Šta je novo?

Tiha tastatura do 30e?

polarnimeda

Poštovan
Učlanjen(a)
20.10.2018
Poruke
130
Poena
80
Naslov teme maltene sve govori. Treba mi tastatura na kojoj je najbitnije da bude sto tisa, pa onda i da bude solidna za kucanje, da joj se ne raspada space ko sto ume, po mogucstvu srpska, mada i ne mora. ne znam dal ima nesto tako a da nije niskoprofilno (vidim da su gotovo sve koje su tihe istovremeno i niskoprofilne)? ako su sve niskoprofilne, onda nema druge. :)
anti-ghosting ya po koji gejm bi bio plus.
sve do 3.500 rsd recimo, pa ako neko iz iskustva moze da pomogne.
 
Meni je trebala niskoprofilna a da ima pozadinsko osvetljenje pa sam nedavno kupio Redragon Karura 2.

Srednje je tiha, malo bučnija od onih koje tražiš.
 
Meni je trebala niskoprofilna a da ima pozadinsko osvetljenje pa sam nedavno kupio Redragon Karura 2.

Srednje je tiha, malo bučnija od onih koje tražiš.

kakva je ovako? da znas da sam se dvoumio izmedju nje i nekog logitech-a koji ima prebucan spejs, pa sam ga precrtao. :)
karuru vode kao dosta tihu, ne ocekujem ja besumnost (nit je moguca :)). jesu joj svi tasteri jednako bucni? jel nije spejs jadan onako da se klacka?
ne znam dal ce hteti da mi daju da je "probam" u radnji, zato pitam.

jel ok za kucanje? nije od neke jeftine sugave plastike, deluje pouzdano?
 
Poslednja izmena:
Naš bech ima review:

 
Naš bech ima review:



hehe, zbog ovog videa sam i ubacio karuru u dvoumljenje sa logitechom. :D

istrazio sam ja malo pre nego sto sam otvorio temu. :) hvala svakako!

e i da, taman da pitam... da li su funkcijski tasteri po defaultu f1, f2.... ili su po defaultu multimedijski?
tipa, dal ce i dalje raditi alt+f4, ili cu morati da radim alt+fn+f4? :O
 
Poslednja izmena:
Srednja je, dobro je što ima osvetljenje i to dosta znači po noći, mana je što ne mogu da se naviknem tako brzo pošto sam prešao sa laptop tastature koja je dosta tiša i kod koje su zbijeni tasteri. Po noći kada kucam primeti se ta buka koju stvara, po danu i ne toliko.

Ne mogu da pružim mnogo informacija pošto što sam pre ove koristio laptop tastaturu oko 7 godina pa je prelazak neobičan, da sam prešao sa neke desktop lako bih napravio poređenje, da te ne ubeđujem pa da se razočaraš (kupiš pa kažeš ovo ne vredi ni 1.000 dinara, šta ste mi to preporučili).
 
e i da, taman da pitam... da li su funkcijski tasteri po defaultu f1, f2.... ili su po defaultu multimedijski?
tipa, dal ce i dalje raditi alt+f4, ili cu morati da radim alt+fn+f4? :O

Shift + Delete radi posao, ne treba Fn :)
 
Shift + Delete radi posao, ne treba Fn :)

haha pa dobro to je samo primer. ima tu i drugih precica, ctrl+f5 za hard refresh, f5 i f9 za save i load u igrama itd.

a nema frke za sve sto kazes, samo prikupljam informacije, kao i po drugim komentarima sa neta. :) uostalom, uglavnom sve moze da se vrati.

probacu ja to vec na licu mesta da vidim kako zvuci, mada u ovom rangu ovu su pominjalu kao jednu od najtisih. :O bas si me iznenadio. :D hvalaaa!
 
Ako se odlucis za redragon, obavezno je probaj negde. Ja sam je uzeo i mnkgo mi je čudna za kucanje, nekako su tvrdi tasteri i zapinju, ne mogu da se naviknem, na poslu imam običnu logitech k120 i mnogo je bolja

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako se odlucis za redragon, obavezno je probaj negde. Ja sam je uzeo i mnkgo mi je čudna za kucanje, nekako su tvrdi tasteri i zapinju, ne mogu da se naviknem, na poslu imam običnu logitech k120 i mnogo je bolja

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

bas ovaj karura 2 model si uzeo?

probacu, mada treba nekad tastaturama i vreme da se razrade,a dok ne sednem da kucam par sati tesko da cu moci da znam. oh well, ne kupujem kucu. :)
 
Sad vidim da pise kurara 2, mozda je moja kurara, uzeo sam prosle godine. Svakako je probaj. A nije da nisam koristio tastature sa plitkim tasterima, pre nje sam imao genius i220 i bila mi je bolja. Ova jedino što ima osvetljenje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sad vidim da pise kurara 2, mozda je moja kurara, uzeo sam prosle godine. Svakako je probaj. A nije da nisam koristio tastature sa plitkim tasterima, pre nje sam imao genius i220 i bila mi je bolja. Ova jedino što ima osvetljenje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

nista, videcu ovih dana po radnjama.
steta za taj logi k280e, savrsenstvo minus spejs. :/ hvala svima jos jednom i naravno, ako iko ima jos kakvu sugestiju... ;)
 
update: kupio redragon karura 2, probao minut i vracam ga sutra u radnju.

levi shift je glasniji nego na visokoprofilnoj tastaturi staroj 10 godina koja je u ono vreme bila najjeftinija sto postoji. koji poluproizod...
da je u pitanju neki taster koji se retko koristi (kao recimo desni enter, koji je takodje bucan, kao i skoro svi tasteri sto idu uz levu i desnu ivicu) pa i da izignorisem, a ovako...
bice da cu da odustanem od kupovine bilo cega dok ne budem lud da platim 50-60 evra.

logitech k280e je isto bio kandidat, ali on ima bucan spejs (ne koliko shift na karura 2), ali citam i da mu se slova skinu posle nekoliko meseci.

prosto ne mogu da verujem da za 3.000 ne postoji tiha tastatura. jer ova to nije. ovo je tastature sa vecinom tihih tastera, i nekoliko bucnih, sto mi nista ne znaci. dzabe tiho, tiho, kada pukna na svakih par sekundi. totalno obesmisljava sve. igracka.
 
Poslednja izmena:
edit: Skinuo sam dugme i ispod njega stavio parcence materjala i sada je mnogo bolje, mislim da vise shift i nije najglasniji taster. Tuzno je sto sam mogao da ucinim tastaturu boljom na tako"divljacki" nacin, ali eto. Vratio bih je da nisam gotovo siguran da biih imao slicnih problema i sa drugim tasterima, ovako mozda i necu.
Sada jedino da se naviknem na klizavost i plitkocu tastera i to je valjda to.
 
Čestitke na kupovini.

1. Na koju si foru uspeo da skineš dugme?

2. Da sam nezadovoljan kao ti vratio bih je, ali problem je šta posle nje uzeti jer je mali budžet u pitanju.
 
Čestitke na kupovini.

1. Na koju si foru uspeo da skineš dugme?

2. Da sam nezadovoljan kao ti vratio bih je, ali problem je šta posle nje uzeti jer je mali budžet u pitanju.

pa srafcigerom lagano zdesna, pa poluga...

ali na kraju sam ipak vratio jer spejs ne radi celom duzinom, samo po sredini i oko nje. :mad:

uzeo logitech k280e za 600 din manje. nema osvetljenje, ali mi ono i ne treba toliko jer kada kucam radi backlight iza tv-a u ulozi monitora, a za igre i filmove mi i ne treba da gledam tastaturu.

sveukupno mnogo bolje iskustvo, svi tasteri su isti, kvalitetniji, jednomerno reaguju na pritisak i veoma su tihi, s tim sto je ovde spejs malo glasniji od ostalih, ako se pritiska naglo. jeste glupo malo, jer dzabe svi tihi tasteri kada taj esencijalni nije kao i oni. propustena prilika da se dobije super tiha tastatura. ali ok, nije strasno, verovatno i nije nesto glasnija od redragona.

mada i ovo se da resiti, posto prakticno samo klapce plastika od spejsa, makar ga i ne pritisnuo vec sam tapnuo.
moze na ruznij nacin i bez vadjenja da se resi, ugurivanjem necega sa gornje ili donje strane spejsa, a moze i elegantnije, ali sa vadjenjem. onda ide podmazivanje onog metalcica oko kojeg se spejs i klati, samo sto tu drugu varijantu verovatno necu na novoj tastaturi. nisam video da ima tutorijala na netu za niskoprofilni spejs, a da nije laptop, pa se ne bih igrao. a mozda nista i ne treba. :)

zadovoljan sam, sve u svemu, pogotovo kad vidim da ovu tastaturu negde prodaju i do preko 7.000 (na britanskom amazonu je 50 funti). istina, ima ih i za 15 u americi, jer je prakticno model bez originalne kutije koji se vise izgleda ne pravi, pa dok ima zaliha. :)
 
Poslednja izmena:
Najtiša tastatura koju sam imao je bila Microsoft Comfort Curve 2000. Membranska, ne mehanička, sa niskim hodom tastera, ubedjivo najtiša koju sam probao. Nedostaje mi, ne proizvode se više, definitivno bih opet kupio, (meni) odličan osećaj pri kucanju. Ima polovnih po KP ali sve sa nemačkim rasporedom...
 
Najtiša tastatura koju sam imao je bila Microsoft Comfort Curve 2000. Membranska, ne mehanička, sa niskim hodom tastera, ubedjivo najtiša koju sam probao. Nedostaje mi, ne proizvode se više, definitivno bih opet kupio, (meni) odličan osećaj pri kucanju. Ima polovnih po KP ali sve sa nemačkim rasporedom...

hehe, za 140 dolara bih od tastature ocekivao da peva karaoke.

ova je savrsena, samo da je spejs trunku tisi. ne smeta, ali je steta jer umesto da tastatra bude super tiha, zbog njega je "samo" tiha. mada moze biti da sam i ja navikao da lupam jako po visokoprofilnim tasterima (prosto jer su visoki) i da ima i toga. :)

videcemo kako ce se pokazati, citao sam da joj se slova brisu brzo.
 
update: skinuo sam spejs i podmazao ga sa malo masinske masti (oba kraja, odnsono spoja metalnog stapica sa samim tasterom). :)
shvatio sam da je glavni problem bio sto spejs klapce bez i da se stvarno pritisne taster, pogledao malo po netu, i eto. sada mi se cini da nije nista bucniji od backspace-a ili ctrl-a, sto je dovoljno tiho da budem skroz zadovoljan. :D

cek mi se cini da je (fabricki) vec bilo malo masti na tom metalnom delu, ali samo pri kontaktu sa plocom (gde nista i nije klaptalo), ne i sa spejsom. :)

ako ikoga zanima, posto ista fora pomaze vecini obicnih tastatura, taster se skida kao i na starim tastaturama, onako najstandardnije. srafcigercic (ili nesto slicno) se zavuce strane, pa ide blag odizanje i prelazenje po donjoj strani tastera, ka suprotnom kraju. vracanje je maaalkice pipavo, ali tu vec nema sta da se pogresi i sigurno uspeva iz nekoliko pokusaja, za minut.

eto. hvala svima jos jednom. sto se mene tice to je to. :)
 
Da ne otvaram novu temu...
Takodje mi treba tiha, low profile tastatura, da obavezno ima numericki deo i da je sto manja, jer nemam bas mnogo mesta na stolu.
Gore pominjane karura 2 i logitech k280e su mi velike.
Naleteo sam na nesto ovako https://www.eponuda.com/racunari-tastature-cene/hp-pavilion-300-4ce96aa-usb-us-tastatura-cena-468639
Koliko vidim na netu, ima zamerki, jer prvi red tastera do default-u ima multimedijalnu funkciju, za F funkcije je potrebno drzanje Fn tastera i to ne moze da se promeni. Takodje, nema ni num lock taster, na jednom youtube klipu neki rus se zali da ne moze da pise brojeve u nekom dokumentu i pita kako da ukljuci num lock, kad ga nema...:D

Ima li nesto slicno ili da uzmem ovo?
 
Milan1@
Ne znam zašta ti treba tastatura, ali ako ti treba za normalnu upotrebu ne za gaming i ako je dobavljiva (mada na eponuda stoji da jeste) moj ti je savet da pogledaš K360, jeste malo skuplja ali je vrlo fina, inaš dosta komentara o njoj na it.sv.
Baterije i dalje traju prve a imam je skoro 3 god., dužine ti je laptopa 15", tasteri su malo mekši i malo se čuju ali ništa nije zbijeno a ima sve, ima je sa velikim enterom i sa malim.
Vredi je razmotriti.
 
Poslednja izmena:
Treba mi za svakodnevnu upotrebu, ne za gaming.
Zanimljiva tastatura, ali cisto sumnjam da je dobavljiva, navikao sam na US raspored i koliko vidim, nje nema nigde...
Hvala svakako!
 
Da, znam da nije velika, uporedjivao sam mere sa ovom sa koje trenutno kucam i sa laptopom.:)
Usput, dok pretrazujem, zapazio sam i Logitech K470 combo, mada mi mis ne treba, ali tastatura je mala i cena je tu kao i K360.
Razmotricu jos, ne zurim...
Ova Logitech iluminated mi je velika , a i ne bih davao 10-ak hinjada za tastaturu...:D
 
Polako ne brzaj, K470 sigurno nije uporediva sa Logitech iluminated niti sa K360, pogledaj je uživo kakva je.
K470 mi deluje ravna, multimedijski tasteri su kod K360 izdvojeni, sam raspred tastera je razdvojen po sekcijama. Ako je K470 tiša i ako tasteri imaju plići hod onda je to to što tražiš. Ima i ove ''nabijene'' K230 koja je još manja.
Razmisli.
Izvinjavam se, ovo nisma izneo za K360, kad sam je kupovao i probao u prodavnici tasteri su bili meki i tihi, nakon možda nekih 5-6 dana korišćenja postali su nešto klimaviji i za nijansu bučniji (da se razumemo, nije se ništa rasklimalo ili rašljokalo, apsolutno je normalno ali mi je bilo čudno tada).Vratio sam tasturu i uzeo novac i kupio je u drugoj prodavnici i isto je bilo, tako da je to tako kako jeste. Sve u svemu jako sam zadovoljan tasturom.
 
Poslednja izmena:
@nesa07

Poslednjih 7 god koristim samo laptop, ali sada prelazim na desktop koji ce biti na veoma malom stolu(73x50cm:() i zbog toga mi je velicina bitna, nema onaj deo za tastaturu ispod. Danas sam u Gig. radnji pogledao onu HP 300 i ok je , bukvalno kao na laptopu na sta sam i navikao, a probao sam i K270 i tasteri nisu toliko bucni, kao na ovoj Genius K10(komp od klinca:)) sa koje kucam, ali je ona opet veca, tj sira, a svaki cm mi znaci, ovde pominjanih modela nije bilo...
Kontam da moram naci neki kompromis izmedju velicine, buke tastature, a opet da ne dajem mnogo novca, pa vidim sada i ovu k230 koju si predlozio, mala je, jos bezicna, mogu da je sklonim ako mi smeta, nema izdvojene multimedijske tastere, ali ok, nisam ih ni do sada imao, gledam na yt recenzijama da nije ni bucna toliko...:) Ako je uporedim sa HP, manja je, bezicna ali su tasteri malo bucniji. Nema indikatore za Caps i Num lock, to je jedna od "mana".
Jos vidim da je ima po ceni od 2690, razmisljam bas da je porucim...
 
K230 pomenu sam zbog same veličine, jeftina je i bežična, ali mi se ne sviđa kod nje što je cela >>zbijena<<! Sve ostale tastature kako sam primetio imaju ram tj, tasteri su uvučeni, kod K230 tasteru su na samoj ivic dole, to mi se ne sviđa, meni je tu dole neki oslonac za palčeve ovde toga nema, *mjau**mjau**mjau*., uvek mora neki kompromis da se pravi. Izanaliziraj svoje navike i potrebe, mada i nije neka cena za bežičnu tasturu i interesantna je.
sktd13.velika.jpg
 
Nazad
Vrh Dno