Šta je novo?

Word Document

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Pokušavam neke slike screenshot-ove da u wordu postavim na jednoj stranici ali nikako ne mogu da ih postavim kako treba, kako da to izvedem da ih hronološki postavim da idu jedno ispod drugo, nekada se desi da ih postavim kako treba da faktički zalepim jednu uz drugu a nekada nikako, evo otprilike kako izgleda, ne znam kako da mi se ne stvaraju ovi džeopovi,
Capture.PNG
gde grešim?
 
Poslednja izmena:
Stavi za svaku sliku layout da bude Inline, pritisni enter posle svake slike.
 
napravi tabelu pa slike u ćelije
 
gadafi@ nije mi baš jasno na šta misliš, a preko tabel hoće da radi ali se ne snalazim, nađoh neko rešenje ako to to što gadafi kaži,
U mom slučaju sam stranicu postavio na Landscape, imam ukupno 6 slika, Columns postavim u 3 reda, e sada kada ubacim sliku na stranici obležim je pa idem na Layton i otvori mi se Position u poziciji mi se nude polja 3x3 i izaberem polje gde ću da je postavim, kada ubacim narednu sliku ako sam prethodnu postavio u redu 1 polje 1, narednu postavim u redu 1 polje 2 da budu jedna ispod druge i onda ih ručno navlačim da se lepe jedna uz drugu, da li si gadafi na to mislio ili postoji mogućnost da se automatski lepe jedna uz drugu prateći veličinu prethodne ili mora ručno da se pozicionira?
 
Najlakše, najpreciznije i najbolje je onako kako ti je Duško napisao.

Tabela, pozicioniraj sliku kako ti odgovara u ćeliji, pa ukloni border linije.

Ne može prostije.
 
@nesa07 Majmunče staviš ispred imena kada pominješ nekog, pa mu onda stigne obaveštenje da je pomenut.
Kada su slike inline, a nisu istih dimenzija, onda se malo teže podešava njihovo vertikalno ravnanje.
Za takve slike je bolje da staviš Float over text, pa pomeraš gde ti odgovara na stranici, bez podešavanja broja kolona i tih stvari.
Evo kratak primer šta sam mislio:
https://www.youtube.com/watch?v=szi_hAYiUA8

Ako slike staviš u tabelu, imaš slične probleme kao sa inline slikama bez tabela, samo što ih lakše pozicioniraš.
Uglavnom, postoji puno načina za postavljanje slika.
 
Hvala Vam na odgovorim, uvek stavljam @ iza imena, nisam znao da je vazan detalja za pristizanje obaveštenja u slučaju citiranja člana foruma, ubuduće obeležavaću ispravno, da li to obaveštenje se treba postaviti u opcijama ili je po defauilt-u tako?
 
Kako u dokumentu da raširim pojedničane redove da ide tekst do kraja margine a ne ceo tekst na stranici?
 
Imaš Left i Right Indent, koji mogu da budu različiti za svaki paragraph (pasus). Ako je na celoj stranici jedan pasus, onda ne možeš pojedinačnom redu da podešavaš početak i kraj. Odnosno, eventualno bi mogao da staviš dva prazna pravougaonika, pa da tekst ide oko njih. Da po vertikali bude razmak između njih, pa da tekst tu ide duže nego na ostalim mestima.
 
Hvala gadafi, tražio sam to - paragraph > Alignment > Justified
 
Kako mogu u tekstu ako imam par stranica da raširim margine samo za određenu stranicu, recimo treba par reči da ostanu da se završi rečenica da ne prelazi na drug stranicu ili da stane još jedan red, da li je moguće samo u futeru za tu stranu da se ne prenosi sadržina futera u narednim stranicama? Ako nisam zakomplikovao pitanje.
 
Stavi na slikama da budu SQUARE, onda ih nosi gde god hoćeš. 1PiXBSs.png
 
Da li moze neko da mi kaze kako da numerisem strane da bude po naski a ne da pise page 3 of 4.....
 
Klikni dva puta u Footer ili gde si već stavio numeraciju (bilo gde i bilo koji), osenči "page" i prekucaj "strana" i isto za "of" sa "od".
Klikni dva puta bilo gde u tekst i treba da je sve naški.

Nemam sada vremena ali imaš i da budu podrtazumevana podešavanja na našem, negde u edit footer ili custom, zaboravio sam.
 
U dokumentu .doc, znaci u word-u, kako u stavci kockici da upisem znak? XXXXXXXXXXXX.PNG
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno