Šta je novo?

Radeon HD 7770

Vaske75

Cenjen
Učlanjen(a)
21.04.2011
Poruke
400
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core Processor 3.40 GHz
RAM
2x 4gb
GPU
Radeon 7700
Storage
SSD 120 GB, HDD 1TB
Ostale periferije
XBOX SERIES S
Tablet
Nokia T20
Mobilni telefon
Xiaomi 12
Pametni uređaji
Honor 6 narukvica
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav ljudi,
U planu mi je da promenim ovu karticu pa me zanima neka preporuka gde bi se dobile realno bolje performanse makar na medium podesavanja,nije bitan tabor da li je Ati ili Nvidia.
Sa njom sam igrao realno i dosta novih naslova na low da ne nabrajam sve al recimo tera i novi Wolfestein i Metro itd.Al uz dosta mučenja.Mozda uz neku noviju grafičku eventualno bi uzeo i ssd.
Konfiguracija je ova ispod
Win 10 pro x64 je OS.
65efb02b5e6525ebd5c6adeae048dc6c.jpg


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
imas kompletan 'sta da kupim' podforum za ovakvu temu...inace 1050 je maks svih maksova na tom athlonu i celoj platformi.cak bih rekao i 1030 da nije par igara...
 
Hvala,greska u koracima,izvinjavam se ako treba prebacite ili brišite temu.

Ova 1030 je GT Nvidia ako sam u pravu?

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Može tu gtx 1050 bez problema, i ona je dosta skupa, da ti je bar procesor malo jači, i da imas neko bolje napajanje, mogla bi se naći neka polovna rx470.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
procesor je makar ono što sam gledao za ovu plocu negde pa skoro u samom vrhu mozda neki Amd A8 mada cini mi se da se ne dobija nista sem integrisane grafike ako ne gresim sa tim procesorom,tako da sta je tu je...nema se da se sve menja,zato sam hteo graficku samo i eventualno i taj ssd da bi se malo dobilo na performansama

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Pa ništa onda, traži nešto po oglasima rx560 1024 shaders verziju ili gtx1050. Bilo bi dobro nešto polovno da nađeš, nove su oko 15k što nije baš malo.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
rx 570 za 80/90e imas na kp. ne isplati se uzimati 1050 pored 570 posto su cene iste dok 570 daje mnogo bolje perf/$.
 
Prvo neka kaže kakvo napajanje poseduje.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Bas ovo sto je Panther napisao, ne isplati se 1050 pored RX 570. Uzmes nju sada, imaces dobar boost a kasnije zamenis plocu procesor i ram. Neki Ryzen 5 1600 sa polovnom plocom i 8GB RAM bi te izasao ispod 200e minus tvoje komponente.
 
Pa ako ima para može čak i ryzen 3 da uzme, ploču neku jeftiniju i ram, to mu je do 150e i plus nadje rx570 za oko 100e. To bi mu bio najbolji izbor. Da vidimo sad šta on kaže.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Što se para tiče,nisu problem jer ih nema,tako je kako je trenutno,moram da se oslonim na ovu postojeću konfiguraciju.

Napajanje je sa slike
7880b9d83f55e82218943a02bfd7c1e5.jpg


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Napajanje je ok za slabije grafike. Posto nemas para i menjao bi samo grafiku za tvoj procesor GTX1050TI ili RX560, sve preko toga je overkill zbog procesora i donekle i napajanja. 1050 obican je duplo brzi od HD7770 tako da i nju ako uzmes neces pogresiti.
 
Ok,hvala na pomoći i savetima.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
hd7770 je ista po snazi sa gt1030

rx560 (takođe gtx 1050) je ista kao daleko jeVtinija hd7870 (40ak evara), tako da bi zadnjepomenuta bila najbolji izbor za apgrejd jeVtine (dole nato) konfiguracije.
cpu je ionako usko grlo pa ne može jače da potera.

a hd7870 (i hd7850) su obe, jače od grafike u playstation 4 slim, tako da će da još dugo moći da teraju sve savremene, paljevinske igrice.

lista grafičkih po snazi , da se ne bi gađali terminima, pojmovima i ostalim projektilima
https://benchmarks.ul.com/compare/b...E&reverseOrder=true&types=DESKTOP&minRating=0
 
Poslednja izmena:
veliki potrošač je 7970 (r9 280x) , koji je 2x hd7870 na istom pcbu.

7850/7870 perfektno rade na kršĆenom 450w.

pozdrav, hvala i prijatna jutarnja kahvica.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
ili gpu boss... odma bi mi se ruka osušila (pu pu pu...) ;)
 
Prijatna kafica, ja upravo sabio popodnevnu :D
Mislim da mu je neki RX 460 najbolji izbor jer je mladja od HD 7000 serije a brza je od 7850 a manji potrosac. On ima LC Power koji nije bas nesto posebno. Naravno sve zavisi od cene, RX 460 ima za 6000din mada je bolji izbor RX 560 za 7k.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja zavrsio popodnevno kafenisanje,i gledam malo polemiku,ljudi bitno mi je da za nijansu poboljpam gaming iskustvo ako je to moguće,ne očekujem nikakva čuda al da to bude malo fluidnije to očekujem,svestan sam nedostataka što se procesora i napajanja tiče al šta je tu je,nisam u mogućnosti da tu nešto revolucionarno promenim,čak i kad bi menjao i procesor nisam siguran ni koji bi tu mogao jaci od ovog iz amd serije da se stavi.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Nadji na oglasima neku rx560 sa garancijom i uživaj. Nove 1050/rx560 su skupe.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@djalf
Hvala puno na iscrpnim informacijama.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Mom bratu smo uz Athlon 645 ubacili GTX 960 i ispalo je bombona
 
7770 je bio revolucionarna kartica kod amd-a i kasnije su mnoge bazirane na njoj,medjutim danas 1gb video rama je malo.
 
Evo i ja zavrsio popodnevno kafenisanje,i gledam malo polemiku,ljudi bitno mi je da za nijansu poboljpam gaming iskustvo ako je to moguće,ne očekujem nikakva čuda al da to bude malo fluidnije to očekujem,svestan sam nedostataka što se procesora i napajanja tiče

dejan#7 ti je dao dobar predlog, nađi na oglasima polovnu RX560 ili GTX 1050, na tvoje napajanje ne ide jača grafička.

Tu se nameće i RX570 kao najbolja kupovina, pošto razlika u ceni nije mnogo velika za polovne (u odnosu na RX 560 ili GTX 1050), ali ne ide na to napajanje.

Evo i jedne tabele (rang lista) koja je zasnovana na preseku puno testova sa raznih stranica, prikupljenih i obrađenih na jednom mestu, (realni testovi sa igrama), indeksirani u takozvanom "FullHD indeksu", sa nemačke stranice 3DCenter:

FullHD Performance Index (link)

Tabela ne sadrži najnovije modele, postavio sam link ka ovoj (malo starijoj), pošto sadrži modele koji se spominju u temi (HD7770, GT1030, RX 560, GTX 1050...).

Evo i novije:

FullHD Performance Index
 
Nazad
Vrh Dno