Šta je novo?

Slackware ethernet

udostanic

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2014
Poruke
68
Poena
60
Pozz, krenuo sam na fax ove godine i tamo su nam rekli da treba da instaliramo Slackware kao OS (moze i na virtuelnu masinu), sto sam ja i uradio. Program koji koristim je VMWare Workstation 15 Player, i ne mogu nikako da podesim internet. Da li treba neki driver da se instalira ili sta vec, skroz sam nov u linux svetu pa ne znam sta tacno treba. Po defaultu je sistem bio podesen da se povezuje preko proxy-a ali sam to iskljucio.
 
Nije meni problem instalacija, sve se meni lepo odradi ali nemam interneta.
 
Koji je fax ako nije tajna?

Jesi li dobio instrukcije za WS da podesis NAT, ili bridged u network interface? Ja obicno volim bridged, jer onda deli opseg sa host-om sa kog se pokrece virtuelna masina, to pre svega. Dakle, ako je bridged, ukoliko je tvoja mreza 192.168.7.10, na virtuelnoj masini ces dobiti recimo 192.168.7.15 ili neki drugi, ali to tek kada ti proradi.

U toku instalacije bilo je trazeno od tebe da podesis mrezu, tj. DHCP ili manual. Pretpostavljam da si isao na opciju za DHCP i upisao ime hosta. Sada kada si instalirao sistem, mozes komandom "sudo /etc/rc.d/rc.inet1 restart" da restartujes mrezu, odnosno da startujes interface. Ako si dobio od dhcp-a adresu, pisace, pogledaj koja ti je adresa pomocu "ifconfig" komande. Ako budes opet imao problem, napisi sta dobijas sa ifconfig. I ne zaboravi da na mreznom interface-u (dok je ugasena masina) podesis da radi kao bridged (tako se zove opcija).
Ako hoces opet da udjes u konfiguraciju mreze, za to je komanda "netconfig".

Ako budes hteo manelno, odnosno staticku adresu, to se podesava veoma lako u /etc/rc.d/rc.inet1.conf skripti. Ako je dhcp, tu mora da stoji za eth1 npr. samo ukljucena opcija "dhcp"= YES.
Ovde imas ukratko: http://www.slackware.com/config/network.php

ozz, krenuo sam na fax ove godine i tamo su nam rekli da treba da instaliramo Slackware kao OS (moze i na virtuelnu masinu), sto sam ja i uradio. Program koji koristim je VMWare Workstation 15 Player, i ne mogu nikako da podesim internet. Da li treba neki driver da se instalira ili sta vec, skroz sam nov u linux svetu pa ne znam sta tacno treba. Po defaultu je sistem bio podesen da se povezuje preko proxy-a ali sam to iskljucio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno