Šta je novo?

Problem sa nalazenjem digitalnih kanala

filip998

Poštovan
Učlanjen(a)
08.07.2013
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav,

Juce sam kupio Vox TV Led 32ADS553B, Android Smart TV je, I piše da podržava DVB - T/T2 sistem TV prijema.

Ja kod kuće imam kablovsku iz pošte, i u drugoj sobi imam neki Samsungov TV koji je star sigurno preko 5 godina, takođe podržava digitalnu televiziju.
E sad, fora je što kada pustim automatsku pretragu sa istim kablom, stari TV nadje 170 digitalnih i 60 analognih kanala, a novi TV nadje tačno 0 digitalnih i 60 analognih kanala.
Ja nemam predstavu šta bi mogao da bude problem, pa ako neko od vas zna, bio bih mu mnogo zahvalan kada bi podelio to znanje i pomogao mi [emoji16]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Za gledanje digitalnih kanala preko kablovskog operatera potrebno je da televizor ima DVB-C tjuner.
Ti pominjes DVB-T/T2. Kod nas je u upotrebi DVB-T2 sistem i taj tjuner sluzi za gledanje digitalnih kanala preko spoljne antene.
 
Kolko vidim u specifikacijama sa zvaničnog sajta taj tv nema tjuner za kablovsku (DVB-T2 je samo za antensku TV) . Na sajtu piše da ti treba televizor sa DVB-C tjunerom i CI+ prilključkom. Ti imaš taj priključak ali izgleda da CA Modul koji se tu ubacuje služi samo za otključavanje kanala, tako da će ti verovatno trebati Set Top Box od PTT-a (proveri sa njima ili da se ovde javi neko stručniji da potvrdi/demantuje). Taj stari Samsung koji pominješ verovatno ima DVB-C tjuner.
 
@filip998
Pogrešan tv si kupio, ja sam matorcima uzeo Vox sa DVB-C tunerom, i rade svi digitalni kanali, kao i CAM kartica kod PTT. Model je 39DSA662H.
 
Idi u radnju sto pre i kazi da hoces da zamenis.
Da si kupio preko neta, imao bi rok od 14 dana da im vratis bez navodjenja razloga zasto.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Bolja varijanta ti je da menjas tv za neki sa DVB-C tjunerom, poštin stb je katastrofalan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno