Šta je novo?

Problem sa bootovanjem SSD M.2 ispred SSD SATA

vlado85

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2008
Poruke
150
Poena
320
Imam čudan problem. Imam Samsung 850 Evo SSD i 2 HDD-a. Dodao sam Samsung 970 Evo Plus M.2 i namjerio da mi to bude primarni drajv, a da stari 850 koristim za radne fajlove i keširanje programa.

Koristio sam Samsungov Data Migration za kloniranje drajva i sve je prošlo OK na Gigabyte GA-Z170-HD3 ploči.

Windows bootuje, sve radi OK, samo kada je Samsung 850 Evo isključen fizički ili u Biosu. Čim se uključi on preuzima ulogu Windows Boot Managera dok setovanje 970-tke kao prve boot opcije izbacuje poruku da selektujem uređaj za boot, tj ne vidi ga kao botabilnog.

Ukoliko je SATA port uključen
20191015-185614.jpg

Ukoliko isključim SATA port ili fizički uređaj
20191015-185300.jpg
 
Jel to Intel system ? Pogledaj uputstva za ploču, nekada ubacivanje M.2 drajva isključi neke SATA portove.
 
Riješio sam.

Bootovao sam sa starog SSD-a i u Disk management našao da je M.2 offline, pa sam ga stavio online i restratovao računar. U BIOSU sam pored M.2 dobio da je Windows Boot Manager i kada sam ga stavio kao boot uređaj radio je bez problema.

Inače prvu stvar koju sam odradio kada sam upalio računar sa novim M.2 bilo je prijavljivanje na Disk managementu, pa me čudi da ga je nakon kloniranja sa Samsung data migration otišao na offline.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno