Šta je novo?

Konfiguracija za rad u 3D programima

dobry94

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
70
Poena
310
Pozdrav,

Kupujem jedan vrlo specifičan uređaj za posao u skorije vreme, koji zahteva prilično moćnu konfiguraciju jer podrazumeva rad u 3D programima.

Od onog što sam čuo, potrebno je uložiti između 1500-2000€ u konfiguraciju (ili laptop) koji bi ispunjavao sledeće kriterijume (koje sam dobio od proizvođača tog uređaja):

Procesor: Intel i7-8700 minimum
RAM: 16GB minimum, 32GB je preporučeno (svakako bih išao na 32)
Grafička: "sve bolje od NVIDIA GeForce GTX 1060 - kako navode, najbolje je da bude GTX ili RTX serija sa dedicated memory od minimum 6GB)

Jedan disk mora biti SSD od min. 250GB , a drugi disk može SSD ili HDD (7200rpm) od 1TB (bolje SSD ako se uklapa u budžet).

Koristiće se Win10 64bit.

Trebao bi mi jedan predlog za konfiguraciju, i još jedan za laptop koji bi zadovoljavao ove kriterijume.

Hvala puno unapred!
 
Poslednja izmena:
Ovaj deo Čuo me buni, kao sto Kolega reče o kojim softwerima se radi, kolika je složenost modela, ili je Max i render upitanju. Za te pare može lep workstation da se uzme.
 
Moras navesti programe u kojima ces raditi inace vrlo lako mozes da dobijes pogresnu ili bespotrebnu preporuku, pa cak i iz najbolje namere da ti se pomogne.
 
Grafika je veoma bitna za rad u 3D programu jer utiče na performanse viewport-a gde se provodi najviše vremena. Kad se renderuje ne mora da se bude pored kompa npr.

Pročitaj ovaj tekst: https://www.gamersnexus.net/guides/...2018-for-adobe-premiere-autocad-vray-and-more
RTX serija se odlično pokazala. Ja bih išao na RTX 2070 npr.

Ostale stvari: što više ram memorije i što bolji procesor sa dobrim hladjenjem (izbegavati box kulere).
 
Bez navedenih programa koje će koristiti nema svrhe licitirati grafiku a ni CPU.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Radi se o programu za stomatologe i zubotehnicke laboratorije (exocad), a uredjaj je intraoralni skener (ne znam model), ciji proizvodjac navodi da su ovo minimalne specifikacije za njega. Ne bih isao ispod buduci da je ta masina poprilicno skupa da bi se uzimalo bilo sta ispod toga.

Fakticki, meni trebaju preporuke za kvalitetnu matičnu, hard diskove, i RAM, eventualnu grafiku (buduci da je izbor za ostalo prilicno suzen). Znači, nešto pouzdano što dozvoljava buduće upgrade - ove

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
koliko ja vidim na njihovom wiki ovo je preporucena konfiguracija

"Full workstation" example configuration for using any exocad product

CPU: Intel Core-i7 - 2600 (Socket 1155)
RAM: 16GB
Graphics: Nvidia GTX 560 with 2GB Video RAM
Screen resolution: 1080p (1920x1080 or higher)
Power: 600 Watt
https://wiki.exocad.com/wiki/index.php/Hardware_Requirements

Ovakav imam workstation fujitsu iz 2012.

ako ste spremni tolike pare da izdvojite onda bez pogovora workstation racunar.
Licno kad pogledam min recomended meni žao dati vise od 700 800e :D stipsa
 
Za pokretača teme:
- obzirom da niste iz hobi računarske priče;
- da računar treba da radi u firmi sa ozbiljnom opremom;
- da služi za ozbiljan posao i zadatak;
preporučio bih neki brand name workstation računar, niže-srednje ili srednje kategorije.

Za takav računar, pored podrške za hardver dobijate i softver podršku za čitav sistem (apdejte drajvera i sl.) kao i garanciju na sve. Ovo je rešenje sa najmanje potencijalnih glavobolja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno