Šta je novo?

Xiaomi Mi band 5

Odlicna ponuda, preporuka da uzmete peticu za stvarno pola cene.
 
Sad sam i ja otvorio.
Eto mozda jos bolja ponuda na njihovom sajtu za 6.
 
Hteo bih da poklonim tetki posto ima tahikardiju pa me zanima koliko je tacan heart rate monitor da je upozori kad dodje do tahikardije i da li moze mi band 5 da se koristi bez phona posto ima neki praistorijski.

Meri on jako dobro ali ipak ne bih se igrao sa tim stvarima jer ovo je ipak samo fitnes narukvica...
 
Takodje smatram da za tako ozbiljne stvari ipak uzmes neki ozbiljniji uredjaj. Ovo vise smatram kao nesto sto ce ti informativno dati rezultat uz naravno veliku toleranciju u odstupanju od realnog stanja.
 
Ma ima ona onaj prizmin koji meri pritisak i puls. Uzeo sam joj ovaj band 5 mada je ista bila cena i band 6 ali se ovaj kao pokazao precizniji na nekim testovima na YT. Uporedjivala merenja band 5 sa prizminim i odstupanja su 1-3 otkucaja.
 
Sta se bese aktivira u Mi Fit da bi se ocitavao kvalitet sna?
 
@daki_81 ,nemamo iste aplikacije,i kod mene je zepp life,ali nemam te opcije kao kod tebe..Kona je tvoja apk?
 

Prilozi

  • IMG_20220413_234352.jpg
    IMG_20220413_234352.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20220413_234706.jpg
    IMG_20220413_234706.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 31
Da, ja imam band 6 pa nisu iste verzije apk... Uglavnom ovo štikliraj
IMG_20220414_053254.jpg
 
Једна велика замерка, док возим Шаоми тротинет, наруквица ми рачуна кораке.
Док сам на бициклу или у ауту, све је ок.
 
Juce uzmem Band 5 u Yettelu.Dodjem kuci,napunim bateriju,povezem sa telefonom preko Mi fit..posle 2-3 sata se ugasi.Pomislio da mozda nije napunilo kako treba,stavim na punjac,napunim do 95%,stavim na ruku,danas oko 11h,ugasi se..Da li je moguce da je zapao felerican primerak,ovo se ipak ne sme dogadjati?
 
Mora baterija da izgura bar 10-tak dana.
 
Imam jos jednu u kuci Mi Band 5 narukvicu,traje sigurno 13-14 dana..
Ovo svakako ne bi trebalo da se dogadja.
 
Ostavio im sad narukvicu u poslovnicu.Naveli su da je problem brzo praznjenje baterije,ne drzi ni 5-6 sati.Insistirao sam da napisu da nema ostecenja ,pa su morali rucno da napisu to.Pa sam posle insistirao da lupe pecat preko rucno pisane napomene.Da ne bude da sam ja pisao.
Salju u servis,to je procedura,iako sam uzeo novu pre 2 dana.Sad zavisim od servisa,oni sad mogu da kazu da je baterija dobra i da mi vrate Band.Posle bi opet morao da se ganjam sa njima.
Nadam se da ce uvaziti zalbu i reci da se zameni uredjaj.Navodno znacu kroz 5-6 dana,hvata vikend.
 
Momci koju apk koristite pored Zepp Life da bi mogle da se citaju pristigle poruke na Band 5?
Radilo ranije kako treba uz Notify for Mi band..Medjutim stalo prikazivanje texta poruke,i samo obavesti da je stigla.nova poruka od Vibera recimo i ime posiljaoca..
Posle probam Mi Bandage,ista situacija,samo pokaze na Mi Band da je stigla nova poruka i od koga,text poruke nista..
Ima li neko posebno podesavanje,kako ste vi podesili ako kod vas radi sve kako treba?
 
Edit:
Da li je problem sto je free apk sa GP?
Da li ima neko kupovnu apk Notify for mi band,i da radi bez problema,text poruke stize uredno na Band?
Moguce da sama free apk kad se instalira radi kako treba,tipa kao probni period i posle mora da se kupi za kompletnu uslugu,sta mislite?
 
Došlo mi da uzmem neku fitnes narukvicu, cisto da nosim onako po kuci, kad ne nosim klasican sat. Dakle, da znam koliko je sati, da mi posluzi kao budilnik i eventualno mi onaj sleep monitoring zvuci primamljivo. I to je to.

Mi Band 5 je u jednom domacem lancu sada na solidnom popustu, pa da vas pitam, je l vredi uzeti? Za 6icu sam cuo da su senzori tu i tamo sto se preciznosti tice, a 7 mi deluje kao overkill za moje potrebe.

Sta mislite? Je l ima vajde od 5ice danas?
 
Poslednja izmena:
Ima vajde, odlično i on radi posao. Samo su dosta sitnija slova zbog manjeg ekrana, najbolje pogledaj negde uživo
 
Ako je tako, odlično. Mislim, znaš kako, ispada da mu je cena na popustu ~3500, cak i da ispadne bezveze, nije neki trosak, šta znam.
 
BTW, jedno blic pitanje: kako se kotira ova 5ica naspram honor band 6? Naravno, za one potrebe koje sam gore naveo.
 
to bolje pitaj u temi o 6-ici
 
Uzeo 5icu. Super stvar, za ovo što meni treba čini se kao skroz OK izbor :) Hvala svima na javljanju.

Videćemo kako će se ponašati baterija, za sada mi je od ovih "naprednijih" funkcija upaljen samo Sleeping assistant (pod Heart rate detection)
 
Ako isključiš sve napredne funkcije, onda baterija može da traje preko 3 nedelje. Sa uključenim, 10-15 dana, zavisi od funkcija.
 
Da li je neko kupovao silikonsku narukvicu da je priblizno istog kvaliteta kao orginal?
Neki link sa Allija?
Meni stigla sa Alija sto sam kupio,medjutim nije mekan silikon.Izgleda da dosta vise plastike ima neko gume..Nije tako elasticna i kruca je u poredjenju sa orginalom..
 
Kupovao sam ja.
Takve su sve kako si opisao, ali nosim već neko vreme i ništa im ne fali sasvim je dobar kvalitet.
 
Ma moze da se nosi ali nije to taj osecaj kao sto je sa orginalnom,mekan silikon..Gde uopste ima da se kupi orginalna silikonska?Ja kupio dve (kopije) na Alliju,98 din po komadu..
 
Nazad
Vrh Dno