Šta je novo?

Slab WI-FI signal, ruter ili ripiter?

marko__ns

Poštovan
Učlanjen(a)
02.09.2015
Poruke
57
Poena
60
Posedujem MTS modem koji stoji u dnevnoj sobi i odlicno emituje Wi-Fi signal, medjutim u nesto udaljenijoj sobi signal je dosta slab, brzina uzasna. Od dnevne do sobe sam razvukao 30m UTP kabla za laptop i IPTV. Medjutim problem mi je sa mobilnim uredjajima dok sam u sobi. Da li je bolje koristiti ripiter (jeftinija varijanta), da li oni zaista dobri za ovakvu situaciju ili da kupim ruter i postavim ga u sobu, u njega UTP kabel, i onda omugucen LAN i odlican Wi-Fi signal. Razmisljao sam o Xiaomi ripiteru ili Xiaomi 4A ruteru? Da li imate neki bolji predlog?
 
Sve jedno cene su priblizne zavisi od tebe dal ces da se zamaras sa kablovima il preferiras da prosto zabodes extender u uticnicu, ja sam koristio TP-Link TL-WA850RE WiFi extender i prezadovoljan sam tako da topla preporuka
Naravno ako imas MiFi i njega mozes koristiti kao extender takodje
 
Ako mozesda razvuces kablove onda je router ili access point mnogo bolja varijanta. Repeater je više štap i kanap, sem ako se u zadnje vreme nisu osetno popravili. Repeater mora i da primi i da pošalje signal pa da bi to radilo kako treba treba dosta toga da se poklopi pošto će smetnje da utiču na signal koji sam repeater prima. Sa AP/routerom tih problema nema s obzirom da do njih dolazi "čist" signal kroz LAN kabl.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Slična problematika, dobar signal sa SBB-ovim Ubee EVW327 wi-fi ruterom na spratu gde je ruter, ali u ostatku kuće očajan. Pogotovo što bih da pokrijem čitavu kuću i dvorište, a zidovi i fasada nisu nimalo tanki. Znam da bi najbolje rešenje bilo kabal do dodatnog access point-a, ali jednostavno nemam uslove za razvlačenje kablova išao bih isključivo na bežičnu varijantu.

Šta mi predlažete, koji je se repeater pokazao kao najbolje rešenje u cenovnom rangu do 60-tak evra?
Gledao sam za te pare ima da se pazari D-Link DAP-1620, Asus RP-AC51 - oni mi se sviđaju što imaju eksterne antene i direktno se bodu u "šteker".
 
Nazad
Vrh Dno