Šta je novo?

S10e ili Pixel 3?

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,074
Poena
275
Trenutno imam s7 koji me i dalje dobro sluzi, ali bih mozda promenio telefon.
Na prvom mestu mi je bitno da je telefon kompaktan i da nije velik. Malo sam gledao ponudu i nekako mi se izbor suzio na dva modela iz naslova.

Prednosti na s10e su mi sto je za nijansu manji i sto je lep i ima malo jacu bateriju. Kod pixela je prednost, softver i kamera. Da li moze neki savet koji od ova dva ili cak nesto trece?
I da li je ovo u opste isplativ upgrade u odnosu na s7?

Hvala
 
Uzmi u razmatranje i Xiaomi Mi 9 SE.
Od ova dva koja si naveo definitivno Samsung pošto je prilično zaokružen proizvod, pixel jedino ako je kamera baš baš najvažnija stvar na telefonu.
 
Kao neko ko je imao i testirao sve pobrojano (uključujući i s7) definitivno pixel 3! Ma s10e je baterija podjednako očajna + imaš power button sa otiskom sa strane koji do ludila dovodi! Ako nisi baš teški dan samsung one ui okruženja, bez i najmanje dvojbe idi na p3! Od malih telefona imaš još sony z2 compact (imao i njega ali je za današnje uslove toliko mali da je to smešno i više ne može ni da se koristi) i iPhone 7,8,x,xs ako podnosiš ios. Ako te još šta zanima, tu sam!

E da, prednost na s10e je što dolaze u duos izvedbi kod nas, pa ako koristiš 2 kartice...

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Kao neko ko je imao i testirao sve pobrojano (uključujući i s7) definitivno pixel 3! Ma s10e je baterija podjednako očajna + imaš power button sa otiskom sa strane koji do ludila dovodi! Ako nisi baš teški dan samsung one ui okruženja, bez i najmanje dvojbe idi na p3! Od malih telefona imaš još sony z2 compact (imao i njega ali je za današnje uslove toliko mali da je to smešno i više ne može ni da se koristi) i iPhone 7,8,x,xs ako podnosiš ios. Ako te još šta zanima, tu sam!

E da, prednost na s10e je što dolaze u duos izvedbi kod nas, pa ako koristiš 2 kartice...

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk

Može li objašnjenje zašto ne može da se koristi XZ2 compact?
 
Napisao je Z2 compact (ne XZ2). "Toliko mali da ne može da se koristi".
Mislim, izjava mu je ... 'ajd da kažemo da nije na mestu. Još uvek imam Z3 compact koji je itekako upotrebljiv.
 
Može li objašnjenje zašto ne može da se koristi XZ2 compact?
Jednostavno je suviše mali, kao neko ko je posle z2c i z3c posle prešao na mate10pro, posle s9+ i note8 i 9 nema šanse vratiti se na tako "mali" ekran...nisam mislio bukvalno da je neupotrebljiv (prodao sam taj xz2c prijatelju, eno ga presrećan) već više u tom smeru da je navika čudo i da neko ko je pominjao p3 i s10e verovatno želi otprilike te dimenzije. Ukratko ;) Na stranu krajnje očajno pozicioniran fp skener na pozadini xz2c...i posle 3 nedelje korišćenja sam i dalje gurao prst na kameru a ne na isti.
Napisao je Z2 compact (ne XZ2). "Toliko mali da ne može da se koristi".
Mislim, izjava mu je ... 'ajd da kažemo da nije na mestu. Još uvek imam Z3 compact koji je itekako upotrebljiv.
Xz2 compact je u pitanju, zna čovek da sam pisao u temi nedavno da imam...moja greška.

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Nisu za porediti ta 2 teledina. S10e je nasminkani telefon sa ogromnim brojem mana, koga naravno to zanima. Losa baterija, los cipset koji se u ovom kucistu greje do besvesti, a samim tim i ubija performanse na nivo tog s7 otprilike, lose mesto za fp, proslogodisnji glavni senzor kamere....realno bi bilo 350e da kosta, sve preko toga je previse.
 
Ako si već navikao na Samsung, biće ti zgodnije da nastaviš da ga koristiš.
 
Danas sam gledao i obican s10, nije ni on toliko velik, mogao bi mozda da prodje.

@Nikola mJet da li i obican s10 ima te mane koje si naveo?

@BokiPK pre s7 sam imao nexus 5, tako da nisam usko vezan ni za jedan. Ono sto mi malo smeta, je sto je pixel 3 proslogodisnji model, a s10 je ovogodisnji, a cena je otprilike ista ~480 eura.
 
S10 ima iste mane kao i s10e...sa tim da ako već možeš da svariš s10 dimenzije onda možeš i note10 da uzmeš u razmatranje [emoji56][emoji23]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Baterija na s10e izgura oko 5h sota,grejanje nisam primetio.Covek ga ispljuva za medalju gore.Realno,jes taj fingerprint malo bezvezno postavljen al aj sad,nemoze sve.Pre ovog s10e bio na p30 i meni je bolji s10e u svemu.Naravno,osim u bateriji.Samsung izvadim iz dzepa i opalim sliku i sve ok,na p30 retko koja slika na brzaka nije bila odmah obrisana.Tako da,jos jedan glas za s10e.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Pa ja sam to uocio, meni je recimo p30 daleko daleko ispred s10e, al da ne mracimo, svako ostavi utisak pa covek izabere. S10 takodje deli te boljke jer je cipset isti, meni to najvise iskreno smeta, ali generalno s10 je dosta ispred E, a ne tako daleko s cenom. Uzmi p30 u obzir, po meni najbolje zaokruzen flag sa normalnom cenom. Ja s njegovom kamerom cuda pravim, pa bih ga uzeo u obzir i pre pixela najvise zbog garancije koju za pixel nemas.
 
Baterija na s10e izgura oko 5h sota,grejanje nisam primetio.Covek ga ispljuva za medalju gore.Realno,jes taj fingerprint malo bezvezno postavljen al aj sad,nemoze sve.Pre ovog s10e bio na p30 i meni je bolji s10e u svemu.Naravno,osim u bateriji.Samsung izvadim iz dzepa i opalim sliku i sve ok,na p30 retko koja slika na brzaka nije bila odmah obrisana.Tako da,jos jedan glas za s10e.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Ispljuvao kao i svaki koji platim i ne ubedim sebe da je savršen jel takvoga nema. Žao mi što nisam kod kuće da ti pošaljem jedno 20ak sshotova sota od 3.5h [emoji6]

Loše pozicioniran fp (i generalno visoko power dugme), nedostatak led notifikacije i prosečna do loša autonomija su mane s10e, ko može da živi sa time, telefon je odličan u svakom drugom pogledu!

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Ali pixel 3 je veci malo od s10e, a p30 je veci od px3 i onda to ode u vis[emoji846]salim se, ali sve vise vucem na pixel. Neki dan uzeo stari nexus 5, radi kao i s7. Tako da ako su i pixeli takvi, to je super. Steta sto px4 nije istih dimenzija.
A nokia 7.1, jel ima nekih iskustava?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno