Šta je novo?

Nemoguć pristup mreži preko Wi-Fi

RingeRaja

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.03.2005
Poruke
6,655
Poena
775
Dakle, imam problem koji mi se "odjednom" desio, tj. ne znam kako i kada.

Kućna mreža, ništa komplikovano....ruter Apple Time Capsule, modem kablovski SBB Cisco, NAS, HP multifunkcionalni uređaj.
Do skoro je sve radilo kako treba. od skoro sve radi kako treba u okviru glavne mašine, spolja pristup nemoguć.
Npr. HP multi printer/skener/kopir mogu da povežem sa glavnom mašinom bez ikakvih problema, LAN ili Wi-Fi svejedno (HP ima Wi-Fi), radi sve kako treba. Ali, kad hoću spolja da mu pristupim jednostavno ne može. Probao preko laptopa sa Win10, iPhone, Android phone,...svejedno....nijedan uređaj ne vidi HP. Kad probam da ukucam IP adresu HP-a ne otvara se stranica u browseru.
Tako isto i sa NAS-om. U okviru glavne mašine sve radi, ali ako hoću da pristupim NAS-u sa strane, preko Wi-Fi-a kao da ne postoji na datoj IP adresi.

Napominjem da je sve radilo bez ikakvih problema do skoro, sa identičnim hardverom. Nikakva specijalna podešavanja u okviru firmware-a Time Capsule nisam radio, sve na default postavkama radi već skoro 5 godina...sa brojnim menjanjem hardvera i softvera....do skoro ;(

Ima li neko ideju šta bi ovde moglo da bude?
 
Да није NAT?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ne verujem, pošto sam na privatnom trackeru i sve radi kako treba.
Plus, kad proverim IP na whatismyipaddress.com sve je regularno, čak sam gledao i da li je blacklisted, i sve mi zeleno.

Plus, aplikacije na telefonu za pristup QNAP NAS-u (koje pravi QNAP) koje su radile bez problema sad uopšte ne vide NAS.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam factory reset rutera i ima napretka.
Sada mogu preko laptopa, Wi-Fi da pristupim NAS-u i da štampam.
Ali i dalje preko telefona nema promene, QNAP aplikacije ne vide NAS.
 
Uradio sam factory reset rutera i ima napretka.
Sada mogu preko laptopa, Wi-Fi da pristupim NAS-u i da štampam.
Ali i dalje preko telefona nema promene, QNAP aplikacije ne vide NAS.
Qnap aplikacija radi sa ip adresama ili se kaci preko njihovih servera?Možda je kod njih neki problem?

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Radi sa ip adresama.
Ukucam ip adresu manuelno i ništa. Obaška što app automatski nalazi nas na mreži, 100x sam to radio i znam kako sve funkcioniše.
 
Nazad
Vrh Dno