Šta je novo?

Koji tablet kupiti?

luka3110

Cenjen
Učlanjen(a)
22.03.2013
Poruke
22
Poena
155
Imam dilemu koji tablet kupiti: samsung A t510 (2019)-nov oko 160e, htc nexus 9 polovan oko 120-130e, ili ipad air 2 za oko 160e polovan naravno.
Bitno mi je samo da radi lepo facebook, youtube, chrome,twitter,ne mora split screen ili neki veci multitasking,ne treba za igrice, nije mi bitno da li ce imati apdejte u buducnosti, samo da radi fino. Da li moze to nexus 9 da izgura? ipad bih platio mozda 160e ako uspem da nadjem mada tesko

Hvala unapred na pomoci
 
Mislim da je 2GB rama malo i da ni te aplikacije za koje kazes da hoces da koristis nece raditi lepo. Veruj mi. Mozda ako nadjes model sa 3GB rama onda je ok.
 
Imam dilemu koji tablet kupiti: samsung A t510 (2019)-nov oko 160e, htc nexus 9 polovan oko 120-130e, ili ipad air 2 za oko 160e polovan naravno.
Bitno mi je samo da radi lepo facebook, youtube, chrome,twitter,ne mora split screen ili neki veci multitasking,ne treba za igrice, nije mi bitno da li ce imati apdejte u buducnosti, samo da radi fino. Da li moze to nexus 9 da izgura? ipad bih platio mozda 160e ako uspem da nadjem mada tesko

Hvala unapred na pomoci
Gde ima nov za oko 160€?
 
Jači tableti po meni su bezobrazno skupi. Iskreno, planiram klincu da zamenim trenutni Alcatel Pixi 3 10 (10 inca) sa telefonom Xiaomi Max 3 (6.9 inca). Više mi se isplati da uzmem taj Max nego, recimo, gore navedene tavblete. Jesu veće dijagonale, ali performanse ni upola od Maxa.
 
Kontam da je 7 inča dovoljno, a i lakše mu je za rukovanje. Sa ovim tabletima ne može da igra visoko zahtevne igre a sa Mi Max 3 može sve. Ja imam P20 Pro, i ne palim kući komp. Baš kad moram zbog offica i sl.
 
Poslednja izmena:
Da malo hijack-ujem temu, postoji li neki solidan Android tablet sa tastaturom, po pristojnoj ceni. Ako ulazi u opseg 600-700 eura, uzecu laptop.
 
tu je više problem os,android kao "laptop" os prosto ne pije vodu.to što ti hoćeš je izvodljivo manje više samo sa ipad pro-om (donekle noviji air) a sam znaš koliko to košta...tako da bolje rešenje je laptop,ako ti treba tačskrin imaš convertible-a i surface-a po oglasima čak i povoljno...neki envy bi sad već morao da može i ispod te cifre da se nađe.
 
I mene zanima. Meni bi ovaj Alcatel Pixi 3 bio savršen da ima barem 2GB memorije. Ovako sa 1GB je baš osakaćen. A baš imam 3G verziju sa tastaturom.

https://www.youtube.com/watch?v=wP1RmjuLiz4

Da li ima neki sličan po iole pristojnoj ceni?
 
@WebWolf tu se otprilike uklapaju Samsung Galaxy Tab S5e i Huawei MediaPad M5 Pro (tastatura se dokupljuje). Ali samo uslovno, bolje pazari neki ultraprenosni laptop od deset inča, na primer Lenovo Flex 11 2-in-1 Convertible Mini Laptop.
 
@WebWolf tu se otprilike uklapaju Samsung Galaxy Tab S5e i Huawei MediaPad M5 Pro (tastatura se dokupljuje). Ali samo uslovno, bolje pazari neki ultraprenosni laptop od deset inča, na primer Lenovo Flex 11 2-in-1 Convertible Mini Laptop.

Na tu temu i razmisljam. Ne kupujem za sebe, kupujem za majku. Nakon sto joj je crkao laptop, navikla se da 90% stvari radi na tabletu, jer ima dosta tipkanja, Android joj vise lezi nego Windows. Za ostalih 10-ak posto joj treba tastatura. I nekako mi se cini da jeftiniji Android tablet radi bolje nego jeftini Windows laptop. Mada razmisljam i dalje, dao si mi temu sa ovim Lenovo Flex :) .
 
Nazad
Vrh Dno