Šta je novo?

Pomoć oko izbora zvučnika

anicai

Cenjen
Učlanjen(a)
08.06.2017
Poruke
720
Poena
185
Zvučnici koje trenutno imam su prestali da rade, pa sad definitivno moram da kupim nove. Trebaju mi za serije/filmove, muziku i igre (tim redom), moraju da imaju optički ulaz da bih ih povezala sa zvučnom iz potpisa i da budu kvalitetni da potraju narednih 10 godina. :D Ja bih lično pazarila Edifier S350DB, ali nema ih kod nažalost, pa sad gledam Microlab Solo 16 i Edifier S1000DB. Koji bi bili bolji izbor? Ili nešto treće za sličnu cenu (do 250 evra)?
 
ne treba ti audio karta za optiku,tj audio kartq u tom slučaju ne radi ništa.takođe,digitalnu konekciju možeš i da ostvariš na više drugih načina...

za tvoju namenu i budžet korisnija informacija je koji format bi ti a koji možeš da uklopiš?
 
ne treba ti audio karta za optiku,tj audio kartq u tom slučaju ne radi ništa.takođe,digitalnu konekciju možeš i da ostvariš na više drugih načina...

za tvoju namenu i budžet korisnija informacija je koji format bi ti a koji možeš da uklopiš?
Hoću da kačim na eksternu jer ću povezati i ps4 sa zvučnicima i slušalicama na taj način.

Na kakav format misliš? [emoji1]
 
format zvučnika - bookshelf,podnostojeći...

poenta je da ako komp kačiš na njih optilom ili bilo kako digitalno audio karta ti ne radi apsolutno ništa tj samo prosleđuje nekonvertovan pcm strim dalje.digitalni izlaz ima skoro svaka ploča u poslednjih 10 godina...jedina poenta je ako imaš jako ozbiljnu kartu ili dac da ih kačiš činčevima i time bajpasuješ dac u samim zvučnicima tj konverziju iz digitalnog u analogni radi karta...
 
Bookshelf bih. Premeravala sam dimenzije, meni je dubina stola 58,5 cm, sad mi se čini da bi oni zvučnici bili mnogo glomazni.

Kapiram, al svejedno ću optikom da ih kačim preko Sound BlasterX G6 zbog ps4, pa će mi tako biti sve prikopčano. Na kompu mi je Realtek 887.
 
Nazad
Vrh Dno