Šta je novo?

telefon do 150 E

vlada1995

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2014
Poruke
303
Poena
70
Pozdrav narode, koristim Xiaomi redmi 4x i mnogo je usporio, pa reko vreme je da menjam.
Ima li nesto do 150 E (a da nema ekran kao televizor znaci do 5.5-5.7 inch max) a da je unapredjenje?
Mogu bilo koje prodavnice kao i kp.
Hvala puno ljudi.
 
I ja istu muku mucim, trenutno imam Xiaomi Redmi Note 4 32/3 Global, Snapdragon.
Hteo bih nesto oko 150e.
Imam tri neka izbora: MI A2 Lite, MI A3 i da skupim jos para za MI 9 SE.
MI A2 Lite mi odgovara sto se tice dimenzija, izgleda i izrade bas bas.
MI A3 je ok, ali me nervira staklo od nazad, sto je sad i moda kod svih novih telefona, a maske ne volim ocima videti.
Ne znam dal sacekati da padne cena MI 9 SE ali opet i on je od stakla nazad, a i ne znam dal vredi toliko se ispruziti naspram MI A3.
Ne volim velike telefone i ovaj mi je prevelik i dalje, ali dobro je sluzio i dalje uz povremeno kocenje. Ne volim ove nove fore staklo od nazad kao ni maske te da stavljam, na ovom Note 4 sam preko 2god bez maske i folije i od nazad kao nov. Ovaj MI A2 je lep od nazad, malih dimenzija plus je ista izrada kao ovaj Note 4 ali bojim se da je pregazen.
Ne znam dal da cekam neke nove modele ili sta ciniti.
Sto si tice mobilnog: youtube, messenger, whats app, viber, flashscore i twitter i nista vise. Igrice ne igram.
Nervira me isto to sto ne postoji ni jedan sistem a da ti ne nabaca neke gluposti u telefon, kao na primer: fabricke aplikacije za daljinski, forume njihove, theme njihove, neke sportske aplikacije i slicno, znam da sam ludeo pre toga kad sam imao Samsung S4 Mini i te silne samsung smaracke aplikacije, kod ovog je manje izrazeno ali ima i ovde toga.
Eto mojih muka :)
 
Pomenuo mi drugar da ima Sljamsung galaxy a20e za 120E. polovan valjda.
Da li mi se isplati doplata za A3?
 
Ja pazario polovan, mint, Xiaomi Mi Note 3. 6/128. Ovde na banchu lik prodavao za 120eu. Fon u rangu flagship modela po izradi i kameri, midrange hardware. Ako ga ima na KP po toj ceni, best buy. Jedina mana (meni ne) 16:9 odnos stranica.
 
@ragured i za tebe je rešenje Mi A3, za sve tvoje potrebe više nego dovoljan za sledeće 2+ godine. Notch mu je minimalan a na staklo ćeš se već navići.
Ionako nemaš mnogo izbora, Pocophone na primer košta dosta više i plastična su mu ledja a notch mu je ogroman.
I on i Mi 8 Lite su u suštini overkill za to što ti treba pa je Mi A3 zlatna sredina. Na sve spomenuto Android One mu je sistem, znači minimum proizvodjačevog bloata.
 
Ja sam napisano da doda još malo za A3. Ima na oglasima 4/64 verzija već za 170€. Smatram da svakako vredi tih 20 evra doplate jer je odličan telefon. Pogotovo što čovek (koji je pokrenuo ovu temu) ne menja često telefone, a ovaj ima Android ONE pa će sigurno imati podršku naredne 3 godine.
 
Meni je samo i dalje cudno da su prodavnice po bg-u jeftinije nego ovi sa KP. Na KP pretezno 190 a kod ovih 166.
A generalno vise imam poverenja u ljude sa KP, nego kod svih tih malih prodavnica telefona, ne znam kakva su iskustva kod ljudi a ovde po KP vidis makar ocene i komentare. A opet sto davati vise ako ne moras
 
Hoce li biti kod nas Realme? Redmi nesto poceo da zabusava sa 8 serijom.
Nece.

Note serija stoji u mestu nakon RN5 sa kojim su napravili bum i prvi doneli flagship jezgra u low-midrange segment, kao i osetno bolji hardver kamere. Nakon toga samo sminka i minorna unapredjenja.

Isto kao i "obicna" Redmi serija, Redmi 7 SD632 (4xA73+4xA53), Redmi 8 SD 439 (8xA53 i to downclockovani), downgrade godine.

Na temu, A3 je definitivno najbolji deal ispod 200e, klasa iznad bilo kog Redmi Note telefona.

Redmi 7 (~110e), A3 (~170e), 9 Lite (~230e) i 9t (~280e) pokrivaju segment 110e-280e odlicno i svaki je dobra kupovina, ostali (od svih brendova, pa i Xiaomi) nemaju sta da traze pored ta 4.
 
Poslednja izmena:
Moja zena ima Redmi 7. Prosto neverovatno kako taj fon radi. Pre njega imala LeEco Le Max 2 - SD820, 4/64. Kad ga cepila, ja joj privremeno uzeo R7, misleci da joj vratim kasnije Max. Medjutim, prezadovoljna je ovim fonom. S obzirom da ne igra igre i sl. i fon joj sluzi samo za fejs, viber i sl. - nema razlike u radu. Dodatno sto baterija na R7 komotno izgura 2 dana.
 
R7 ima boljj CPU od Le Max-a, na Le Maxu je bolji GPU, tako da sto se svakodnevnog koriscenja tice, zbog toga i zbog drasticno boljeg softvera moze samo bolje da radi.
 
@ivanbass, merkao sam a3, ali kamera mi bzvz skroz (izgleda gora i od rn7pro, mozda je do stakla ili fw, ne znam) + imam srece sa preosetljivim ocima pa svaki oled nije za mene (a3 nema dc dimming). A sto se kamere tice: dosta sam pregledao slika i dosao do zakljucka da trenutno qb senzori (i kod mi9) su za izbegavanje, bolje kamere kod xiaomi od mi8/mix3 (imx363 f1.8 + ois) za sada nema, slede poco f1 i mi8 lite (imx363 f1.9 bez ois). Mozda ce novije senzore kasnije ispeglati, ali trenutno su daleko iza (i to pricam za gcam).
 
Nisu daleko IMX582/586 od 363, nijanse su u pitanju :)
 
@ivanbass1, mozda sam i corav, ali za mene je razlika velika. Uz to imx586/582 nema ois. Nisu u guglu i jabuci blesavi sto su preskocili za sad qb senzore za nove pixel'e i iphone'e. Trenutno qb senzori traze doradu i dalji razvoj, ovi prvi primerci su bezveze.
 
Ja gledao na kimovilu, razlika u Antutu u korist Le Max 2. Ali mala - oko 20%. Mada mi se cini da sistem radi glatkije na R7. Verovatno zbog boljeg softvera jer zena ima 3/32 verziju Redmi 7. Znaci giga rama manje. Telefon je stvarno optimizovan super. Cak je i kamera odlicna dok su dobri uslovi osvetljenja. Baterija je ono gde se istice. Ja ga cak i smesno platio. Uzeo od drugara za 90 evra, pre par meseci. Nije ni mesec dana bio star. Tad je nov kostao oko 130-140 eu. Ako sad kosta 110 to je presmesna cifra za ono sto nudi.

A ono sto si napisao za pokrivenost u rangu od 110 do 280 eu si u pravu. Trenutno best buy ponuda Xiaomi-a.
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1, mozda sam i corav, ali za mene je razlika velika. Uz to imx586/582 nema ois. Nisu u guglu i jabuci blesavi sto su preskocili za sad qb senzore za nove pixel'e i iphone'e. Trenutno qb senzori traze doradu i dalji razvoj, ovi prvi primerci su bezveze.
Nema ni Mi 8 Lite OIS, a jedini je koji je u pomenutom rangu sa IMX 363 senzorom.

https://photos.app.goo.gl/bPkXpPrgzkSY5AQh8

Evo ti nekoliko fotka sa GCam na Mi 9T (IMX 582, nema OIS) u raznim uslovima, nema trika da IMX 363 bez OIS-a napravi bolju fotku. Samo je treca slika Night Sight. Dosta slican hardver glavne kamere ima i A3. Danas je razlika u glavnim kamerama mala na telefoima od 300+ eura (cak i mnogo manje, jer A3 dolazi za ~170e sa IMX586 i ima otkljucan Camera2API), OIS pravi razliku ako nije mirna ruka, za ostalo GCam uz bilo koji IMX363/582/586 i to su prakticno flagship fotke.

Poredio sam na starom RN5 sa GCam Night Sight i S10+ u dosta losem osvetljenju, nema preterane razlike, toliko o kamerama i hajpu.
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1, nebi a3 nikome savetovao za foto dok se ne sazna sta mu je se kamerom: los fw ili losa stakla. Mi 8 lite ima da ga odere..
Gore rn7, dole a3. Isti gcam, ista podesavanja, isto vreme.
a3.jpg
 
Poslednja izmena:
Nece.

Note serija stoji u mestu nakon RN5 sa kojim su napravili bum i prvi doneli flagship jezgra u low-midrange segment, kao i osetno bolji hardver kamere. Nakon toga samo sminka i minorna unapredjenja.

Isto kao i "obicna" Redmi serija, Redmi 7 SD632 (4xA73+4xA53), Redmi 8 SD 439 (8xA53 i to downclockovani), downgrade godine.

Na temu, A3 je definitivno najbolji deal ispod 200e, klasa iznad bilo kog Redmi Note telefona.

Redmi 7 (~110e), A3 (~170e), 9 Lite (~230e) i 9t (~280e) pokrivaju segment 110e-280e odlicno i svaki je dobra kupovina, ostali (od svih brendova, pa i Xiaomi) nemaju sta da traze pored ta 4.

RN8 je extra Telefon iako nema SD procesor (Steta)
 
Nazad
Vrh Dno