Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

1060 gura GTA5 60+ fps MSAAx2 i sve ostalo na max.
To da, tako sam bas i igrao na mojoj 970 xtreme, koja je bila svinja i jaca od 90% 1060 kada se klokuje.
Vec 1070 tera u fu.llu, cak moze 4k da izgura na 50ak fps bez AA i ne secam se kojom opcijom malo ispod max.

1080ti je vec bila prava mera za 4k gta 5, letelo je.


Vidi se ozbiljan high detail draw distance i ozbiljni global illumination i volumetric fog na traileru, pa mislim da ce ovo morati solidno da se cinculira za 4k i na mojoj konfi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1060 ne moze ni gta 5 da pogura na max, ako se koristi antialiasing.

Grešiš. Ovako bez trunke problema.

Treća slika čisto da se vidi od kad je. MSAA na 4 jer se na 8 gubi Nvidia TXAA, a sa tim je bolja grafika. A jedva pola grafičke memorije nije zauzeto.
 

Prilozi

  • V 1.jpg
    V 1.jpg
    448.2 KB · Pregleda: 155
  • V 2.jpg
    V 2.jpg
    457.7 KB · Pregleda: 139
  • V 3.jpg
    V 3.jpg
    582.1 KB · Pregleda: 141
^
Ja sa tim podesavanjima bez problema 60+ u 1440p sa i5 3570 i rx570
 
Pa, nemam 1440p monitor, a podešavanja u igri ne mogu da budu veća. Poenta je u tome da GTA V u FHD jedva da oznoji 1060 sa pristojnim procesorom, a RDR 2 će biti (bar kako kažu) optimizovana kao GTA V, dakle...
 
Dobro dokle ćemo na IT forumu da se izražavamo sa gura, potera, pogura, odvrnutno i slično?

Kao i svaki konzolaški, neoptimizovani naslov, radiće dobro kada učitavanje tekstura bude na svega par metara od kamere.
 
Ja eto uzeo moj LE40A330J1 Samsung 40" TV u 1366x768 rez i pustio Assassins Creed Origins i Odyssey u toj native rezoluciji na High presetu. Kad ono kristalno cista slika (za razliku od skalirane), 55-60fps-a na jadnoj RX570-ici. Jeste, 720p ~ rezolucija, ali bez skaliranja na takvom malo kvalitetnijem displeju sa takvim bojama, na takvoj budzet masini.. nemam sta vise da razmisljam jos koju godinu, RDR2 ima da mi radi bez problema. Samo se odmaknem metar i po u svojoj sofi, i sve je shiny.

Eto mojih "5 centi" o gore pomenutom "gura, potera, pogura" fazonu :D

Al opet se stvarno pretvori tema u hardver.
 
Meni ni na sta ne lici slika kad na tv-u spustim ispod 4K, a probao sam i bas taj Origins... nego vec smo dosta odlutali od teme.
Sad ce igra uskoro, pa cemo videti kolko je ko pogodio, a ako trebam i ja da bacim prognozu, ja ocekujem da ce mi raditi na gtx 1070 kako treba u mojoj prosirenoj fhd rezoluciji.
 
Naravno da kada ga spustis sa 4k, ne lici ni na sta.
1080p se savrseno skalira na skoro svakom novijem tvu, jer na svaki pixel dolazi 4, dok je 720p vec 1:9, pa se vec degradira.

Ali naravno da kada gledas 4k i onda pustis 1080p, to nece liciti ni ma sta, pogotovo na 42 i vise inca.

Ali kod mene na 55" 4k tvu, fhd izgleda bolje nego na 46" fhd tvu, i ako je 55" 43% veci.

Drugo, ne treba porediti televizore razlicite velicine, mnogi se frljaju incima i misle da je 48" tv samo 20% veci od 40" recimo, a to je zapravo 44% veci tv.


Elem, igra izlazi za 2 nedelje, pa cemo videti sta zapravo moze da se ćera :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi ova igra se kupuje i igra zbog priče, ne zbog odbijanja sunca od vodu i leptirića. Milion postova samo o grafici i hardverskim zahtevima. Lično sam prešao 20ak % igre na ps4p, priča je odlična ali me smorilo besomučno jahanje konja tamo vamo...

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Pa nema o cemu da se prica, nas par je igralo na ps4pro, tamo se i pricalo.

Kada krene da se igra na PCu, bice vise price o samoj igri.

Ja nisam mnogo igrao, ali mi je biko zanimljivo i ne smeta mi jahanje, ne zurim nigde :)


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ljudi ova igra se kupuje i igra zbog priče, ne zbog odbijanja sunca od vodu i leptirića. Milion postova samo o grafici i hardverskim zahtevima. Lično sam prešao 20ak % igre na ps4p, priča je odlična ali me smorilo besomučno jahanje konja tamo vamo...

Ukusi su različiti. Ja ću npr. uživati u jahanju, kampovanju, istraživanju, lovu.
 
Ukusi su različiti. Ja ću npr. uživati u jahanju, kampovanju, istraživanju, lovu.
Slazem se sa tobom da je ova igra namenjena da se igra dosta duze vremenski. Ja uzivam kao i ti u istrazivanju sporednih questova a ne samo ganjanje main. Ali opet sve zavisi od karaktera coveka kako ko voli.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Slazem se sa tobom da je ova igra namenjena da se igra dosta duze vremenski. Ja uzivam kao i ti u istrazivanju sporednih questova a ne samo ganjanje main. Ali opet sve zavisi od karaktera coveka kako ko voli.

Naravno. Kapiram da ću sa kampanjom i 100% completiton nasvirati minimum 100h, a uopšte se ne bi iznenadio ako posle pređem na free-roam povremeno i čisto blejim.
 
Dobro, x1x je solidno jaci od ps4p, dosta bolje izgleda.
Svakako, ceka se final i da se onda zaista uporedi u crevca :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Manje sam pratio igrice na konzolama, ali koliko sam gledao neka poredjenja konzola renderuje u 4K karaktera dok je okolina u smanjenoj rezoluciji a kod PC se renderuje kompletno. Jel to tako ili sam pogresno shvatio.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Tako to ide kad nešto puno ljudi očekuje a nema previše informacija u ovom trenutku. OT zavlada.

Može li neka preporuka za dobre sajtove sa uputstvima i sl.?
 
Na Youtubeu imas klipove za sve. Pored klipova imas par sajtova sa interaktivnom mapom iz igre gde ima 300 cuda obelezeno gde se nalazi.
 
Ignova mapa je meni najvise cucnula. Za citanje imas red dead fandom. To ti je ko wikipedia za rdr. Ja sam taj sajt koristio kada sam trazio neko perje pa sam gledao u kojim zonama su odredjene ptice pristupacne.
 
Može li neka preporuka za dobre sajtove sa uputstvima i sl.?

Ja sam igrao malo na PS4 i odustao da ne pokvarim sebi uzivanciju kada izadje za PC (u to vrijeme je bilo developera koji su spominjali da rade na PC portu).

Nemoj da ti to čitanje pokvari uzivanciju. Bolje je kada sam otkrijes stvari.
 
Ja sam igrao malo na PS4 i odustao da ne pokvarim sebi uzivanciju kada izadje za PC (u to vrijeme je bilo developera koji su spominjali da rade na PC portu).

Nemoj da ti to čitanje pokvari uzivanciju. Bolje je kada sam otkrijes stvari.
Ovo sto sam ja predlozio je vise za prakticne i sporedne stvari.
Npr kraftovanje explozivne municije za shotku. Na ovom sajtu moze da vidi koje zivotinje daju Animal Fat neophodan za kraftovanje.
 
Ja sam igrao malo na PS4 i odustao da ne pokvarim sebi uzivanciju kada izadje za PC (u to vrijeme je bilo developera koji su spominjali da rade na PC portu).

Nemoj da ti to čitanje pokvari uzivanciju. Bolje je kada sam otkrijes stvari.
Isto tako, krenuo na ps4pro, igrao nekih 10ak sati i stao kada je potvrdjena pc verzija :)
Osecao sam se kao de.bil sa onim auto aimom, a bez njega...vazi. :)

Te mape i uputstva gledajte kasnije, kada nesto bas zatreba a smorite se, nemojte bzvz unapred kvariti otkrivanje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino sto me cudi sto nema nijedan PC gameplay video,da se jos malo nalozimo pred izlazak i da se vidi kako to zapravi izgleda u "radu"!
 
Nazad
Vrh Dno