Šta je novo?

Cooler za ryzen 5 3600

Fygaroo

Poštovan
Učlanjen(a)
14.07.2018
Poruke
691
Poena
80
Zelim da menjam stock cooler pa me zanima koji je dovoljan za ryzen 5 3600, ploca je msi tomahawk b450 max.

Bacio samo oko na cooler master ma410m koji sam nasao za 6k , sad ako imate bolji predlog meni bi dobrodosao.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Arctic Freezer 34 eSports Duo. Možda za nijansu bolji, ima bolji ventilator (odnosno, dva) i niži je. 40€ kod Mađara, ne znam ima li ga kod nas.
Taj Cooler Master je takođe ok ali je dosta visok (165mm je visina nekih dual-tower mrcina od kulera), a i za 6k bih radije jurio neku Noctuu (U12S, recimo)...
Mada, realno, i mnogo jeftiniji LC Power LC-CC-120 RGB bi završio posao...
 
Poslednja izmena:
Arctic Freezer 34 eSports Duo. Možda za nijansu bolji, ima bolji ventilator (odnosno, dva) i niži je. 40€ kod Mađara, ne znam ima li ga kod nas.
Taj Cooler Master je takođe ok ali je dosta visok (165mm je visina nekih dual-tower mrcina od kulera), a i za 6k bih radije jurio neku Noctuu (U12S, recimo)...
Mada, realno, i mnogo jeftiniji LC Power LC-CC-120 RGB bi završio posao...
Citam da mnogi hvale lc pa ako mislite da bi odradio posao za ryzen 3600 onda mi je bolje uzeti njega jer je oko 3k samo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Na kombu kao tvom zamenio sam OEM za LC, temperature su pale u svim rezimima, igrao sam Fallout 4 na ultra settings-ima, nije presla 59c temperatura CPU-a. Mislim da za taj novac nema omaske, pride je znacajno tisi od OEM kulera. Moram priznati da treba nesto strpljenja i vremena da se lepo i pazljivo namontira. :)
 
Na kombu kao tvom zamenio sam OEM za LC, temperature su pale u svim rezimima, igrao sam Fallout 4 na ultra settings-ima, nije presla 59c temperatura CPU-a. Mislim da za taj novac nema omaske, pride je znacajno tisi od OEM kulera. Moram priznati da treba nesto strpljenja i vremena da se lepo i pazljivo namontira. :)
Nisam do sada montirao aftermarket coolere ali cu se valjda snaci. Bitno je da je cooler ok. Sad me zanima da li moram da vadim mb iz kucista ili mogu montirati bez. Na kucistu imam otvor sa strane i mogu pristupiti backpleitu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda ne moras da vadis mb.
 
Na kraju sam uzeo LC CC 120 RGB i mogu da kazem da radi odlicno , dok igram outworlds ne prelazi 45c , takodje sam ga stresirao preko AIDA64 sa stock cooler skoci do 95 i pocne da trotluje a sa LC skace od 72 do 75c dok rpm ne prelazi 1500 od maksimalnih 1800 ako je verovati natpisu na LC sajtu.

Da dodam jos da mi je Kuciste dobro provetreno , imam 3 ventilatora napred koji uvlace vazduh , jedan pozadi koji izbacuje i jedan gore koji takodje izbacuje.

Cini mi se da ventilator nije bas super stegnut uz kuler i da se moze pomeriti kada bi na primer malo cuknuo kuciste :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno