Šta je novo?

Sony XG950 Android TV - moje iskustvo

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
658
Poena
320
Kazu samo se bud.ala 2 puta o isti kamen spotice..

Pre ovog TV-a sam imao Sony 48W705c. Odlican TV. Slika top, ekran ogroman, dizajn kako spolja tako i po menijima skroz pristojan. Smart platforma cista nula. PS4 koji je i dan danas nakacen na njega koristim kao media player za streaming. Pokusavao sam da koristim njegove native aplikacije ali sam brzo odustao od toga. Netflix vise nije radio (temporary unavailable) nego sto jeste, a negde usput su ukinuli i podrsku za aplikacije sa OperaTV platforme tako da..sve u svemu tiha jeza po tom pitanju. Rekoh tad sebi, neces vise uzimati Sony da te nervira glupostima..

Stigao prosle nedelje 55XG9505. Odlican TV. Slika top, ekran ogroman, dizajn kako spolja tako i po menijima skroz pristojan. Smart platforma...Da, isti kamen. Drugi put. Sta vise ovaj AndroidTV je za par poena gluplji od onog OperaTV cuda. Sve to izgleda super. Hauba ispolirana sve se sija, al ispod gremlini:

- TV ponekad odluci da se upali bez zvuka. Inace prikacen na Yamaha receiver preko eARC, ali ne pravi to razliku. Bilo da output stoji na Audio System ili TV, isto se ponasa. Restart pomaze.
- Jutros recimo nijedna streaming aplikacija nije radila (Netflix, Amazon, Plex). Kazu po forumima, problem sa Sony back-end serverima. Restart TV, Rutera i aplikacija pomaze.
- Arctis 7 RF bezicne slusalice sam ustekao u USB i na moje veliko iznenadjenje na slusalicama sam cuo zvuk! Po svemu sto pise na SS i Sony sajtu ovo ne bi trebalo da bude moguce. Doduse negde sam procitao da Android u okviru developer moda (koji na TV ne postoji ili ga bar ja nisam nasao) ima opciju da daje audio output preko USB porta. Super je to sve sljakalo jedno 72h, kad jutros - nema zvuka. Menjao portove, kliktao po meniju, palio i gasio, ma kakvi. Cute sluske ko zalivene. Proradile streaming platforme u medjuvremenu. Pustim ja film preko netflixa i djavo mi nije dao mira, ustanem jos jednom da probam ide li zvuk preko usb. Ustekam sluske, pukne netflix i odbija da krene dok ne izvadim sluske iz usb porta :D Izgleda da postoji neki konflikt i da se nesto cudno desi kad su sluske preko USB povezane na tv. Ponavljam jos jednom, ovo je sve besprekorno radilo sigurno jedno 72h. Istekao sluske iz USB, zakacio ih preko klasicnog punjaca i provukao kabal od line-out na RF emiteru slusalica do 3.5mm izlaza na TV-u i sada radi. Plasim se da mu se malo glasnije obratim. Otkud znam ugasice se od muke.

Android kao platforma..ne znam sta bih rekao. Necu da flejmujem, ali moram da primetim da mi ni Android auto u automobilu takodje ne radi bez raznoraznih bagova i gluposti. Sreca te tamo imam car play kao opciju. Ovaj Sony ne moze da se pohvali cak ni AirPlay-em iako su objavili jos na E3 da ce "uskoro" dobiti tu opciju. Android TV na Eon boxu necu ni da komentarisem. Tamo mi nasumice pali i gasi 5.1 zvuk tako da sam ga batalio nacisto.

Za kraj da ponovim ponovo da je TV kao TV stvarno odlican. 4k upsampling je stvarno jako dobar. HDR/Dolby vision takodje. Doduse HDR pogotovo na netflixu ima problem sa belim titlovima koji mu totalno razlude FALD, ali to je poznata falinka i dosta se ublazi time sto promenite boju titlova u zutu ili iskljucite FALD (sto je retardirano resenje, ali koga mnogo nervira ima i tu opciju). Bez titlova radi odlicno - crna je bas pristojno crna. Generalno kad radi TV radi za svaki evro, ali nije bas neki posvecen radnik ;)

Sto se mene tice tu sam gde sam sa televizorima. 48icu gura PS4, a ovu 55icu ce Boze zdravlja za godinu dana gurati PS5 ili Xbox2. Ne znam kako se vladaju Sljamsung i LG, ali iskreno nisam cuo da imaju ovih bubica.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno