Šta je novo?

Da li je crkla graficka? (Sapphire RX 570 Pulse 4GB)

Ok, da rezimiramo.
Ploča je ispravna (bar tako kaže servis).
Kad se ubode grafika nema slike na monitoru, grafika probana na drugom kompu i daje sliku....dakle, ispravna.

Ono što nisi do sada probao, a može da bude su 2 stvari:

1. RAM - da li radi kod drugara? To možeš jednostavno da probaš.

2. PSU?

Pošto ti je sve radilo, nekompatibilnost nije u pitanju.
RAM ne crkava baš tako često i naprasno.
PSU? Seasonic je u pitanju, jedan od ponajboljih proizvođača.

A da nije neki kabl? Ili monitor?
 
Da, moja graficka radi kod druga u kompu. Njegova graficka radi kod njega u kompu. A kod mene u kompu ne radi ni njegova ni moja. Zakljucak: obe graficke su ispravne i ona nije problem.
Probali smo DP i HDMI povezivanje.

Monitor mi je ok, prikljucio sam ga na laptop i daje sliku sa istog.

RAM nismo probali kod druga. Mada on ima stariju masinu i DDR3 a moj je DDR4. Ne znam dal moze moj ram kod njega?
CPU takodje nisam probao u drugom kompu jer nemamo Ryzen 3000 kompatabilnu masinu.

PSU nisam proveravao uopste ali s obzirom da se vrte ventilatori na svim komponentama pretpostavljam da, uz to sto je Seasonic, ono najmanje osumnjiceno.
 
Poslednja izmena:
Samo bih napomenuo ono sto sam rekao ranije, kada sam XMP profil u biosu podesio tako da mi RAM radi na 3200Mhz (umesto sa defaultnih 2400Mhz), prilikom sledeceg startovanja Windowsa slika je brljavila i tu sam resetovao masinu (ne secam se da li softverski ili se sve zaglavilo pa sam morao na dugme kucista). Posle toga se normalno bootovao u Windows i pri logovanju AMD softver je prijavio neku gresku (valjda onaj Wattman program) i ja sam tu kliknuo OK i nastavio normalno da koristim.

Od sumnjivih stvari jos bih pomenuo da dok mi je masina radila tih 7 dana desavalo se da monitor izgubi signal na par momenata. Pisalo je isto ono 'No DP signal' kao sto i sad pise. Ali slika se vracala ubrzo. To se desilo mozda jednom ili dva puta ali posto se sve posle unormalilo nisam pridavao tome znacaj i mislio sam da mozda treba da instaliram drajvere za graficku sa DVD-a koji sam dobio ili tako nesto. Uglavnom tih par simptoma je bilo kratkotrajno i prolazno i nisam im pridavao znacaj dok od jednom nije sve stalo.
 
Napajanje, najverovatnije. Imao sam iste simptome.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Imao sma slično ponašanje na jednom kompu gde se nije bio dobro uboden 24pin konektor, ali u napajanje. Kada sam sređivao kablove, malo sma povukao taj i ostao je na jednoj strani malo van ležišta. Ventovi su vrteli, ali sistem nije mogao do post Skrin. Možda ovo pomogne, proveri kablove od napajanja da li su gurnuti lepo u napajanje, pošto vidim da ti je modularno.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da, moguće da 6+2 pin kabl za grafiku nije lepo uboden u napajanje.
 
Epilog price - u servis sam odneo i sve ostale komponente i tamo su ljudi sklopili sve kako treba i sve normalno radi. Njihova teorija je da izgleda nisam lepo m2 disk prikljucio tj. da nisam koristio neki sraf (extendor, raiser ili kako se zove) sto ide ispod m2 diska kako ne bi stajao pod velikim uglom u odnosu na plocu. Na Youtube klipu koji sam prvi put gledao kao uptstvo za sastavljanje masine nije bio koriscen taj sraf pri montiranju m2 diska pa nisam ni znao za to. Ali sad sam nasao neki gde se to koristi: https://youtu.be/5lvNPbXlQo8?t=121
Eto izgleda da takve stvari mogu da imaju potpuno nevezane manifestacije.

Ako nije po pravilima neka moderator edituje ovaj deo posta ali moram da pohvalim servis Atom Computers koji su mi izasli u susret. Kod njih sam odneo plocu da reklamiram i posto su ustanovili da je ona u redu rekli su mi da donesem ostale komponente i sklopili sve u masinu da radi. Nisu mi nista naplatili iako sam kod njih kupio samo plocu i odneo da je reklamiram jer sam posumnjao da je bas ona neispravna.
 
Poslednja izmena:
A sa druge strane imas ovlascene servise koji ne rade svoj posao.

Tako da, sve pohvale za Atom, retko vidjena profesionalnost :)
 
Izgleda da bas i nisam toliko dobro prosao...

Veceras mi se opet ugasio komp sa potpuno istim simptomima kao pre. Gledao sam youtube i od jednom je zveknuo windows, no signal na monitoru a svi ventilatori se vrte u kucistu. Gasenje pa paljenje i nista, sve isto kao u prethodnoj recenici.

Bar mi nikad nije dosadno u ćivotu...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zameni graficku sa nekim na vise dana, tako ces znati sta je u pitanju.Mozda i napajanje!
 
Detaljnom proverom svake komponente pojedinacno u servisu utvrdjeno je da je procesor neispravan sto se manifestuje tako sto ne daje sliku na monitoru.

Kupio sam drugi cpu isti takav i (za) sad sve radi (mada tek je treci dan a onaj stari mi je isto radio dva puta po nedelju dana, pa nisam hteo nista da pisem dok ne prodje neko vreme). Onaj stari cpu ce na reklamaciju kod madjara pa kad dobijem novi ide na oglase.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno