»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Slab WI-FI signal, ruter ili ripiter?

Member
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        35

Slab WI-FI signal, ruter ili ripiter?

Posedujem MTS modem koji stoji u dnevnoj sobi i odlicno emituje Wi-Fi signal, medjutim u nesto udaljenijoj sobi signal je dosta slab, brzina uzasna. Od dnevne do sobe sam razvukao 30m UTP kabla za laptop i IPTV. Medjutim problem mi je sa mobilnim uredjajima dok sam u sobi. Da li je bolje koristiti ripiter (jeftinija varijanta), da li oni zaista dobri za ovakvu situaciju ili da kupim ruter i postavim ga u sobu, u njega UTP kabel, i onda omugucen LAN i odlican Wi-Fi signal. Razmisljao sam o Xiaomi ripiteru ili Xiaomi 4A ruteru? Da li imate neki bolji predlog?

Banned
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        176
        Sve jedno cene su priblizne zavisi od tebe dal ces da se zamaras sa kablovima il preferiras da prosto zabodes extender u uticnicu, ja sam koristio TP-Link TL-WA850RE WiFi extender i prezadovoljan sam tako da topla preporuka
        Naravno ako imas MiFi i njega mozes koristiti kao extender takodje

Member Avatar korisnika doggy
        Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        546
      4. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3700x, Wraith
        • MoBo: Gigabyte X570 Aorus Elite
        • RAM: 32GB HyperX Predator 3333 CL 16
        • VGA: XFX RX 580
        • MON: Benq 24"
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB, diskovi od 4, 2x2 i 1TB
        • OPT: Pioneer 115D
        • Case: CoolerMaster Cosmos 25th Aniversary, Seasonic 750 Platinum
        • SND: integrisana/Creative P380
        • LAP: Asus N61JQ i7, 8GB, 640GB, ATI 5730
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Natural 4000
      5. Ako mozesda razvuces kablove onda je router ili access point mnogo bolja varijanta. Repeater je više štap i kanap, sem ako se u zadnje vreme nisu osetno popravili. Repeater mora i da primi i da pošalje signal pa da bi to radilo kako treba treba dosta toga da se poklopi pošto će smetnje da utiču na signal koji sam repeater prima. Sa AP/routerom tih problema nema s obzirom da do njih dolazi "čist" signal kroz LAN kabl.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
        Svega ovog ne bi bilo da je Pera otisao pravo u policiju

Member
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        405
        Slična problematika, dobar signal sa SBB-ovim Ubee EVW327 wi-fi ruterom na spratu gde je ruter, ali u ostatku kuće očajan. Pogotovo što bih da pokrijem čitavu kuću i dvorište, a zidovi i fasada nisu nimalo tanki. Znam da bi najbolje rešenje bilo kabal do dodatnog access point-a, ali jednostavno nemam uslove za razvlačenje kablova išao bih isključivo na bežičnu varijantu.

Šta mi predlažete, koji je se repeater pokazao kao najbolje rešenje u cenovnom rangu do 60-tak evra?
        Gledao sam za te pare ima da se pazari D-Link DAP-1620, Asus RP-AC51 - oni mi se sviđaju što imaju eksterne antene i direktno se bodu u "šteker".

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •