Šta je novo?

Kako da prodam staritet on line?

lavinija

Cenjen
Učlanjen(a)
25.02.2014
Poruke
42
Poena
155
Da li neko zna kako bih mogla preko interneta da prodam jedan predmet, koji nije antikvitet bas, ali je staritet i preko kosta deset puta vise nego kod nas.
Da li neko zna neki sajt za antikvitete ili nesto slicno, gde bih ja iz Srbije mogla da ga oglasim?
I da li takvi predmeti podlezu carini, nekoj pisebnoj naplati i sl..
Kako to ide uopste?
 
Hvala, ali mislila sam na neki strani sajt, jer kao sto rekoh, tamo to kosta bar deset puta vise.
 
Pokušaj preko ebay, ali pre toga pozovi poštansku carinu i pitaj da li to uopšte smeš da izvezeš iz Srbije...
 
Poslednja izmena:
Pa, to je polovna lampa, koju sam ja nasledila. Ne vidim sto ne bih smela to da izvezem?
Jedino sto je vintage, poznatog kreatora, pa je sad in i na zapadu se prodaje za bukvalno 10x vise para, nego sto mi ovde nude u antikvarnici npr.
Licno nisam nikad nista prodavala ni preko KP, Halo oglasa, Ebay-a i sl. pa ni ne znam kako to funkcionise, tj.da li se prodaje.
Najvise bi mi ustvari odgovaralo da to bude preko nekog naseg sajta, ali ne verujem da bih dobila tu cenu.
Nasledih i jos neke fine i vintage stvari, tipa kristal, porcelan, luster... I to sam gledala na zapadu, mnogo vise para vredi, nego sto mi ovde nude.
A treba da ispraznim stan, ne znam gde cu sa tim stvarima, pa bih sto pre da prodam.
Dajte neki savet na kom sajtu bi najbolje to bilo da prodam?
Jer nesto mi neverovatno zvuci da na KP mogu da prodam vintage lampu za 300e ili luster za 1000e npr?
 
Nista te ne kosta da stavis oglase, da ih opises i stavis svoju cenu, pa ko se razume i voli te stvari, platice, ako ne, iznajmi negde prostor da ih sacuvas dok ih ne prodas. Za prodavanje van, Ebay samo.. Pronadji neke forume ili nesto vezano za to, pa tamo okaci oglas takodje.
 
Moze na Ebayu ali kao pocetnik imas cenovni limit tako da neces moci da stavis neku visoku cenu, a da steknes reputaciju treba mnogo vremena
 
Pa, to je polovna lampa, koju sam ja nasledila. Ne vidim sto ne bih smela to da izvezem?
Jedino sto je vintage, poznatog kreatora, pa je sad in i na zapadu se prodaje za bukvalno 10x vise para, nego sto mi ovde nude u antikvarnici npr.
Licno nisam nikad nista prodavala ni preko KP, Halo oglasa, Ebay-a i sl. pa ni ne znam kako to funkcionise, tj.da li se prodaje.
Najvise bi mi ustvari odgovaralo da to bude preko nekog naseg sajta, ali ne verujem da bih dobila tu cenu.
Nasledih i jos neke fine i vintage stvari, tipa kristal, porcelan, luster... I to sam gledala na zapadu, mnogo vise para vredi, nego sto mi ovde nude.
A treba da ispraznim stan, ne znam gde cu sa tim stvarima, pa bih sto pre da prodam.
Dajte neki savet na kom sajtu bi najbolje to bilo da prodam?
Jer nesto mi neverovatno zvuci da na KP mogu da prodam vintage lampu za 300e ili luster za 1000e npr?

Jako ćeš teško ovo uraditi. U instranstvo, realno, iz Srbije, možeš nešto prodati samo preko ebay. Ali kao nov prodavac bez reputacije, pa još iz zemlje koja nema veliku ebay reputaciju, jako je mala verovatnoća da će te neko ozbiljno shvatiti i ponuditi kupovonu.
Možda ako je u pitanju neki izuzetno vredan predmet, ozbiljan kupac će doputovati u Srbiju. Ali siguran sam da nemaš predmet vredan više hiljada evra da bi se neki nemac/austrijanac/italijan zezao s' time.

Dalje, idi u poštu i raspitaj se koliko košta slanje takvog predmeta negde u Evropu, koliko preko okeana... Videćeš da su ovi iznosi vrlo ozbiljni, pogotovo ako želiš da lampa stigne u komadu.
A onda još ako je lomljivo, treba da smisliš kako to da upakuješ a da sigurno ostane u komadu.

Dakle, gotovo nemoguća misija. Nije slučajnost da antikvarnice takve predmete otkupljuju po znatno nižim cenama od onih koje se traže od kranjih kupaca. Veza između prodavaca sličnih tebi i krajnih kupaca je veoma dugačka i komplikovana. :(

Daj oglas na KP, lepo i jasno opiši predmet, probaj da priložiš kvalitetne fotografije, i napiši svoju cenu. Pa vidi šta nude. Imaj u vidu da će ti se uglavnom javiti preprodavci koji bi to prodaju dalje, koji se time bave i koji imaju veze do krajnjih kupaca. Bar ćeš znati na čemu si.

Takođe, imaš kod nas tu i tamo sajtove i forume koji se bave antikvitetima. Čeprkaj šta kod njih možeš saznati.
 
Nazad
Vrh Dno