Šta je novo?

WiFi - puna brzina samo nakon restarta

kolega

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruke
543
Poena
170
Imam problem na novom PC-u. Pre neki dan sam sklopio novi PC (Giga Z390 Aorus Ultra, 9900K, 2070Super, W10 Pro) i sve funkcionise savrseno osim sto me ovaj problem sa wifijem dovodi do ludila. Naime, imam 50/8 paket i brzina na drugom PC-u koji je spojen ethernet kablom je ~46, dok je ovde nakon restarta ~41-45, sto je ok. Medjutim, tokom dana, wifi ce random da zabode na maximum 20-21MB, downloadi i na steamu i na torrentu nece preci 2.5mb, i nema sanse da ga bilo sta "ozivi" osim da restartujem PC.

Koristim WiFi sa maticne ploce sa antenom koja je dosla s njom, a wireless kartica na njoj je Intel 9560 Dual Band. Probao sam sve moguce drivere, i sada sam na 20.8 iz Jula 2018. koji evo za sada nisu napravili problem ali tek sam na njima nekih 12h.

Ovo sa restartovanjem me navodi na to da je u pitanju neki softverski problem. Ima li ko ideju sta cini? Povezivanje preko kabla mi je nemoguce, signal je pun (mts-ov ruter je u susednoj sobi na oko 8-9 metara udaljenosti). Router je ZXHN H168N. Imam povezane 2.4ghz sluske na PC.

Sta raditi? Performanse u online igrama su ok, nema laga, ali ovo sa brzinom me ubija u pojam. Da li moze biti felericna mrezna na maticnoj? Ili je ista jednostavno preslaba? Ako je tako, i preporuka za neku posebnu mreznu ce dobro doci.
 
Poslednja izmena:
Iskljuci slusalice 2 dana pa vidi da li imas smetnje.
 
Probacu i ovo, ali nije se desavalo na laptopu kada su slusalice bile tamo spojene.


Sent from my iPhone using Tapatalk


EDIT: Desilo se i bez slusalica, sad sam obrisao i ovaj drajver i ostavio onaj koji je Windows instalirao sam nakon restarta (Jul 2018, 20.50 verzija). Da vidimo kako ce se sad ponasati...
 
Evo opet, i bez slusalica, zapucana brzina na 17MB. Probam na telefonu, tamo je zakucano 43MB na Speedtestu...

Stvarno ne znam sta vise da radim osim da mozda opet reinstaliram sistem ili da kupim drugu mreznu karticu...

Probao sam da ugasim i QoS scheduler u group policy-u, nije ni to pomoglo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno