Šta je novo?

Koji brand name racunar?

Dark Warrior

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2012
Poruke
1,502
Poena
210
Video sam da na KP postoji veliki broj polovnih brand name racunara, HP, Dell, Fujitsu, Lenovo, cene u odnosu na brendove i konfiguracije su uglavnom slicne.

Racunar bih vecinom koristio za multimediju i neke osnovne stvari, mozda bih ubacio i neku graficku koja ne zahteva dodatno napajanje, a generalno me interesuje kvalitet i pouzdanost tih masina, kao i kvalitet napajanja, jer koliko sam uspeo da vidim u HP Elite i Fujitsu Esprimo idu neka nestandardna napajanja (HP ima 6 pin + 4 pin na maticnoj, a Fujitsu 16 pin + 8 pin). Naravno to se odnosi na obicna, tj. tower kucista, posto ne bih uzimao sff.

Trenutno mi Fujitsu racunari vizuelno izgledaju najlepse (kako kucista, tako i unutrasnjost), ali je najveci problem napajanje, pa bi mozda neki Dell Optiplex bio bolji izbor, jer izgleda da su im napajanja standardna. Lenovo nisam nesto posebno razmatrao.
 
Tower sa standardnim napajanjem i i5 2200-2400 procesorom. Ram (4GB je dovoljno za sve osnovno) i grafička po želji.
Brand koji god da izabereš nećeš pogrešiti, sve te mašine su kvalitetnije nego prosečna domaća konfiguracija, jer su namenjene za firme, to jest velike narudžbe su u pitanju i nekvalitetna roba je pucanj u sopstvenu nogu proizvodjača.
Zamena harda sa ssd diskom je takodje dobra ideja, minimalno ulaganje a oseti se u korišćenju.
 
Poslednja izmena:
Dell sa Intel druge i trece generacije procesora imaju standardna napajanja, vec od cetvrte to vec nije slucaj.
Dok se opet od seste generacije mogu naci modeli svih proizvodjaca sa stsndardnim napajanjem, ali ti je to vjerovstno preskupo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno