Šta je novo?

blacknoise NB-BlackSilent Pro 140mm (iskustva, ili predlog za neke druge)

blackmore1911

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2017
Poruke
342
Poena
70
Pozdrav svima,

Pokušavam da se odlučim koje 140mm fanove da montiram na Phobya G-Changer v.2 280/60mm radijator, pa su mi ovi fanovi zapali za oko. Ima li ko iskustava sa njima, sa obzirom da su njihovi ventilatori iz eLoop serije poznati po kvalitetu kao pandan Noctua ventilatorima?
 
Eloop ventovi su jako razliciti od svih Noctua ventova :) Jedino sto ih vezuje je kvalitet.
Sto se tice 140-ki. EK Vardar 140, Corsair ML140 ili 140mm Eloop-ovi su ti moj predlog.
 
Eloop ventovi su jako razliciti od svih Noctua ventova :) Jedino sto ih vezuje je kvalitet.
Sto se tice 140-ki. EK Vardar 140, Corsair ML140 ili 140mm Eloop-ovi su ti moj predlog.

Da da, upoznat sam da se dosta razlikuju, samo sam ih poredio kao brend sa Noctuom kada je kvalitet u pitanju. Meni su eLoop fanovi bili prva opcija za case fanove, mada sam kasnije odustao od njih pa sada jurim samo rad fanove.
Ono što je meni bitno je da mogu da ohlade ovaj radijator na nekom normalnom rpm-u na kom neće biti preglasni. Estetika samih ventova nije toliko važna jer će radijator biti montiran na gornjoj stranici kućišta, a ventovi iznad njega u pull konfiguraciji, tj. uvlačiće svež vazduh odozgo i "upucavati" ga kroz radijator.

Corsair ML140 je solidan izbor, ali mislim da je nepotrebno bacanje novca za njih, sa obzirom da se plaća RGB koji se neće videti od samog radijatora, pritom sam čuo da umeju da budu bučni, a to ne znam koliko je tačno. Mada, kako su planirani case fanovi LL120 koji bi bili povezani na Lighting Node, ML140 bi bili odlični što se integracije u isti ekosistem tiče, mada idalje stoji to da se RGB funkcionalnost maltene neće koristiti ako se odlučim za ML140, tako da mislim da je bolje uložiti istu svotu novca na neke, možda, kvalitetnije fanove.

Za EK Vardar sam čuo samo reči hvale što se performansi tiče, ali ne i što se tiče buke. Doduše, ovo je važilo za 120mm varijante.

Vidim da ljudi preporučuju i Actic BioniX fanove, oni su drastično jeftiniji od BlackSilent Pro i eLoop ventova. Sa obzirom da uzimam samo 2 140mm venta, nije mi problem da izdvojim novac za eLoop, ako je stvarno najbolja opcija.
 
Poslednja izmena:
Nikako eLoop ako ce raditi u pull modu. Znaci to zaboravi :)
eLoopovi iskljucivo rade u push kako treba.

Corsair ML mogu biti samo bucni od ljudi koji su dovoljno nenormalni da ih stave na DC control. Zbog magnetic levitation lezaja neophodan je napon od 12V i iskljucivo PWM kontrola, nikako smanjivanje napona.
Imas Twin pack koji nema RGB i koji je drasticno jeftiniji. Ja samo twinpackove uzimam :)


Pazi evo ti merenje buka/perf testirano bas na radijatoru. Pa sam odluci.
FoO8sMEl.jpg
u4WahUYl.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobro da sam naglasio da je pull režim :)

Ako nije problem da mi proslediš link ka tom twinpack-u na private, jer ga na komšijskom sajtu ne vidim (vidim samo RGB a poprilično je skup).

ML140 se nameću kao logičan izbor po svemu sudeći, ili EK Vardar :)
Svakako moram poručivati stvari sa EKWB-a tako da i Vardari dolaze u opticaj, samo da pokušam da ne prekoračim 50evra, ali to teško da će moći koliko vidim.

Pretpostavljam da si mislio na EK-Vardar EVO 140ER? Vidim da je beli na nekom sale-u, lepo bi čučnula 2 komada da razbiju monotoniju :)
 
Poslednja izmena:
Dobro da sam naglasio da je pull režim :)

Ako nije problem da mi proslediš link ka tom twinpack-u na private, jer ga na komšijskom sajtu ne vidim (vidim samo RGB a poprilično je skup).

ML140 se nameću kao logičan izbor po svemu sudeći, ili EK Vardar :)
Svakako moram poručivati stvari sa EKWB-a tako da i Vardari dolaze u opticaj, samo da pokušam da ne prekoračim 50evra, ali to teško da će moći koliko vidim.

Pretpostavljam da si mislio na EK-Vardar EVO 140ER? Vidim da je beli na nekom sale-u, lepo bi čučnula 2 komada da razbiju monotoniju :)

Nemoj se opterecivati carinom, PDV je mnogo veca suma nego carina. I ako porucujes, trazi da ti salju regularnom postom, a ne DHL-om. Jer nas domaci DHL je umobolan :D
Da, 140ER je najbolji izbor jer je ER (extended range) pa ide od 500 RPM pa nadalje.

https://geizhals.de/corsair-ml-seri...ic-levitation-fan-co-9050044-ww-a1474195.html
 
Nemoj se opterecivati carinom, PDV je mnogo veca suma nego carina. I ako porucujes, trazi da ti salju regularnom postom, a ne DHL-om. Jer nas domaci DHL je umobolan :D
Da, 140ER je najbolji izbor jer je ER (extended range) pa ide od 500 RPM pa nadalje.

https://geizhals.de/corsair-ml-seri...ic-levitation-fan-co-9050044-ww-a1474195.html

Domaći DHL je blago oboleo, već sam imao "fina" iskustva sa njima, a pogotovu sa njihovom cenom, tako da njih ni pod razno.
Što se geizhals.de-a tiče, ova cena +20% za PDV bi bila cena venta (bez cene dostave)? Nemam previše iskustva sa naručivanjem iz inostranstva, pa mi je sve ovo velika nepoznanica.

Moraću još da vidim šta i kako, cena dostave, carina, PDV itd, ali svakako sam suzio izbor fanova. Hvala puno! :)
 
Nikako eLoop ako ce raditi u pull modu. Znaci to zaboravi :)

Izvinjavam se na doublepostu, ali me zanima da li su ovi fanovi iz naslova pogodni za pull config?
Znam da si naznačio da eLoop nije dobar, ali me interesuje da li je BlackSilent Pro pogodan za ovo?

Takođe zanima me konkretno i mišljenje za Arctic BioniX P140, sve ovo iz razloga teške nabavke gorepomenutih modela koji su već preporučeni, pa da znam, da planiram alternativu.

EK Vardar bi bio idealan da shipping nije veći od cene samog venta...
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na doublepostu, ali me zanima da li su ovi fanovi iz naslova pogodni za pull config?
Znam da si naznačio da eLoop nije dobar, ali me interesuje da li je BlackSilent Pro pogodan za ovo?

Takođe zanima me konkretno i mišljenje za Arctic BioniX P140, sve ovo iz razloga teške nabavke gorepomenutih modela koji su već preporučeni, pa da znam, da planiram alternativu.

EK Vardar bi bio idealan da shipping nije veći od cene samog venta...

Koliko znam, samo eLoopovi imaju problem sa pull modom zbog lopatica koje izlaze van okvira malo. Nisam cuo da jos neki vent takodje ima to.

Nisam nikad koristio Arctic ventove, tako da ne mogu da ti pomognem tu. Sto se tice blacksilent Pro ventova, nisu na nivou perf/noise ovih gorepomenutih.
 
Koliko znam, samo eLoopovi imaju problem sa pull modom zbog lopatica koje izlaze van okvira malo. Nisam cuo da jos neki vent takodje ima to.

Nisam nikad koristio Arctic ventove, tako da ne mogu da ti pomognem tu. Sto se tice blacksilent Pro ventova, nisu na nivou perf/noise ovih gorepomenutih.

Problem je što ML140 single color fan mogu nabaviti po ceni od 35e po komadu, što je suluda cena. Klasična verzija bez LED-a nije dostupna. :crash:
Problem sa EK Vardarima sam već naveo.

Ne znam šta bi još bila alternativa, videh na nekom forumu da ljudi preporučuju i Phanteks fanove, ali u to nisam toliko upućen.
Recimo da je budžet 20-25e po ventu, uzeo bih preko komšija sa severa, najlakše bi mi bilo tako (30e je plafon što bih dao za vent).

Što se blacksilent Pro fanova tiče, oni neće hladiti ne znam koji ekstremni rig, bitno mi je samo da rade na prihvatljivom rpm-u i da ne budu previše bučni, stepen-2 gore/dole meni ništa ne znači, prioritet mi je buka. (hladiće OC-ovan i delidovan 7700K, ako je ta informacija do nekog značaja).

##off
A u ostalim vestima, da ne pominjem što 19/13mm clear/white soft tubing ne mogu naći apsolutno nigde...:wall:
 
Poslednja izmena:
Uzmi onda Noctua A14-ice :)
 
Uzmi onda Noctua A14-ice :)

Tačno će mi doći glave ta kombinacija boja, mogli bi konačno da se sete da naprave black varijantu.
Vidim ja da ću ih markerom bojiti u crno, pošto se fanovi vide iz profila kad se montiraju na radijator :)
 
Tačno će mi doći glave ta kombinacija boja, mogli bi konačno da se sete da naprave black varijantu.
Vidim ja da ću ih markerom bojiti u crno, pošto se fanovi vide iz profila kad se montiraju na radijator :)

A14 IPPC, industrial serija je crna :)
 
Uzimajuci u obzir, potrebe, ukus i estetiku i cenu koju trazis, ne uzimaj Nista od navedenog, iskljucivo Arctic Cooling P14 PWM PST, value paket od 5 komada. Jeftino, a bices prezadovoljan. (Odnos performansi buke je jedino iza nove sterrox A25 noctue, a Arctic nudi i 140mm verziju = savrsenstvo).


@Erik011 koji si tu utisci prvi za novi Cooler Master ventilator sto izgleda kao hibrid sterrox noctue i povezanih lopatica ko eloop ventilatori ?

https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/case-fan/masterfan-sf120m/
 
Poslednja izmena:
A14 IPPC, industrial serija je crna :)
Jeste, ali je takoše i 38 evra komad, to je stvarno daleko više nego što mogu da izdvojim trenutno za to, iako su i oni meni pali na pamet u jednom trenutku.

Uzimajuci u obzir, potrebe, ukus i estetiku i cenu koju trazis, ne uzimaj Nista od navedenog, iskljucivo Arctic Cooling P14 PWM PST, value paket od 5 komada. Jeftino, a bices prezadovoljan. (Odnos performansi buke je jedino iza nove sterrox A25 noctue, a Arctic nudi i 140mm verziju = savrsenstvo).

@Erik011 koji si tu utisci prvi za novi Cooler Master ventilator sto izgleda kao hibrid sterrox noctue i povezanih lopatica ko eloop ventilatori ?

https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/case-fan/masterfan-sf120m/
Mene su baš i zanimali reviewovi tog BioniX ventilatora, znače mi informacije iz prve ruke.
CM mi ne uliva poverenje, mada moram da priznam da izgleda jako lepo.
 
CORSAIR ML140 140mm Premium Magnetic Levitation Fan - Twin Pack

Nađoh za 40e :)
 
@Erik011 CM ima dar za to sa ventilatorima i vazdusnim kulerima, pravi dar :)

@bizzardo nisam uopste mislio na bionix, nego obicne crne Arctic, konstrukcija bionix-a ima bas flex-a, i mislim da bi pravili problem u push konfiguraciji za radijatore, al nije bitno sad imas Corsair xD
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na predlozima, odluka je pala na Corsair ML140 :)
 
Nazad
Vrh Dno