Šta je novo?

Biblioteka

srdjan777

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2004
Poruke
382
Poena
320
Drugari,
pokušavamo da otvorimo biblioteku i čitaonicu za naše ljude u Beču. Sakupili smo pozamašan broj knjiga na srpskom jeziku, dobili prostor i sada sledi katalogizacija i sređivanje.
Elem, treba nam predlog kako da digitalno održavamo tu biblioteku, dakle koji program da koristimo (upisivanje kad je i kome izdata knjiga, lista članova itd.) kao i kako da to povežemo na sajt (sajt nam je joomla)?

Hvala unapred na predlozima!
Srđan

Poslato sa ONEPLUS 5T
 
Prvi savet je da vam sajt ne bude radjen u Joomla-i
 
Prvi savet je da vam sajt ne bude radjen u Joomla-i
Sajt Društva već postoji i on je u joomli, pa sam mislio da dodamo rubriku biblioteka / čitaonica. Mada nije problem da bude neki drugi cms ili čist html, bootstrap... Šta je predlog?

Poslato sa ONEPLUS 5T
 
Sve jedno ti je, mogu i preko hosting servera da ti upadnu na sajt ako se baš namerače na vas.

Radi redovno backup i update Joomle i trebalo bi da bude i to dovoljno. Podrazumeva se da nemaš instalirano više od par proverenih ekstenzija za Joomla koje se takođe redovno ažuriraju. Zaboravio sam koje su bile dobe ekstenzije za zaštitu ali ne bi bilo loše da imaš two factor auth ekstenziju i da sakriješ putanju do admin strane nekim Token Based Authentication. Takođe, trebalo bi da izmestiš i .htaccess fajl iz root foldera i da u njemu ispišeš Rewrite (zaboravio sam kako, potraži na Google-u, ima objašnjeno kako i zašto).
 
Nazad
Vrh Dno