Šta je novo?

telefon do 150 E

vlada1995

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2014
Poruke
304
Poena
70
Pozdrav narode, koristim Xiaomi redmi 4x i mnogo je usporio, pa reko vreme je da menjam.
Ima li nesto do 150 E (a da nema ekran kao televizor znaci do 5.5-5.7 inch max) a da je unapredjenje?
Mogu bilo koje prodavnice kao i kp.
Hvala puno ljudi.
 
Definitivno ne moze isti GCam za A3 i RN7.
 
Ok. Evo stock cam danju u tmurno vreme. Gore rn7 (1/288, iso 100), dole a3 (1/100, iso 109). I cak tako a3 tek jedva svetliju sliku daje. A sta da se rucno fiksira 1/250, iso100 na a3? A3 ima problem ili sa fw (vrlo moguce da su mu nesto uradili sa drajverom kamere), ili sa staklom. Ja sam dosta visio u temi a3 na forumu 4pda.ru i pregledao gomilu slika, sto stock, sto raznih gcam.
n7a3.jpg
 
Poslednja izmena:
@poolmaker, nije moj a3. Vec raznih ljudi. Uzimam originale slika i uporedjujem. Ja i dalje vozim mator rn4x, hteo da kupim a3, ali sam odustao do daljnjeg.
@jevta, evo ovde uporedjivanje crop mi 8 i a3. Stock cam u oba slucaja. Opet obratiti paznju na iso i shutter. I pored toga mi8 daje svetliju sliku (uz gcam ima da ga sahrani). Kod a3 opet ili fw pogresno radi, ili je staklo tamno/mutno. Dakle samo hocu da obratim paznju ljudi da imx586 kod a3 i kod mi9/mi9t i td nisu isti (mozda ce da se ispegla razlika sa vremenom, a mozda ne, zavisi u cemu je problem)
a3mi8.jpg
 
Poslednja izmena:
@Caridze ono što sam vidjao slika uradjenih sa A3 (Flickr i slično) ništa nije bilo alarmantno loše, za tu cenu ne vidim problem čak i ako jeste nešto slabiji od drugih modela sa istim senzorom.
@nidzesi zašto da ne, ako ti je presudna dvogodišnja garancija i telefon ti treba za osnovno trebalo bi da posluži ok. Najbolje sačekaj mišljenja vlasnika, ne znam koliko ih ima u ovom trenutku ali ako možeš sačekati to je dobra ideja.
 
Ma treba za kevu, ona igre neće pokretati, slikanje tu i tamo... Dosad nije ni imala android pa joj ni očekivanja nisu velika. Bitno je da radi youtube, viber, pozivi i poruke, sumnjam da će joj trebati za nešto više. Dobra stvar je baterija koja bi svakome značila od 5000mah. 2 god garancije su bonus.
 
@Caridze

To se bar lako proveri. Devojka ima A3, GCam pravi okej fotke, nisam se previse bakcao. Nacicu neku noviju verziju pa cu kaciti poredjenje sa 9t.
 
Mi A3 i note 8 i ne kostaju isto :)

Moja dilema je mi A3 ili note 7, oni bukvalno isto kostaju, e sad...

Volim jako miui i ono sto on nudi, stvari kao sto su snimanje razgovora t2w, i gestures su nesto bez cega zaista ne bih mogao...

S druge strane, mi A3 mi se jako dopada sa ugradjenim hardverom, izgledom, amoledom i senzorom ispod stakla, bojim se samo siromasnih stock android opcija.

na Note7 temi rekose da zeza gps i BT, a to svakodnevno intenzivno koristim pa ako moze osvrt i na te stvari.
- da li A3 ima radio?

U sustini ja telefon koristim 100% i ne zelim nicega da se odreknem, sve mora da radi pa ako moze neko realno da uporedi ova dva modela narocito na softverske manjkavosti, sta ima kod jednog a nema kod drugog, mnogo bi mi znacilo posto se sigurno necu baviti menjanjem romova.

Izgleda da mene najvise brine softver...:)
 
Poslednja izmena:
@ragured i za tebe je rešenje Mi A3, za sve tvoje potrebe više nego dovoljan za sledeće 2+ godine. Notch mu je minimalan a na staklo ćeš se već navići.
Ionako nemaš mnogo izbora, Pocophone na primer košta dosta više i plastična su mu ledja a notch mu je ogroman.
I on i Mi 8 Lite su u suštini overkill za to što ti treba pa je Mi A3 zlatna sredina. Na sve spomenuto Android One mu je sistem, znači minimum proizvodjačevog bloata.

Mozda da sacekam da Mi 9 SE padne na 200e pa da uzmem njega, manji je sto mi i odgovara a ima i bolju kameru, jedino sto ide na stranu A3 je baterija, cena i android one jer mi odgovara sistem bez fabrickih aplikacij to jest meni odgovara sto manje tih zafrkancija, naveo sam za cega mi treba telefon
 
Nazad
Vrh Dno