Šta je novo?

Konfiguracija za programiranje

nikola1970

Slavan
Učlanjen(a)
16.07.2009
Poruke
1,636
Poena
210
Izgleda da mi stari komp polako posustaje u snazi - VSCode sa malo većim projektom i TypeScriptom opterećuju procesor poprilično i počinje da se muči (Phenom II X3 720) pa sam rešio da uzmem nešto novo, a i red je posle skoro 10 godina. :D

Pošto vidim da mi je očigledno procesor usko grlo, tu bih stavio akcenat i uzeo nešto jače. E sad "jače" - ne u smislu da mi treba za renderovanje ili igrice neko ludilo, ali da procesor ima snage na pretek kada radim, a s obzirom da to je to VSCode textualni editor koji konstantno čekira ceo projekat, verovatno nije potreban preterano jak procesor (kao što rekoh X3 720 se guši, mada to je mator procesor baš, ali neka bude reper koliko mi je trenutno procesor jak).

Razmišljao sam o AMD Ryzen ali ako je Intel bolje rešenje za ovo što meni treba onda bih uzeo njega, brend mi nije bitan. :)

Igrice ne igram.

SSD, HDD, monitor - ovo ne treba jer sve to imam. Imam i grafiku (HD 6770), pretpostavljam da mi je to dovoljno ali ako od ovoga ima nešto bolje što je best buy a da nije puno skupo a da se isplati uzeti, mogu i grafiku da osvežim.

Hvala! :)
 
I najmanji Ryzen ili i3 8xxx bi bio 4 puta "jači" . U svakom slučaju, pošto ti treba najmanje CPU, Ploča i memorija, prvo odredi okvirni budžet (bez "što manje to bolje"). Ovi, manji Ryzen-i kao 2200g imaju i bolju grafičku od te tvoje mada neznam koliko to znači za tvoj SW.
 
Budžet je otvoren, ali s obzirom da mi ne treba aždaja biće to svakako neka razumna cifra. :)

MSI B450 GAMING PLUS MAX
AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth
HyperX 32GB Fury DDR4 3000MHz CL15 KIT HX430C15FB3K2/32
CORSAIR CX Series CX550M 550W

Ne znam da li je ovo overkill. :D
 
Poslednja izmena:
Uh pa to će biti "životinja" prema staroj konfiguraciji. Po meni, nema overkill, trajaće duže.
 
Nazad
Vrh Dno