Šta je novo?

Xiaomi Mi band 5

Baš mi smeta jedna sitnica... Kad pokrenem šetnju i odmah potvrdim početak aktivnosti uvek su mi aktivirana sva obaveštenja (za svaki pređeni kilometar, auto pauza...) a kad prvo uđem u postavke šetnje stoji mi kako sam i podesio samo obaveštenje za puls a sve ostalo je ugašeno.
 
Da li i vama meri nocu puls na svaki minut iako ste podesili na 30 minuta?
 
Jel realno da u nekim radnjama Mi Band 5 jeftiniji skoro 2000 u odnosu na Mi Srbija radnju (ne racunajuci ovaj rodjendanski 15% popust)?
 
Meni nocu, pa cak i danju kada dremnem meri na svaki minut. Verovatno detektuje zbog mirnoce da spavam, pa meri puls zbog sna. Ne znam sta bi drugo moglo da bude.
 
Ja sam u početku (zbog baterije) držao na 30 min, pa 10 min a posle na 1 min i sad je sve uključeno što može da meri i baterija drži oko 8-9 dana tako da šteta je nemati preciznije podatke jer odlično drži.

U svakom slučaju možeš da probaš restart (ništa se ne briše)
More > Settings > Reboot
 
Stigle mi one na čičak narukvice, baš su prijatne za nošenje. Prija mi promena u odnosu na gumene.
 
Da li je moguce da se podesi da za notifikacije iz aplikacija nema vibracije, samo ekran da se upali i prikaze?

Ili moram da skinem neki dodatni app da podesim?
 
Mislim da ne može, jedino da sam u postavkama prepraviš vibraciju po želji sa opcijom "custom" i namestiš da bude što kraća.
Ja sam prepravio sms na više uzastopnih vibracija jer nisam primećivao poruke za parking...
IMG_20210317_171151.jpg

Edit:
Postoji i mogućnost da aktiviraš DND i ne stižu obaveštenja (onda ni ekran ne pokaže) ali kad uđeš u notifikacije stoji poruka
 
Poslednja izmena:
Stigla narukvica sa Alija posle 44 dana, deluje prijatnije na ruci od originalne a i lakše se podesi. Materijal upija vodu kao sunđer ali se brzo i suši...
IMG_20210318_170241.jpgIMG_20210318_170312.jpg
 
Zanimljiva spravica, evo posle 15 dana stvarno nemam neku zamerku. Sve radi kako treba. Po savetu odavde iskljucio PAI i baterija izdrzala 2 nedelje. HR na 5 min podešeno. Ako bas moram nesto da navedem onda mala zamerka na narukvicu, nije baš udobna na spavanju pa ću videti da poručim neku od ovih sto ste preporucili. Inače za sada bez propuštenog poziva, wapa, vibera, sms... sto je veliki uspeh za mene jer mi je telefon skoro pa uvek utišan :)
Ako ovo tačno meri san odnosno kvalitet sna onda moram ozbiljno da menjam neke navike :rolleyes:
 
Ja od kad imam mi band 3 pa sad naravno i mi band 5 nisam upalio zvono na telefonu. Non stop je na vibraciji i ne propuštam ništa zbog narukvice.

Mislim da prilično dobro meri san.
 
Meni ne prikazuje text sa poruka, bilo kojih. Jeste neko vreme pa evo već duže vreme neće da prikaže, samo da imam poruku. Izgleda da mi je neki fw ko zna kad to onemogućio, ništa nisam dirao u podešavanjima.
 
Probaj "reboot" a ako ne radi onda "factory reset"
 
Pre neki dan je stigao update, sačekaj ga pa možda se nešto ispravi...
IMG_20210326_135820.jpg

Ili probaj da reinstaliraš MiFit
 
Jel imas mozda neku aplikaciju pored Mi Fit? Ja sam imao slicnih problema kad sam koristio Bandage sa Fitom, probao deinstalacijom Bandagea, problemi nestali.
 
Pre neki dan je stigao update, sačekaj ga pa možda se nešto ispravi...

Ili probaj da reinstaliraš MiFit
Hvala, moj fw je 1.0.2.54, kaže da još nema novog ažuriranja. MiFit je 4.9.0, takođe nema nove verzije.
Proveravaću ovih dana.
Pre neki dan je stigao update, sačekaj ga pa možda se nešto ispravi...

Ili probaj da reinstaliraš MiFit
Hvala, upravo ažurirao, i fw i mifit :) Mogu da čitam poruke sa WA i SMS, Vajber (za sada) ne radi. Ali bar nešto.
 
Probaj da obrišeš keš iz MiFit aplikacije, pa restartuj tel i sat
 
Zasto vremenska prognoza ne moze da radi bez lokacije? Iako sam odabrao grad koji zelim, nista se ne desava. Tek sa lokacijom kada nadje grad radi bez problema.
 
Zasto vremenska prognoza ne moze da radi bez lokacije? Iako sam odabrao grad koji zelim, nista se ne desava. Tek sa lokacijom kada nadje grad radi bez problema.
Mislim da od prelaska na MIUI 12 fabrička aplikacija Weather to traži a Mi Band je vezan za nju...
 
Pošto sam nov, može li kad sam u "workout modu" da se vratim
na osnovni meni i gledam sat, poruke i sl. a da on nastavi da broji korake, metre i sl. kod npr
šetanja? Drugo, kad sam ušao u workout mod - walking, odmah mi je na početku izbacio da sam išao 5km (to sam išao autom prethodno) i nastavio da mjeri, dok je vrijeme obračunavao ispravno.
 
Kad si u nekom modu aktivnosti ne može da radi u pozadini a da se pregleda nešto drugo na satu...

Ovo drugo mi nije baš jasno, nije mi se dešavalo da u aktivnost šetnja doda kilometre (a uključeno mi je da sam prepozna aktivnosti) ali hoće da doda malo kad voziš auto dok je onako bez aktivnosti
 
Poslije sam vidio kad je u modu aktivnosti da na vrhu ima sat. To mi je trebalo, ali je toliko sitan da se skoro i ne vidi.
Prije nekoliko dana sam morao da "deaktiviram" narukvicu iz mifit da bih zakačio sinov amazfit verge. Otad mi band ne mogu da vidim u bt uređajima nigdje više, ni na jednom telefonu. Mogu da ga dodam u mifit ali, npr. u xiaomi wear ne mogu da se zakačim. Probao sam reset banda ali ne pomaže
 
Drugari pitam se da li sam pogresio sto sam pazario Amazfit 5 u odnosu na Mi band 5.
Vec neko vreme razmisljao i pazario posle mi band 3 ovaj amazfit 5.
POsto sam ga juce pazario jos uvek nisam ni isprobao ista , koja app je potrebna i moze li da se iskoriste podatci sa starog mi band 3 da budu na istom mestu ?!
Kao da ih pravi ista firma ... sto su onda razliciti modeli i kao neke razlike ima ?!
 
Koji Mod koristite u teretani? Ja podesim na "Freestyle", ali nesto mi mnogo pokaze da sagorim kalorija. Negde od 600-700,750 u zavisnosti sta se trenira na treningu od 1h i 45 min.Ne znam koliko je ovo tacno i da li ocitava Band 5 tacno potrosnju kalorija, koliko je pouzdan?
 
Nazad
Vrh Dno