Šta je novo?

Problem kupio sam nov ram 2x8 komp se restartuje i pisti

Milos.gtx

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2015
Poruke
111
Poena
69
Pomagaj te... Kupio sam G.skill 2x8gb ddr4 3200mhz izvadio stari Corsair lpx 8gb 2666mhz i komp ne prima ni u jedan slot pisti i restartuje se cak ni stari sada nece da primi isto se restartuje? Molim ako zna neko sta je problem?
 
Ploca se zaglupila.
Moras da resetujes bios, pomocu clear cmos dzampera ili vadjenjem baterije.
 
Ploca se zaglupila.
Moras da resetujes bios, pomocu clear cmos dzampera ili vadjenjem baterije.

Probao sam da vadim bateriju i opet isto 5 beep coda i gasi se i tako opet u krug, ploca je Gigabyte Z170 HD3 ne znam po ovome pise da je neki Real time clock po to greski..
 
Bios update na zadnju verziju
 
Probaj i da, posto resetujes CMOS, izvadis sav RAM i da tako pokrenes racunar. Iskljuci ga, ubaci novi pa vidi da li ce da pomogne.
 
Meni se desilo nešto slično.Nosio sam komp na servis i ustanovili su da sam oštetio kontroler na ploči prilikom umetanja nove memorije. I popravili su.
 
Na zalost, zbog nesretno resenog klik sistema jako se lako ostecuju lezista, ploce i moduli.
Ne bi me cudilo i da je ovde to problem.
 
Kako to nekom uspe ?!?
Lako se ostecuju, zezas me ?

Pa ugradio sam na stotine memorija, nema leba da moze da se osteti.
Jedino ako ploca nije dobro fiksirana u kucistu, mada i to tesko, jer su slotovi za memoriju vise ka sredini.
 
Poslednja izmena:
Imas vec podosta primera ovde na forumu gde su ljudi imali problema sa instalacijom.
Ako je tebi/meni dobar dan, ne mora da znaci i da ostalima jeste.
 
Mozda je staticki elektricitet ucinio svoje...
 
E daleko veca verovatnoca da je to, nego fizicko ostecenje.
 
Morao bi podobro da se namučiš da pokvariš moderne comonente statičkim elektricitetom a ove DDR4 ploče imaju samo jednu kvakicu pa nije teško da se loše dogodi.
 
Pa na osnovu golemog iskustva mi se desilo da neki modul memorije postane neispravan, iako je bio uredno testiran.
A posto nije bio fizicki ostecen, svakako se namece da je staticki elektricitet odradio svoje.
Da li kada sam ih skidao sa ploce ili kada sam ih stavljao opet radi provere pred slanje recimo.
 
Masis poentu ali ok, u pravu si...
 
Ma ok, kapiram da ljudi mogu da fizicki ostete bilo sta na ploci, da li neergonomskim postavljanjem ili preteranom silom, ali covek nigde nije rekao da je ostetio ni plocu ni memorije, nema takav utisak da je nesto kvrcnulo ili sta god.
Valjda bi napisao to.
 
Poslednja izmena:
Jeste, samo ko ce to koristiti u kucnoj izvedbi tj ko se ne bavi profesionalno sa time :)
Raditi na stolu, ne na podu sa tepihom koji je generator statickog, takodje ne stojati/kretati se na takvim povrsinama, komplet se obuces u pamuk posto je sisntetika takodje generator, pre hvatanja racunara se "uzemljijs" tj bilo sta metalno uhvatis, mozes i kuciste gde nema izolacije na metalu i nema problema.
Za 20+ godina mi se nikada nije desio udar statickog a popravljao/menjao/ugradjivao sam mnogo vise i mnogo skuplje komponente od racunara.

Da objasnim Sandu: kao sto rekoh, popravljao sam godinama i veruj mi, ne postoji predmet/deo/masina koju ljudska ne paznja i glupost ne moze da pokvari.
Bilo je puno puno momenata kada sam stao gledajuci i razmisljajuci i ostao minutima u mestu pokusavajuci da provalim kako je uopste moguce tako nesto izvesti...
 
Poslednja izmena:
Ok, verujem ti :)

Btw, pise se nepaznja spojeno :)
 
Pjana, stari Grammar Nazi :d
 
I meni se desilo slicno na b350 tomahawku, ploca se zaglupila, nije pomogao clr cmos , ni kratko vadjenje baterije!!
Kad sam ponovo izvadio bateriju , sacekao sa jedno 15 min, vratio bateriju i sve je bilo u redu, znaci vaditi bateriju na blic nekad ne resava problem.
 
Kada se vadi baterija radi CMOS rest-a, valja pritisnuti start dugme nekoliko sekundi, to isprazni sve kondezatore.
 
novi osigurači na ddr4 su kršina po meni, više volim osigurače memorije kao na ddr3 pločama sa obe strane...
Prvo proveri da li si zabio ram u slot, verovatno da nije legla memorija u ležište, nemoguće novi ram da ne radi nisi dirao rukama kontakte na memoriji
ja mislim da je samo to problem
ako ti je crkao kontrolor na ploči onda servis ili nova ploča
 
novi osigurači na ddr4 su kršina po meni, više volim osigurače memorije kao na ddr3 pločama sa obe strane...

Ima dosta ploca sa DDR3 memorijom koje koriste osigurace samo sa jedne strane.
Na boljim AM3+ i 1155 plocama se to prvi put i pojavilo.
 
ja bas prstima i cistim ram, stegnem obe strane i prevucem nekoliko puta.. :d
 
Papirom se placa za alkohol !
Morao sam :d
 
halelu jah !!!
 
Nazad
Vrh Dno