa Fingonom. Ako monitor nije za igre, nema potrebe da juriš 144Hz, pogotovo što je njihov izbor kod nas izuzetno loš i cene visoke.
Takođe, koja rezolucija, dijagonala i koji tip panela (IPS, VA ili TN)?
 
ja samo i igram multipl FPS, i da ne otvaram novu temuu za 144Hz monitor, interesuje me misljenje za ovaj monitor: LG 24gl600f, ako neko ima iskustva ili saznanja kakav je?
hvala
 
Aco bolje uzmi jacu rezoluciju nego 144hz ako gaming nije prva i jedina opcija.
 
Dobar monitor za FPS gaming.

TN panel, 144hz, 1080p, 1ms, odlican input lag 4-9ms, hdmi, display port, FreeSync..
 
AOC stvarno deluje odlično. Polako 144 IPS silazi medju narod.
Kome treba nešto veća rezolucija i dijagonala ja sam uspeo da "iskopam" ViewSonic VX2758-2KP-MHD. Deluje kao budžetsko rešenje imajući u vidu da su slični monitori mnogo skuplji.
 
Solidan monitor, VA panel. Sluzice ti lepo za FPS igre, vidim da mu i cena nije puno jaka. Uzmi, probaj..
 
uzeo sam aoc c24g1. sta ja znam, nista spektakularno u odnosu na prethodni samsung 72hz.
na netu citam da je kompatibilan sa nvidia g sync, ali ja nikako u control panelu od nvidie nemogu da dobijem g sync opciju. povezano je preko display porta.
gde gresim?
 
Mislim da bi trebalo u meniju od monitora prvo da setujes podesavanje za freesync i proveri isto u meniju dal je podeseno da je dp 1.2 a ne 1.1

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
pa i jeste tako, free sync i DP 1.2 su setovani po defaultu vec na monitoru. evo sad skinuo i drajvere za monitor i u device manager ga vidi po imenu sad, ali i dalje nema G sync u nvidiji
 
pa i jeste tako, free sync i DP 1.2 su setovani po defaultu vec na monitoru. evo sad skinuo i drajvere za monitor i u device manager ga vidi po imenu sad, ali i dalje nema G sync u nvidiji
Sad sam tek video poruku da si odgovorio.

Pazi imao sam taj monitor i secam se da sam prvo morao u meniju od njega da setujem nesto i dobio sam freesync funkcije, i radilo je sa gsyncom takodje doduse javljao se flicker u nekim igrama ali retko

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sad sam tek video poruku da si odgovorio.

Pazi imao sam taj monitor i secam se da sam prvo morao u meniju od njega da setujem nesto i dobio sam freesync funkcije, i radilo je sa gsyncom takodje doduse javljao se flicker u nekim igrama ali retko

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

pa nemam pojma sta jos da mu podesim, freesync je bio ukljucen vec kad sam ga upalio...

m5.jpgm6.jpgm7.jpg
 
Bas cudno, al ajde da ponovimo sve, koristis display port, probaj drugi kabl za svaki slucaj ako imas, pretpostavljam da koristis novije nvidia drivere i ovu 1070ti?
Podesen je dp1.2 i slikaj ako mozes nvidia control panel

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Bas cudno, al ajde da ponovimo sve, koristis display port, probaj drugi kabl za svaki slucaj ako imas, pretpostavljam da koristis novije nvidia drivere i ovu 1070ti?
Podesen je dp1.2 i slikaj ako mozes nvidia control panel

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

da, 1070Ti, drajveri zadnji, clean install od subote. DP 1.2 podesen na monitoru, a kabal, jedini taj DP iz pakovanja od monitora imam.

m8.JPG
 
uzeo sam aoc c24g1. sta ja znam, nista spektakularno u odnosu na prethodni samsung 72hz.
na netu citam da je kompatibilan sa nvidia g sync, ali ja nikako u control panelu od nvidie nemogu da dobijem g sync opciju. povezano je preko display porta.
gde gresim?
Moze link gde si narucio monitor, moze i u pm.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno