Šta je novo?

Asus VivoBook

naravno,super stvar je sto je standardni i dimenzijama i konektorom pa se lako apgrejduje,kome je do toga i ne smeta mu da ga malo oderu,cak i iz kine...dobar svetao fhd IPS na laptopu je idealna kombinacija.

edit: takodje,asus ima one splendid profile,vredi igrati se,izvuce se najcesce jos malo iz panela,pa i TN.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe zezati se sa panelima iz kine i gubiti garanciju...
Pomenuti model laptopa dolazi sa tri modela panela.

1. HD ready, ovaj treba preskočiti...
2. Full HD
3. Full HD - IPS

Mada sa IPS om nije lako naći na domaćem tržištu...
 
Moj Vivobook Pro je dosao sa IPS panelom iako nigde nije pisalo.

Imao sam srecu :D
 
Pa to je PRO. Ovde se prica o "standard" VivooBook-u. Tu je FHD ekran ali TN, koliko sam gledao spec.
 
Najjeftiniji je onaj koji se prodaje po manjoj ceni. Ja bih uzeo uvek Ryzen-a za bilo koji laptop, iako Intel ima bolju podrsku za GNU/Linux koji ja koristim.
 
Nije,naša su slova.
 
Još nije stigao, danas su poslali kurirom. Nadam se sutra da će stići, ako ne onda posle praznika.

Послато са Mi 9T
 
Stigao je Vivo i posle par dana korišćenja vrlo sam zadovoljan sa laptopm.
Trajanje baterije pri surfu može da izvuče i 8 sati rada laptopa,gledanje filmova i YT će to vreme skratiti,nisam to stigao da testiram ali sigurno preko 4 sata.
SSD je od 256Gb marke Kingston M2 i ima solidne perfomanse,takođe ima mesto za dodavanje SSD-Hard diska.Postoji particija od 3Gb na kojoj su driveri.
Ekran je FHD sa veoma malim ovirima pa je 15,4 inča spakovano u skoro 14 inčno kućište sa težinom od 1,6kg.
Tastaura i tačped su odlični,mala zamerka oznakama slova koja su na sivom laptopu slabije čitljiva,nema osvetljenja tastaure.
as-ssd-bench KINGSTON RBUSNS8 14.02.2020. 17-36-08.png

Ako nekom treba još neki info tu sam,za 49990,00 koliko trenutno košta ovo je sasvim dobra kupovina ko neće da čeka Ryzen 4000 procesore...
 
Jel se greje puno? Moze li se igrati nesto na njemu(pes,cs...)?

Послато са SM-A805F помоћу Тапатока
 
Nisam probao igre,imam desktop za igranje.Surf,YT,filmovi jedva da je mlak i vent se uopšte ne čuje i tada je temperatura procesora oko 45 stepeni.Mogu da probam neku igru mada ne znam na šta bi to ličilo na integrisanoj grafici.
Malo sam neobjektivan,ipak YT u FHD podigne temp na malo preko 50 stepeni ali ni tada ventilator nije glasan...
 
Poslednja izmena:
Ekran je TN?
Sestra ima neki slican VivoBook (zaboravio sam koji) u kom je TN ekran i zapravo nije toliko los.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koji je ekran.
 
Stigao je Vivo i posle par dana korišćenja vrlo sam zadovoljan sa laptopm.
Trajanje baterije pri surfu može da izvuče i 8 sati rada laptopa,gledanje filmova i YT će to vreme skratiti,nisam to stigao da testiram ali sigurno preko 4 sata.
SSD je od 256Gb marke Kingston M2 i ima solidne perfomanse,takođe ima mesto za dodavanje SSD-Hard diska.Postoji particija od 3Gb na kojoj su driveri.
Ekran je FHD sa veoma malim ovirima pa je 15,4 inča spakovano u skoro 14 inčno kućište sa težinom od 1,6kg.
Tastaura i tačped su odlični,mala zamerka oznakama slova koja su na sivom laptopu slabije čitljiva,nema osvetljenja tastaure.
Pogledajte prilog 281480

Ako nekom treba još neki info tu sam,za 49990,00 koliko trenutno košta ovo je sasvim dobra kupovina ko neće da čeka Ryzen 4000 procesore...

I ja cu da porucim za poklon, kao sto npisah pre neki dan. Da li je bas dva dana isporuka ili malo duze?
Uglavnom, mislim da nisi pogresio a necu ni ja pogresiti u vezi sa ovim laptopom. Samo baterija da traje duze, ali ok je,, podnosljivo. Uglavnom, nek te lepo sluzi i da uzivas.
 
onda znači da je TN,znao bi da je IPS.

Ovo je odgovor Asusa na pitanje vrste ekrana:
Nažalost, u dokumentaciji kojom raspolažemo nije precizno navedeno koji je tip ekrana ugrađen u Vaš model računara. Inače, u računare iz X512DA serije se ugrađuju dva tipa ekrana, a to su TN i AHVA (IPS ekvivalent). Ukoliko pri promeni ugla gledanja ne dolazi do drastične deformacije kolorita, tj. ukoliko boje ostaju ispravno prikazane, možete biti sigurni da je reč o AHVA panelu.

Srdačan pozdrav
ASUS Srbija tim
 
dobro ti nisu rekli da poneseš u najbliži ovlašćeni servis da rasklope i kažu ti model broj panela,naplate ti ruke pa izguglaj...slepci.
 
Nisam uspeo ništa da nađem u pretragama.
 
AIDA kaže da je u pitanju Monitor Name CMN N156HGA-EA3.E sada negde nalazim da je TN a negde IPS panel...Nisam pametan.
 
Da, to je taj panel. Hvala za link.

Послато са Mi 9T
 
Vidim temu pa rekoh da je podignem malo...Pre 10 dana kupljen X512D, Ryzen 7, 12gb RAM-a (4 zalemljeno za matičnu a 8gb dodato preko slota) , 512 SSD(nvme), Vega 10 grafika. Vidim da se polemislao oko ekrana, definitivno na našem tržištu je TN panel ne dopada mi se nešto posebno ali obzirom da su mi monitori za desktop TN varijante mogu da preživim.

Dobra stvar je da je Asus ostavio dodatni slot za 2.5'' SSD ili HDD, jedino što je potreban 10-pinski flet za povezivanje diska na ploču...video sam da se taj kit dobija u pakovanju ali ja nisam dobio...poslao sam pitanje Asus podršci, videću šta će odgovoriti.

X512 je sasvim pristojno urađen, ništa ne krcka i ono makar meni važno plastika nije mekana i ne uleže pod dodirom. Baterija je sasvim dobra..oko 6h pri web korišćenju, igrice ne igram nešto specijalno za to imam desktop. Tastatura je dobra tasteri su čvrsti, nema klimanja i dobar je odziv...malo je plići hod tastera za moj ukus.

Imao sam problem sa instalacijom drajvera...stalno su falili neki dll fajlovi, no to je rešeno. Za sad sasvim pristojan laptop...brz je u radu, podizanje i gašenje sistema je munjevito. Potpuno je nebitno da li je u stand by ili isključen isto je vreme podizanja sistema.

Za 69.999k ok laptop sa dobrim performansama...
 
Ja sam se razočarao,od pre 10ak dana pojavile se tri fleke u donjem desnom delu ekrana.Moram ga poslati na reklamaciju u servis.
Ni ja nisam dobio taj 10-pinski flet za SSD pa izgleda za naš region ne dolazi čim ga obojica nismo dobili.
I da kad se procesor optereti temperatura zna da ode i na 80 stepeni i tada je vrlo bučan.Ja sam se pokajao što sam ga kupio mada je meni to drugi računar koji ne koristim svaki dan.nosim ga na posao i kad krenem na odmor i sl.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se razočarao,od pre 10ak dana pojavile se tri fleke u donjem desnom delu ekrana.Moram ga poslati na reklamaciju u servis.

Baš bezveze...lepak je čudo! Makar ćeš dobiti drugi, samo da nije kupljen u Tehnomaniji, onda si nagrabusio :)

I meni je za posao, ne brine me nešto temperatura, radi i tako kako treba...videću kasnije kako će se pokazati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno