Šta je novo?

Nova konfiguracija, savet.

Ghost_Rider!

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2017
Poruke
17
Poena
55
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Interesuje me savet oko kupovine nove konfiguracije, neke stvari vec imam predlozene koje ne bih menjao, ali su mi potrebni saveti. Odavno nisam igrao nesto bolje, obzirom da nikada nisam ciljao na high performance, da li bi ovo bilo sasvim zadovoljavajuce? I savet, da li uzimati preko KP iz Subotice (Madjara) ili ici na varijantu polovnog odavde za neke komponente?

Procesor: AMD Ryzen 3600 (vidim da se dosta preporucuje 2600, ali bih ostavio 3600)
Maticna: Gigabyte X570 GAMING X (bilo je predlozeno, u dilemi sam, neki kazu da je Gigabyte dobar, drugi da idem na neki MSI, bitno mi je da je dobar sa CPU, jer sam bas ovde citao da je problem BIOS)
Memorija: Kingston 16GB Predator RGB 3200 (Ne bih menjao)
Graficka: Asus PH-GTX1660-6G (Ta ili neka druga da je pouzdana)
SSD: Preporuka za neki M.2 250 ili 500 GB, ne lovim neku ekstremnu brzinu.
HDD: Isto neka preporuka za 2TB, cuo sam da je WD pouzdan.
Napajanje: LC Power LC6650GP3 V2.3 650W (To ili ako ima neko u tom rangu)
Kuciste:Mozda ovo nekom zvuci smesno, ali nikako da se odlucim. I sam sebi sam naporan u vezi case-a. Nesto da je u cenovnom rangu do 90e, da je RGB podrzan, frontalni deo da je vidljiv za kulere, da ima na top-u isto za kulere i bocno da je vidljivo. Nekom mozda preterano, meni bi znacilo. Do sada mi se dopalo budzetsko Deepcool Matrexx 55...

Pokusavam da se uhvatim u kolo koliko mogu, odavno nisam pratio u vezi hardware-a. Tako da ne zamerite. :)
 
Obavezno 3600 kada već ideš na x570 a baš, tu gigbajtku često upotrebljavaju za testove Ryzen-a 3000. Taj kingston će raditi bez problema. Za grafičku pogledaj i Rx 570/580.
Za SSD pogledaj u "Best buy SSD" podforumu, ima svačega a Blue WD hardovi su jako dobri samo gledaj one sa 7200rpm.
 
Koje je tvoje misljenje u vezi X570 kada je rec sa kombinacijom 3600? Da li bi mi neka od tih 570/580 donela vise u performansama a da cenom ne odudara? I da li znas gde je isplativo uzimati? Hvala.
 
Ja nisam baš neki igrač, sve što igram je do 1080p pa je processor važniji od grafičke, CoD, Wlfenstein Old blood i WoW sve ide iznad 100FPS na najvišim nameštanjima. Par flying simulatora takođe. Gledaj samo da bude sa 2 venta.
 
Ja nisam baš neki igrač, sve što igram je do 1080p pa je processor važniji od grafičke, CoD, Wolfenstein Old blood i WoW sve ide iznad 100FPS na najvišim nameštanjima. Par flying simulatora takođe. Gledaj samo da bude sa 2 venta. Za takve stvari, 3600 i 3700x dođe mu isti đavo.
 
Otprilike na papiru sklapam sta ce biti sve ukomponovano, jos neke stvari me muce, moracu da vidim kako da saznam o tome. Jos cu postati ekspert za hardver. Hvala svakako na sugestijama, ovo je kao da pocinjem od nule, obzirom da sam godinama van toga.
 
Uzmi MSI B450 Tomahawk Max, trebalo bi da radi ok. Da ne daješ 200+ evra za X570 ploču...uštedeo bi 80-100€ što možeš da usmeriš u ljudsko napajanje, kuler, možda u grafiku. Uzmi i neki kuler ako uzimaš 3600, LC Power LC-CC-120 RGB (jeftinija varijanta) ili Arctic Freezer 34 eSports Duo (skuplja varijanta).

Ne bih uzeo taj Asus. Umesto 1660, juri novi 1660 Super, ako ti odgovara cena (Gigabajt, MSi, Zotac...). Ako ne, onda neki RX 580. Ako bi polovno, možeš da juriš neku 1070, ali su skoro garantovano rudarile...

SSD: Kingston A2000 500GB M.2 ili Crucial MX500 ili AData SX8200 Pro...

HDD: Toshiba P300, ja sam 3TB platio 67€ i zadovoljan sam.

Napajanje...vidi na KP Cooler Master MWE Gold ili Seasonic Focus GX ili Corsair TXM, 550W ti je dosta. Zaobiđi te ultrabudžet varijante tipa taj LC.

Što se kućišta tiče, ne volim te "akvarijum" zezancije sa staklima na sve strane i disco šmekom...gledaj da uzmeš nešto što ima mrežastu prednju stranicu zbog boljeg provetravanja. Taj Deepcool ne deluje tako loše (za te pare) ali mi je sumnjivo koliko će moći da ulazi vazduh spreda. Ja bih od jeftinijih uzeo kod nas MS Industrial Cyclops V ili Cooler Master MB511, ili na KP nešto skuplje i bolje poput Meshify C ili Phanteks P400A ili BeQuiet Pure Base 500...
 
GPU za koji sam se odlučio biće definitivno RX 5700 XT, nego sad se raspitujem koji je bolji, hteo sam MSI, vidim da je Sapphire isto odlican u recenzijama, dok najbolji model za taj model od PowerCool Red Devil. Tako da sam povisio apetite. I dalje sam skeptican u vezi SSD i HDD, hocu obavezno M2, ima li neki recimo SSD da je do 2TB ili 1TB, da je pouzdan i da nece da rikne, a da nije dranje. Jer ako uzmem HDD, jeste da cu dobiti vise u ustedi. Obzirom da dugo nisam pratio, da li ce to poprilicno da smeta u vezi igrarija, ako pokrecem sa HDD-a? U vezi napajanja, verovatno ce biti neko Seasonic, ali bih isao na sigurno od 600 minumum ili 650w, ipak ce ceo sklop biti jaci, ne bih da se zezam. A za kuciste, to je tek posebna prica, to vise ne znam ni sa kim da pricam. To sam prosto zacrtao, pogotovu sto ce biti tu dosta komponenti koje ima RGB lighting, ne moram one trake, to nije nuzno. Moram videti da li neko zna razliku izmedju RGB i aRGB...
 
Sapphire Pulse definitivno, nikako MSI 5700xt, jer imaju ili su imali(nemam info da su popravili) problema sa termalnom trakom na kartama(skrtarili slepci, a to kosta 1e), pa se karte greju vise nego sto bi trebalo.
Sto se ploce tice, Juro je u pravu, MSI ili neki Asus b450 TUF, vise nego dovoljno za 3600.
Napajanje mora bolje, e sad sta je best buy do nekih 8-9k, to vec ne znam.
 
Poslednja izmena:
MSI Gaming Z je dobar. Evoke je bio problematičan model.
Sapphire Pulse i Red Dragon su moj izbor, Red Devil i Nitro su aždaje ali su i ogromne karte.

Za SSD bih uzeo Kingston A2000, jeftin i dobar. Igre na HDD će se samo učitavati sporije u poređenju sa SSD, to je sve.

Napajanje: Seasonic Focus GX.
 
Poslednja izmena:
Sapphire Pulse definitivno, nikako MSI 5700xt, jer imaju ili su imali(nemam info da su popravili) problema sa termalnom trakom na kartama(skrtarili slepci, a to kosta 1e), pa se karte greju vise nego sto bi trebalo.
Sto se ploce tice, Juro je u pravu, MSI ili neki Asus b450 TUF, vise nego dovoljno za 3600.
Napajanje mora bolje, e sad sta je best buy do nekih 8-9k, to vec ne znam.

Video sam da su odlicno ocenjene i da su ispred MSI-a, model Mech je imao problema sa tim trakama, svako ko je uzimao je maltene bio osudjen na otvaranje. A i dalje su mi nekako dragi sto se tice nekih drugih komponenti, nisam jos odustao od njih. Za plocu zbog toga sto ne bih hteo da menjam na duze i da imam nesto na cemu moze i buduci build, iz tog razloga X570, ima taj pristojan model MSI Gaming Edge, a nije strasna cena. Napajanje kao sto je predlozio Jurodivi, Seasonic recimo...
 
MSI Gaming Z je dobar. Evoke je bio problematičan model.
Sapphire Pulse i Red Dragon su moj izbor, Red Devil i Nitro su aždaje ali su i ogromne karte.

Za SSD bih uzeo Kingston A2000, jeftin i dobar. Igre na HDD će se samo učitavati sporije u poređenju sa SSD, to je sve.

Napajanje: Seasonic Focus GX.

Gledam ako mogu da nadjem Red Devil (samo zbog naziva me odbija ^^) ili Nitro+ po nekim jeftinijim cenama sad oko praznika ili posle "NV". Ukoliko tako nesto ne iskoci onda verovatno neku od ovih sa 2 venta.

Mogao bih onda taj ako kazes da je zaista pouzdan, jer M2 svakako zelim. Msm da strpljenja malo nece biti problem kada je HDD, tako da bi tu mogao neki WD od 3TB-a ili neka Toshiba, valjda su i dalje pouzdani...

Za napajanje svakako sam mislio Seasonic i taj Focus sam cuo da je zaista dobar. Kuciste sam 90% odabrao, samo se dvoumim izmedju estetike... Thermaltake (iako su strasno ispljuvani od ranije) Commander C serija, model 32 ili 33. Ima sve sto mi treba cak i za ove vece karte msm da sasvim dovoljno prostora ima. Da sljasti kao Sabacki vasar, za mene dovoljno. Pomogli ste mi veoma sa savetima, tako da, barem znam u kom smeru da idem. Samo da pocnem da uzimam i da sklapam. :party:cheers
 
Nazad
Vrh Dno