Šta je novo?

Mi A3 ili Motorola One Action

old_bookmaker

Darth Vader's accountant
Učlanjen(a)
19.08.2015
Poruke
2,446
Poena
215
Izbor se u VIP-u (mora tako) nekako sveo na ova dva telefona.

Za prvi sam video da ima puno informacija, za ovaj drugi sem Bench recenzije niko ništa ne piše (ovde na forumu).

Možda može i nešto treće u tom cenovnom rangu.
 
MiA3 zbog kriminalno slabe autonomije kod One Action. Mada, ako ti nije problem obavezno punjenje svako vece, onda su poprilicno ujednaceni u prednostima i manama. Posto mi je VIP prodajno mesto preko puta mog radnog mesta, visim cesto kod njih pa sam cackao oba. Subjektivno mi One Action deluje lepse i stvarno dobro lezi u ruci.
 
Poslednja izmena:
To mi firma nudi, tj. za toliko mogu da uzmem. Neće mi biti primarni tel. koristim drugi, ovaj će verovatno kao i prethodni da preusmerava pozive.

Treba mi taj broj zbog parking rampi, a kako na iOS-u nema dual sim, prinuđen sam da imam nekakv telefon.

Pošto mi autonomija tj. baterija nije bitna, baš se dvoumim se između ova dva. Jedan ima bolji ekran i tu famoznu akcionu kameru koja mi deluje zanimljivo i nisam baš načisto šta bih snimao s njom :D, drugi ima bolju kameru i na onim YT testovima radi za nijansu brže.

Prošetaću da ih pogledam i uživo. Nikako da neko napiše iskustvo sa Motorolom, Peca je solidno najvalio istu, čak su i padobranom skakali da bi je predstavili. :)
 
Na bazi cega si zakljucio da je ekran bolji na One Action? :D

A3 bez dileme, kakva Exynos-rupa u ekranu-21:9-IPS (s tim da ako je okej IPS to i nije neka mana, onda su tu negde po ekranu, ne znam kakav je ekran) karakondzula od Motorole, nije za poredjenje uopste.
 
Poslednja izmena:
Mnogo se bre štrecaš zbog Kineza, nije to dobro za zdravlje. :D

PIXEL DENSITY

435 ppi vs 283 ppi

Objašnjenje:

A higher PPI, or pixel density, means that you get a whole lot more detail for anything that's displayed on your screen. Which means better images, better fonts, smoother lines, or in other words, higher quality.

Pametnom dovoljno. ;)

Doduše, ja ne primećujem neku razliku između low, premium i flagship modela, a imam ih u kići iz svake kategorije, ali kad već piše onda ... :d
 
Poslednja izmena:
Prodaj IPhone:) Ja ni u loodilu ne bih više nikad vukao dva fona. A apsolutno mislim da je Android dovoljno sazreo da može da zameni iOS.
 
Mnogo se bre štrecaš zbog Kineza, nije to dobro za zdravlje. :D

PIXEL DENSITY

435 ppi vs 283 ppi

Objašnjenje:

A higher PPI, or pixel density, means that you get a whole lot more detail for anything that's displayed on your screen. Which means better images, better fonts, smoother lines, or in other words, higher quality.

Pametnom dovoljno. ;)

Doduše, ja ne primećujem neku razliku između low, premium i flagship modela, a imam ih u kići iz svake kategorije, ali kad već piše onda ... :d
Eh da je PPI jedina stvar kod ekrana :D
Ovo "objasnjenje" deluje kao da je uzeto sa onih "vs" sajtova :D

Evo poredjenja A3 u odnosu na N7.2 koja ima dobar IPS ekran, sam zakljuci [emoji14]
https://youtu.be/94UWHx1Jgc8
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče, PPI mi ne znači ništa. Čak obožavam telefone koji imaju opcije promene rezolucije. Tako sam na S9+ terao FHD umesto 2K. Mislim i da je FHD optimalna rezolucija za fonove, sve preko toga je bespotrebno trošenje resursa telefona. Em skuplji ekran, em više opterećuje hardver a samim tim i bateriju.
 
Poslednja izmena:
LOL, reče dečko da je "Objašnjenje" sigurno sa onih "vs" (Versus) sajtova, pa postavi video sa druge teme, "vs" (Versus) pri tom, samo da bi se pravio pametan. :d

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?451301-Xiaomi-Mi-A3&p=5911463&viewfull=1#post5911463

Zar misliš da nisam pročitao tu temu pre nego što sam A3 stavio u uži izbor? Imaš odmah ispod tog posta i komentar vezan za isti. ;)

Čudo ne postavi ovaj klip, pa pogledaj razliku u ekranima, a ne Nokia vs A3?



FYI: https://www.digitalcitizen.life/simple-questions-what-ppi-and-does-it-matter

Samo, izgleda da ti čitanje ne ide baš od ruke, što se pokazalo ponovo kao tačno, pa ću ti i ovo izdvojiti:

Although higher PPI is always theoretically better, before making any purchase, you should also know that the eyes of most humans are probably not able to perceive any differences in a PPI that's higher than a certain limit.

E sad, ti treba da "skapiraš" da sam već napisao da ja ne primećujem tu razliku (samo treba da pročitaš ono što je napisano).

Pošto možda neko drugi ko bude čitao temu ne bude znao o čemu je reč:

LOWER-PPI.jpg vs HIGHER-PPI.jpg

@blue: Prodaja iPhone-a i je malo verovatna opcija. Sačekaću mart 2020. i najverovatnije uzeti SE 2 za sebe. :)
 
Poslednja izmena:
Još kad bi se smilovao Apple da izda dual sim fon. Mada, mislim da je i bilo govora o tome.
 
Pošto sam morao da donesem odluku danas, odabrao sam MiA3. Nisam ni stigao da odem i da ih vidim uživo.

Apple i dual sim!? :D Da, pričalo se o tome u Apple podforumu. Rešili su oni to sa eSIM, samo što je to 1000 milja daleko od Srbije. :)

Edit:
Evo ko je podržan (ima manje od 1000 milja :p):

https://support.apple.com/hr-hr/HT209096
 
Poslednja izmena:
1) Video sam i sam kacio na drugim temama, onaj za Nokiu i A3, nisam imao vremena da kopam po YT i trazim klip gde je pored Motorole, poenta je bila da PPI ne cini ekran.

2) "Objasnjenje" koje si ti ostavio jeste ili sa nebuloznih VS sajtova, ili od nekog drugog izvora koji je odvalio da je jedino PPI bitan za prikaz. Slika sa Betmenom u ovoj analogiji je jos vise nebulozna, razlika nije ni priblizno tolika, mada verujem da to nije poenta slike.

3) Kad nisi upucen u nesto i trazis pomoc, ne flejmuj onog ko se potrudio da ti pomogne, nije kulturno :)
 
Poslednja izmena:
Jesi li makar pokušao da se napregneš i pročitaš post koji sam napisao, za link i tekst na njemu znam da nisi? :D

"Kopao" po internetu znači ukucati u google "One Action vs Mi A3", pretragu svesti samo na video, mada i ne mora jer odmah izlazi klip.

Izgleda da jedino ti ovde nisi upućen jer ne znaš i ne želiš da prihvariš istinu da je više PPI bolje do određene granice (broj PPI) ali neću da ti prepričavam pročitaj tekst i nauči nešto. ;)

I da, da te zamolim nešto, pošto ovo nije prvi put da se ispaljuješ i posle pravdaš, nemoj više da mi pomažeš. Eto, to te najljubaznije molim.
 
Poslednja izmena:
Poredio sam ih u Vip poslovnici i meni deluju lepse boje na Motoroli, pored toga ima i 128Gb interne memorije.Action kamera nekom je prednost nekom nije zavisi od korisnika.Lepse mi lezi u ruci i dizajn je lepsi.Obecana dva velika update.
Meni bi ovo bilo dovoljno da se odlucim za njega.

Voleo bi da su jos u njega stavili neki snapdragon umesto exynosa pa da moze da se ubaci i google cam.
 
Ma mislim da moze gcam na Exynos. Ja sam imao gcam na Samsung S9 Plus koji je imao Exynos. Veca je briga baterija koja u realnom koriscenju moze da izgura od jutra do leganja. 24 casa tesko.
 
Nazad
Vrh Dno