Šta je novo?

Kompjuter ne vidi stampac

limba

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
157
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 13600k, Jonsbo HX6250
Matična ploča
Gigabyte Z790 UD AX
RAM
32GB Kingston DDR5 Fury Beast 6000 MHz
GPU
SAPPHIRE AMD Radeon RX 6700 XT
Storage
SAMSUNG 1TB M.2 NVMe SSD, 990 Pro
Zvuk
Altec Lansing VS 4621
PSU
Corsair RM750X
Kućište
RAIJINTEK Black with Thetis window
Monitor
HP X27i
Kupio sam Cannon LBP6670dn, povezao ga usb kablom. Win 10 ga odmah prepoznao, prijavio da postoji aplikacija na App store, vidi tacan model, ali mi pod drajver driver unavailable .
Skinuo sam odgovarajuci drajver za Win10 64, ali pri instalaciji ne vidi stampac. Pokusao sam i preko mreze, ista stvar. Probam da instaliram drajver na laptop koji je bezicno povezan na ruter na koji sam poveyao stampac i na njemu prodje instalacija bez problema.
Zakljucio sam da je defiitivno neki prolem sa WIN10, ali nemam ideju kako da resim problem.
 
Isključi usb kabl iz kompa. Deinstaliraj drajver. Zatim instaliraj drajver. Proveri da li je štampač uključen (stand-by). Zatim priključi USB kabl u komp. Trebalo bi da prepozna. Možda je caka u tome da za vreme instalacije drajvera kabl od štampača ne sme biti priključen na komp. Tako je bar kod mog HP štampača. Ako neće, probaj sa drugim USB kablom.
 
Isključi usb kabl iz kompa. Deinstaliraj drajver. Zatim instaliraj drajver. Proveri da li je štampač uključen (stand-by). Zatim priključi USB kabl u komp. Trebalo bi da prepozna. Možda je caka u tome da za vreme instalacije drajvera kabl od štampača ne sme biti priključen na komp. Tako je bar kod mog HP štampača. Ako neće, probaj sa drugim USB kablom.

Ovo je tacno. Tako sam i ja ranije instalirao neke kamere, stampace itd. i pise u uputstvu da se pokrene instalacija drivera i kada bude trazio ili mozda ne, a prodje instalacija, ukljuciti USB kabla, Windows prijavi novi uredjaj, nadje te drivere i to je to.
 
:mad:
 
Poslednja izmena:
Tako sam i uradio i ponovio jedno deset puta. Ukljucim USB tek pri instalaciji drajvera, kada to trazi, Ako j eproblem sa USB drajverima, cudno mi je zasto ga ne vidim preko mreze.
 
Probaj da isključiš fajervol, ako je uključen.
 
Probaj da ne uključuješ USB kabal (skroz bez njega), nego ga potraži preko mreže po IP adresi.
 
Konačno je proradilo preko mreža. od usb-a sam odustao. I sa mrežom jedva, morao sam ručno dodavati štampač. Sa ovim drajverom za Win10 nešto debelo nije u redu. U prilog tome govori i činjenica da su u septembru već dv aputa izbacivali drajvere.
 
Nekim stampacima je potreban USB 2.0 kabel da bi ih komp. prepoznao ...
 
Nazad
Vrh Dno