Šta je novo?

Kuciste za gejming masinu

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,128
Poena
1,205
Sin me gnjavi da uzmemo neko kuciste koje dobro hladi, nesto na fazon mog SilverStone RV03 tj mera nije bitna.
Budzet neogranicen, ako imate nesto da predlozite dobro doslo je jer uopste nisam u tim vodama vise...
 
Phanteks P400A obicno crno + paket od 5 komada Arctic Cooling P12 PWM PST, ili 2x2 komada Corsair ML120 RGB/LED (mada i bela verzija sa drugim ventilatorima je odlican izbor).

Phanteks P600S sa skinutim prednjim panelom i prebacenim svim stock ventilatorima napred je cool opcija isto.

Corsair iCue 220T RGB i Corsair iCue 465X RGB su takodje odlican izbor, i stock ventilatori su sasvim dovoljni kao za P600S iznad (plus dolaze sa ARGB ventilatorima i plus ima bela verzija)


U Domacinskim radnjama najbolje provetreno je Cooler Master NR600 (sa 5xArctic P12 PWM PST), Cooler Master h500P (jedna dolazi sa 2 vrste prednjih panela, druga samo sa mesh, samo da ima mesh generalno je odlican izbor).
 
Poslednja izmena:
Hvala na predlozima. Ne bih nista prebacivao, cackao, hocemo out of box resenje.
Corsair deluju zanimljivo

...A3...
 
U tom slucaju, neki od 4 Corsair-a koja navedoh je najbolji izbor sto se tice provretrenosti i out-of-box performansi, ali nemoj da izostavis Phanteks P600S, u stock varijanti dolazi sa 2 napred, 1 pozadi, i to je ok sa skinutom prednjom stranom, koja je fabricka napravljena da se delimicno ili potpuno skida bez maltretiranja.

Pogotovo sto su u pitanju kvalitetni veci 140mm ventilatori, 2x140mm adekvatna ventilatora guraju isto vazduha ko 3x120mm adekvatna.

Corsair rade veoma dobro bez skidanja prednje strane*

U svakom slucaju za bilo koji izbor obavezno skini jos jedan dodatni PCI-Express lim pozadi iznad graficke, i jos 1-2 ispod graficke (+ na one potrebne da se graficka uglavi), da bi graficka mogla da dise i izbaci toplotu napolje.
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju za bilo koji izbor obavezno skini jos jedan dodatni PCI-Express lim pozadi iznad graficke, i jos 1-2 ispod graficke (+ na one potrebne da se graficka uglavi), da bi graficka mogla da dise i izbaci toplotu napolje.

Da li je ovo realno ?
Da navedena kucista imaju tako lose strujanje vazduha ?
 
Da li je ovo realno ?
Da navedena kucista imaju tako lose strujanje vazduha ?
Svako klasicno kuciste ima problem toplotnog dzepa kod graficke, zato sam uzeo Raven gde je sve okrenuto 90°, gde ti skoro ni ne trebaju ventovi.
Mada kod Corsair vidim lep prostor kod gpu, zato mi je zanimljiv...
No mali odlucuje, moje je da mu prenesem predloge :)

...A3...
 
U sta spadaju klasicna kucista ?
Mislis na ova manje veličine ?

Ja imam CM Haf 912+.
Ne da nema toplotnog dzepa nego...
 
Fractal Meshify
 
Da li je ovo realno ?
Da navedena kucista imaju tako lose strujanje vazduha ?

Posto nije lako proceniti koliko su obstruktivni limovi za PCI-Express, zlatno pravilo je uvek skinuti iznad i ispod da graficka moze da dise, znaci itekako, pogotovo sa vecim potrosacima.

Evo bacite pogled na razliku u limu izmedju Corsair ICue 220T i ICue 465X, na 220T su blagi uzas, tamo nista ne izlazi, a 465X su vec odlicno fabricki izbuseni (opet, pogotovo za 160W+ potrosace, najpametnije je da se skinu limovi).

Takodje HAF 912+ je neadekvatno za bilo kakve poredjenje temperature graficke zbog otvora na levoj stranici.

P400A stock ventilatori su prilicno anemicni u odnosu na Corsair.
 
Poslednja izmena:
ICue 465X košta duplo više od P400A. Čak i da uzmeš famozni Arctic P12 5-pack i napuniš Phanteks ventilatorima, opet će da košta ohoho jeftinije od Corsaira koji će svejedno da ima slabiji airflow jer ima staklo ispred, bez obzira na otvore sa strane...
 
Sad razgledali sa sinom, najzad nasli vremena malo.
Hteo je isto kao moje SS RV03, ali nema ga nigde.
Za malo Corsair, ali mu se vise svideo SS RGB Primera za 120e.
Meni se svidja sto kad vec ima egb i ventove, ima ugradjene kontrolere i splitere za iste.
Videcemo jos posto se ne zuri...

...A3...
 
Čak i da uzmeš famozni Arctic P12 5-pack i napuniš Phanteks ventilatorima

Rece covek da nikakvo menjanje ili stavljanje drugih ventilatora ne dolazi u obzir, tako da nista od toga.

Za malo Corsair, ali mu se vise svideo SS RGB Primera za 120e.
Meni se svidja sto kad vec ima egb i ventove, ima ugradjene kontrolere i splitere za iste.

Uzimajte slobodnu Primeru isto ima odlican protok, dovoljno blizu svih iznad ovih, prednji deo je odlicno uradjen, vec u startu 3 napred ventilatora, RGB i sve to. Sve je slicno ili oko toga u odnosu na do sad navedena kucista, samo malo losiji ventilatori.
 
Poslednja izmena:
Narucena Primera, videcemo kako ce se pokazati.
Hvala na savetima

...A3...
 
Rece covek da nikakvo menjanje ili stavljanje drugih ventilatora ne dolazi u obzir, tako da nista od toga

Ne izvlači iz kontexta...to je ilustracija koliko se P400S više isplati. A i već dolazi sa 2-3 venta, zavisno od verzije.
No, gotovo je sad, čovek je već rešio...
 
Ne izvlaci nista vec postuje moje kriterijume.
Verujem da je 400 odlicno kuciste ali necu ni da pomisljam da gledam koliko i kakve ventove ima i da eventualno budzim zarad neke ustede jer ni ne zeli da stedi.
Ovako sin ima gotovo resenje te ako valja ostaje, ako ne ide nazad u paketu i nema da boli glava.

...A3...
 
Zaboravih: stiglo kuciste za par dana. Kvalitetno je, vrlo prostrano, iako nisam ljubitelj rgb ovde lepo izgleda i dobro je reseno opcijama.
Cable Management odlicno odradjen, protok vazduha kao i hladjenje iznenadjujuce dobri.
Za sada 2 mane: napajanje je dosta dalje od standardnog te bez produznih ili extra duzih kablova iako moze da se koristi i standardno, izgleda glupo kroz bocno staklo jer ide preko maticne. Bez duzih nema skrivanja.
Takodje ventovi iako odlicno hlade su poprilicno bucni, nije za ljude koji vole tisinu. Sinu ne smeta jer je uvek na sluskama.
To je to na brzaka :)

...A3...
 
Cudno, koje napajanje je u kucistu, ne bi trebalo toliko daleko da bude, pretpostavljam da je samo 8-mo pin-ski za procesor gore problem ?

To je zasto stalno preporucujem stavljanje Arctic P12/P14 PWM ventilatora nonstop :)
 
Aha, cpu kabl je problem. Nije problem, samo ruzno izgleda :)
Buka je relativna stvar, meni je bucnije od mog RV03, koji ima 180mm ventove pa i nije bas za poredjenje.
Mada u mom imam jedan P12 i on je najbucniji od svih :)

...A3...
 
Nazad
Vrh Dno