Šta je novo?

Matoriji MB pro za slabiju video montazu

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Elem laptop mi treba za video montazu nista veliko videi oko 2minuta. Sada na poslu koristim Thinkpad 440S sa i5-4300u i oseti se kad krene da obradjuje video pa bih ga prodao i uzeo nesto jace. Ispada da mi bi najvise odgovarao neki stariji MB pro 15ca Retina. E sad na sta da obratim paznju doduse predpostavljam ako su vec u okej stanju onda su bubice preziveli jer su to prilicno stari laptopovi.

Noviji MB pro mi ne odgovaraju sto zbog cena sto zbog tastature.

I da planiram da menjam i komp kod kuce sa MB pro pa bi bilo dobro da bude nesto jaca masina (pre svega procesor i veci brz hard jer bih isao na dual boot sa Win7 (predpostavljam da dual boot nije problem kod nehackinstosh masina).
 
Elem laptop mi treba za video montazu nista veliko videi oko 2minuta. Sada na poslu koristim Thinkpad 440S sa i5-4300u i oseti se kad krene da obradjuje video pa bih ga prodao i uzeo nesto jace. Ispada da mi bi najvise odgovarao neki stariji MB pro 15ca Retina. E sad na sta da obratim paznju doduse predpostavljam ako su vec u okej stanju onda su bubice preziveli jer su to prilicno stari laptopovi.

Noviji MB pro mi ne odgovaraju sto zbog cena sto zbog tastature.

I da planiram da menjam i komp kod kuce sa MB pro pa bi bilo dobro da bude nesto jaca masina (pre svega procesor i veci brz hard jer bih isao na dual boot sa Win7 (predpostavljam da dual boot nije problem kod nehackinstosh masina).

Ovo je sasvim dobro rezonovanje !!!
Obrati dodatno vise na amperazu baterije nego broja ciklusa!!

Prepostavljam da su svi retina modeli su sa ssd?!
Ako nije tako, dodatna nabavka ti negine, kompjuteri bez ssd-a su prevazidjeni.
Mada zbog "tezine" projekta od 2minuta tebi nebi bilo lose ni neka 13ka.Ako se radi o cistom hobiju.
Dual boot nije problem, iako ga nikad nisam imao.
 
Dugo radim sa mekovima i ono sto ti mogu reci jeste samo da izbegavas laptopove sa AMD HD5xxx i 6xxx grafickim. 50% ih ne radi, a onih 50% sto radi je preduvavano.
 
Na tvom mestu pojurio bih nesto sa 750m grafikom, mislim da su to Retina 15 2012 modeli i uzivao :) te masine su gurale 4k Red Proxy fajlove sa pristojnog harda bez problema.
 
Elem laptop mi treba za video montazu nista veliko videi oko 2minuta. Sada na poslu koristim Thinkpad 440S sa i5-4300u i oseti se kad krene da obradjuje video pa bih ga prodao i uzeo nesto jace. Ispada da mi bi najvise odgovarao neki stariji MB pro 15ca Retina. E sad na sta da obratim paznju doduse predpostavljam ako su vec u okej stanju onda su bubice preziveli jer su to prilicno stari laptopovi.

Noviji MB pro mi ne odgovaraju sto zbog cena sto zbog tastature.

I da planiram da menjam i komp kod kuce sa MB pro pa bi bilo dobro da bude nesto jaca masina (pre svega procesor i veci brz hard jer bih isao na dual boot sa Win7 (predpostavljam da dual boot nije problem kod nehackinstosh masina).

Ja trenutno koristim MPro 15" 2019. Mašina je naravno brza zbog dobrog Intela i SSD-a, ali video montažu sa 555x grafikom zaista ne bih mogao da preporučim (u zavisnosti od toga šta podrazumevaš za montažom). eGpu rešenja postoje, ali niti su portabilna niti su jeftina.

Jedino MPro sa Vega 20 grafikom, čini se kao dobar dil.
 
MacBook Pro 15 retina da Nvidia 650 i integrisanom Intel grafikom, I7 procesor i 16gb rama uparen sa final cut radi savrseno sa full hd materijalom. Recimo 10 fullhd kamera sa dslr u multicam bez proxy radi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno