Šta je novo?

Tiha tastatura do 30e?

polarnimeda

Poštovan
Učlanjen(a)
20.10.2018
Poruke
130
Poena
80
Naslov teme maltene sve govori. Treba mi tastatura na kojoj je najbitnije da bude sto tisa, pa onda i da bude solidna za kucanje, da joj se ne raspada space ko sto ume, po mogucstvu srpska, mada i ne mora. ne znam dal ima nesto tako a da nije niskoprofilno (vidim da su gotovo sve koje su tihe istovremeno i niskoprofilne)? ako su sve niskoprofilne, onda nema druge. :)
anti-ghosting ya po koji gejm bi bio plus.
sve do 3.500 rsd recimo, pa ako neko iz iskustva moze da pomogne.
 
Dobra je ova Redragon Karura K502. Samo da ima bežična verzija.
 
Sinoc je i meni to palo na pamet, veoma moguce da ce tako i biti. :)
Danas probao k220, ali su bas zbijeni tasteri, ne svidja mi se onaj donji red, nema sanse da stisnes strelicu ka gore, a da ne zakacis shift. A i oni poklopci baterija, bzvz boje, nema crne...
E, sad opet u radnji vidim combo mk270, nije mala i nije bas tiha, ali je bezicna, pa mogu da sklonim ako mi smeta, jos ako montiram monitor na zid nece biti problem, a plus je i mis m185, on sam je oko 1900din, a cena ovoga je 3600... U nekim radnjama je sama tastatura po toj ceni.
Sto vise razmatram, sve manje imam pojma sta hocu...:D
 
Poslednja izmena:
Sinoc je i meni to palo na pamet, veoma moguce da ce tako i biti. :)
Danas probao k220, ali su bas zbijeni tasteri, ne svidja mi se onaj donji red, nema sanse da stisnes strelicu ka gore, a da ne zakacis shift. A i oni poklopci baterija, bzvz boje, nema crne...
E, sad opet u radnji vidim combo mk270, nije mala i nije bas tiha, ali je bezicna, pa mogu da sklonim ako mi smeta, jos ako montiram monitor na zid nece biti problem, a plus je i mis m185, on sam je oko 1900din, a cena ovoga je 3600... U nekim radnjama je sama tastatura po toj ceni.
Sto vise razmatram, sve manje imam pojma sta hocu...:D
Uzeo sam MK270 pre nekih mesec dana.
Jeste best buy, uz jedno ali.
Miš je baš mali, skoro kao neki minimalni modeli što se nose uz laptop. Za žensku osobu OK, ali već za prosečnog muškarca sa prosečnim šakama ne bih ga preporučio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Akcenat je na tastaturi, a mis je dobrodosao...:)
Ja inace i koristim m185 uz laptop vec godinama, jeste mali, ali sam se navikao. Vec odavno srednji klik odradi svaki treci put, to im je mana...:D
Vidim da se uz sve combo opcije ne dobija Unifying receiver, vec obican prijemnik koji moze da se koristi samo za uredjaje iz paketa, verovatno... Ne znam da li taj mis moze da se nakaci na drugi receiver?! Dok uz samu tastaturu k270 ide unifying.
 
Da li se svima tastatura K270 uvija malo na sredini prilikom kucanja? Kao da je sredina malo izdignuta kada stoji na ravnoj povrsini, stolu. Srednje gumene nozice ne dodiruju povrsinu za oko 2mm. Sva je plasticna, i uvija se, to znam, a da li je kod svake ovako?
Mozda i legne vremenom...:D
 
Izgleda da i to uvijanje zavisi od primerka do primerka, menjao sam tastaturu, ustvari to je combo, zbog misa koji je nekada otkucavao dvoklik umesto jednog klika i kod ove druge je to "uvijanje" dooosta manje.
Inace set je MK295, kao MK270, samo "Silent"...
 
Da reaktiviram osnovno pitanje teme

Koja je najjeftinija tiha tastatura na tržištu trentno?
Žična verzija, full size, sa numpadom.

Koga bude zanimala mala tastura zgodnog formata za prenos moze da pogleda ovaj Gembird UM 104. Meni je u principu OK, čak sam se negde i navikao na ideju da su home i end skroz gore a ne u sredini.

Jedino me nervira mali backspace i pozicija desnog CTRL tastera, ko bi rekao da toliko filozofije može da bude oko ergonomije nečega tako običnog :d
127778.jpg
 
po meni ona a4tech natural ergonomic je minimum ispod kojeg ne treba ići.mana (koja može biti i vrlina) je što je koliko znam ps2 samo,nema usb verzije i ne dobija se adapter uz nju.

ako je to skupo,ima buljuk lenovo membranskih po oglasima za 200din,mana je donekle klanki oblik,nije šampion tišine (ali nije preglasna) i što je neretko de/skandinavski raspored.meni lično ne smeta,odavno sam navikao ali znam buljuk ljudi koji su čak i isključivi po pitanju rasporeda...a4tech ima i sa us i yu.
 
update: kupio redragon karura 2, probao minut i vracam ga sutra u radnju.

levi shift je glasniji nego na visokoprofilnoj tastaturi staroj 10 godina koja je u ono vreme bila najjeftinija sto postoji. koji poluproizod...
da je u pitanju neki taster koji se retko koristi (kao recimo desni enter, koji je takodje bucan, kao i skoro svi tasteri sto idu uz levu i desnu ivicu) pa i da izignorisem, a ovako...
bice da cu da odustanem od kupovine bilo cega dok ne budem lud da platim 50-60 evra.

logitech k280e je isto bio kandidat, ali on ima bucan spejs (ne koliko shift na karura 2), ali citam i da mu se slova skinu posle nekoliko meseci.

prosto ne mogu da verujem da za 3.000 ne postoji tiha tastatura. jer ova to nije. ovo je tastature sa vecinom tihih tastera, i nekoliko bucnih, sto mi nista ne znaci. dzabe tiho, tiho, kada pukna na svakih par sekundi. totalno obesmisljava sve. igracka.

Ja koristim ovu tastaturu (reddragon karura) godinama i prilicno je tiha prilikom kucanja.Meni i prilicno lepa.
 
Nazad
Vrh Dno